یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

در بدرقه شهردار تهران!

کانون سبحان/سرویس سیاسی:این روزها شورای عالی اصلاح طلبان با این استدلال که تهران،  ویترین سیاست ایران است و هر شکستی در خیابان بهشت می‎تواند موقعیت اصلاحات را در انتخابات آینده با خطر جدی مواجه کند؛  خروج  شهرداری تهران از وضعیت کنونی و ورود   به بازی ای  کم هزینه تر را دنبال می کند. از انتخاب […]

آیت الله مبلغی: کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک تفاهم کنند/ نباید با ” تصورات و دیدگاه های خودساخته پیرامون واقعیت ها” به سراغ نص رفت

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت اجماع و اتحاد حقوقی کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک گفت: کشورهای اسلامی باید نشست های مشترکی را برای رسیدن به تفاهم جهت مقابله با جرائم مشترک که تهدیدی برای همه عالم اسلام است، داشته باشند.

کد خبر:2681 | بازدید: 31
تاریخ انتشار:۱۲ دی ۱۳۹۳ - ۱:۵۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیا وزیر ورزش منتظر استعفای کفاشیان است؟/کفاشیان بایستی در مجمع استعفا بدهد نه در وزارتخانه

وزیر ورزش هنوز هم فکر می‌کند اگر کفاشیان قصد کناره گیری از ریاست فدراسیون فوتبال را دارد، باید استعفای خود را به وزارت ورزش ببرد. به گزارش “کانون سبحان“؛ آریا صالحی/ محمود گودرزی وزیر ورزش پس از بازدید سرزده از تمرین تیم ملی هندبال در جمع خبرنگاران ایستاد و پاسخگوی سوالات آن‌ها شد. خبرنگاران پس […]

وزیر ورزش هنوز هم فکر می‌کند اگر کفاشیان قصد کناره گیری از ریاست فدراسیون فوتبال را دارد، باید استعفای خود را به وزارت ورزش ببرد.

آیا وزیر ورزش منتظر استعفای کفاشیان است؟/کفاشیان بایستی در مجمع استعفا بدهد نه در وزارتخانهبه گزارشکانون سبحان“؛ آریا صالحی/ محمود گودرزی وزیر ورزش پس از بازدید سرزده از تمرین تیم ملی هندبال در جمع خبرنگاران ایستاد و پاسخگوی سوالات آن‌ها شد. خبرنگاران پس از سوال‌هایی كه از گودرزی در مورد هندبال پرسیدند، وارد بحث فدراسیون فوتبال شدند. یكی از سوالات آن‌ها این بود كه «آیا شایعه استعفای كفاشیان در وزارت ورزش صحت دارد؟» وزیر در پاسخ به این سوال گفت: «من استعفایی ندیده‌ام و از این موضوع بی خبر هستم.» خبرنگار دیگری از گودرزی پرسید: «اگر كفاشیان استعفا بدهد آن را قبول می‌كنید؟» كه وزیر در پاسخ گفت: «اگر كفاشیان استعفا بدهد باید آن را بررسی كنیم.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نكته جالب این ماجرا آنجاست كه وزیر ورزش هنوز هم معتقد است اگر كفاشیان قصد كناره‌گیری از سمت خود را دارد، باید استعفایش را به وزارت ورزش ببرد و هیچ حرفی از این نزده كه بررسی استعفای رئیس فدراسیون فوتبال از اختیارات مجمع است نه از اختیارات وزیر ورزش. این در حالی است كه كفاشیان منتخب مجمع فدراسیون فوتبال است و اگر هم قصد كناره‌گیری دارد، فقط باید استعفایش را به مجمع ببرد.

فدراسیون فوتبال یكی از معدود فدراسیون‌هایی است كه اساسنامه آن، به وزیر ورزش اجازه نمی‌دهد رئیس فدراسیون را عوض كند. پس از تعلیق فدراسیون فوتبال توسط فیفا و تنظیم اساسنامه جدید، در این اساسنامه حق وزیر ورزش برای تغییر رئیس فدراسیون گرفته شد و حالا گودرزی هم نمی‌تواند كفاشیان را بركنار كند. اهالی فوتبال اعتقاد دارند اگر گودرزی چنین حقی داشت، تا به حال حتما كفاشیان بركنار شده بود. تنها راه وزیر برای تغییر رئیس فدراسیون فوتبال، برگزاری مجمع فوق العاده با موضوع بركناری رئیس فدراسیون است كه گودرزی برای رسیدن به هدف خود باید رای اكثریت مجمع را داشته باشد. اما اكثریت اعضای مجمع فدراسیون هم شاید انتقاداتی نسبت به نحوه مدیریت كفاشیان داشته باشند، اما به هیچ وجه موافق انجام تغییرات توسط وزیر ورزش نیستند.

حالا اما شایعه استعفای كفاشیان شنیده شده و وزیر هم گفته كه استعفایی به دستش نرسیده است. به نظر می‌رسد وزیر هنوز باور نكرده كه اگر كفاشیان قصد رفتن داشته باشد، استعفایش را به وزارت ورزش نخواهد داد و آن را به مجمع خواهد برد. دقیقا دی ماه دو سال قبل كه كفاشیان در شرایط بحرانی به سر می‌برد، بحث استعفای او مطرح شده بود و خود او اعلام كرد كه برای كناره‌گیری از ریاست فدراسیون، دو راه بیشتر ندارد؛ اول اینكه هدایت فدراسیون را به نایب رئیس اول خود بسپارد و دوم اینكه بماند، مجمع انتخابی رئیس فدراسیون را برگزار كند و بعد از فوتبال برود. حالا هم كه آیت اللهی نایب رئیس اول فدراسیون بركنار شده و جانشین او هم مشخص نشده، راه كناره گیری كفاشیان از ریاست فدراسیون این است كه خودش مجمع انتخابی را برگزار كند و با مشخص شدن رئیس جدید، خودش از فوتبال برود. در چنین شرایطی هم بعید به نظر می‌رسد كه كفاشیان چنین قصدی داشته باشد.

منبع:خبر آنلاین

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین