پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

قرائت طائفه گرایانه از دین به خشونتی وحشتناک منتهی خواهد شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرائت طائفه گرایانه از دین بسیار خطرناک است،گفت: به تجربه تاریخ قرائت طائفه گرایانه توانایی شکل بخشیدن به خشونتی گسترده و وحشتناک به نام دین وگاه منتهی شدن به کشتارهای بی رحمانه و دسته جمعی، و حتی تاریخی و نسلی را دارد.

تصاویر حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) برای دیدار با مردم داغدار و مصیبت‌زده‌ی کرمانشاه، وارد مناطق زلزله‌زده‌ی این استان شدند.و در جمع مردم سرپل ذهاب سخنرانی نمودند.

کد خبر:202 | بازدید: 198
تاریخ انتشار:۲۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱:۵۶ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آشنایی آیت الله مروجی (ره) با آیت الله کمالوند(ره)

به گزارش کانون سبحان کوهدشت/ زمانی که آقا در همدان مشغول به تحصیل بودند شرایط مدرسه علمیه همدان، به علت فشار مالی، رو به رکود می رود. همان زمان آیت الله کمالوند، از طرف آیت الله بروجردی، حوزه علمیه ای در خرم آباد تاسیس می کنند.[…] به گزارش کانون سبحان کوهدشت/ زمانی که آقا در […]

به گزارش کانون سبحان کوهدشت/ زمانی که آقا در همدان مشغول به تحصیل بودند شرایط مدرسه علمیه همدان، به علت فشار مالی، رو به رکود می رود. همان زمان آیت الله کمالوند، از طرف آیت الله بروجردی، حوزه علمیه ای در خرم آباد تاسیس می کنند.[…]

به گزارش کانون سبحان کوهدشت/ زمانی که آقا در همدان مشغول به تحصیل بودند شرایط مدرسه علمیه همدان، به علت فشار مالی، رو به رکود می رود. همان زمان آیت الله کمالوند، از طرف آیت الله بروجردی، حوزه علمیه ای در خرم آباد تاسیس می کنند. آقا نزد آیت الله کمالوند می رود. آیت الله کمالوند به ایشان می گوید: اگر شما از طلبه های درس خوان و مجد از دوستانتان کسی را می شناسید با خود به اینجا بیاورد. آقا به همدان برمی گردد و چند نفر از طلاب همدان را به خرم آباد می آورد.

 در مدتی که آقا در خرم آباد است چنان از نظر اخلاقی مورد توجه و اعتماد همه قرار می گیرد که نه تنها طلاب؛ بلکه مومنین بیرون از حوزه نیز ایشان را به عنوان یک روحانی برجسته از لحاظ اخلاق می شناسند. ایشان به نزدیکترین شاگرد آیت الله کمالوند بدل می شوند و شاخص ترین فرد مورد توجه و اعتماد ایشان می گردند. هر زمان که آیت الله کمالوند به سفر می روند یا به علتی دیگر در نماز حاضر نمی شوند، با اینکه آقایان دیگر هم بودند، ایشان به جای آیت الله کمالوند نماز می خوانند   .

در سال ۱۳۳۹ جمعی از کوهدشت، و در راس آنها حاج سید علیرضا هاشمی که از تجار بسیار متدین و شدیدا اهل رعایت مسائل شرعی بوده است، نزد آیت الله کمالوند می روند و از نبود یک روحانی در این منطقه شکایت می کنند. 

از مرحوم آقای هاشمی نقل شده است: ما به آقای کمالوند گفتیم (منطقه طرهان که در آن زمان بخش ۷ خرم آباد بود) متاسفانه یک روحانی ندارد و آقایانی هم که برای تبلیغ  میایند ۶ ماه یا کمتر و بیشتر می مانند و می روند و طاقت ماندن ندارند. ما هم موفق نمی شویم آنها را نگه داریم. به یک روحانی نیاز داریم که بیاید و ماندگار باشد. آیت الله کمالوند می گویند: من کسی را برای شما پیدا کرده ام که می آید و می ماند. آقای هاشمی چرایی مسئله را جویا می شود. آیت الله کمالوند توضیح می دهند از آن جا که وی اهل دنیا نیست و لذتش تنها در تبلیغ دین و بیان احکام است در آن جا ماندگار می گردند. آیت الله کمالوند به مرحوم آقا می گویند: من علی رغم اینکه دوست دارم شما پیش ما بمانید اما پیشنهاد می کنم به کوهدشت بروید. 

ایشان هم طبق دستور استاد خود به این دیار رهسپار می گردد./منبع/سایت حجت الاسلام احمد مبلغی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین