دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

کد خبر:1030 | بازدید: 265
تاریخ انتشار:۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۴۸ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آفتاب کوهدشت

این نوشتار دور نمایی از  زندگی عارف فرزانه آیت الله مروجی رضوان الله تعالی علیه است. عارف فرزانه آیت الله مروجی رضوان الله تعالی علیه رادمرد میدان علم و عمل،  بی تردید بنیانگذار فرهنگ اصیل اسلامی در شهرستان کوهدشت است. مرد نکونامی که هرگز نمیرد و یادش از لوح دل و جان مردم دیار لرستان […]

این نوشتار دور نمایی از  زندگی عارف فرزانه آیت الله مروجی رضوان الله تعالی علیه است.

عارف فرزانه آیت الله مروجی رضوان الله تعالی علیه رادمرد میدان علم و عمل،  بی تردید بنیانگذار فرهنگ اصیل اسلامی در شهرستان کوهدشت است. مرد نکونامی که هرگز نمیرد و یادش از لوح دل و جان مردم دیار لرستان نرود. اینک پس از او ما با انبوه خاطرات و سرمشق های گرانباری مواجهیم که از او در صفحات جان  مردم شهرمان برجای مانده است؛ اما گذر زمان اندک اندک بر آن گرد فراموشی می افکند و بیم آن می رود که این سرمایه عظیم ، آسان و بی درنگ  از کف برود ؛ از اینرو بر آن شدیم تا خاطرات بر جا مانده از آن مرد الهی را از پستوی اذهان خویشان و دوستان آیشان گرد آوریم و  به تدریج  در اختیار خوانندگان بخش مروج دین بگذاریم . ان شاء الله تعالی . 


از اخلاق او تواضع بود . روزهای چهارشنبه برای درس اخلاق به حوزه علمیه می رفت . گاهی درب حوزه بسته بود و تا باز شدن در مدتی طول می کشید. اما ایشان که خیلی نمی توانست سرپا بایستد، همان جلوی خیابان بی هیچ ادعا و تکلفی می نشست تا  خادم حوزه بیاید و در را  باز کند.و از معطل ماندن پشت در اعتراضی نمی کرد.  آن روز طلبه ها همین درس اخلاق عملی را برای هم نقل می کردند.   


ایشان در اواخر عمر در حدود سالهالهای ۸۵ و ۸۶ برای نمازجماعت به مسجد می رفت و در صف مامومین قرار می گرفت . حضور در مسجد  برای او خالی از مشقت نبود زیرا نمی توانست پیاده به مسجد برود ، لذا همیشه قبل از اذان یکی از دوستان می آمد و ایشان را با ماشین خود به مسجد حضرت صاحب الزمان می برد.  معمولا هم در صف اول نمی ایستاد و در صف های وسط در جایی می نشست .  گاهی دیر به نماز می رسید  و در همان صف آخر دم در  به امام جماعت اقتدا می کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین