پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:2936 | بازدید: 40
تاریخ انتشار:۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱:۵۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیت الله امامی کاشانی : تلاش دشمن است گرفتن “هویت” از جهان اسلام است/خطاب به داعشیان :شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.

خطیب جمعه تهران خطاب به داعش گفت: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید به گزارش “کانون سبحان“؛ خطیب جمعه تهران […]

خطیب جمعه تهران خطاب به داعش گفت: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید

به گزارشکانون سبحان“؛ خطیب جمعه تهران خطاب به داعش گفت: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید این حرکت وحشیانه را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؛ شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدی امامی کاشانی خطیب جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری شخصیتی که در اخلاص، عرفان و فقاهت اول و دارای نفسی عیسوی و دمی مسیحی بود گفت: دشمن چه طرحی برای این کشور داشت و امروز چه طرحی برای ما دارد؟ امت اسلام و ملت ایران چه باید بکنند؟

 

وی با یادآوری اینکه دشمن بنا داشت اسلام را بردارد تا بتواند در مواجه با ملتی که غرق شهوت هستند تمام منابعشان را از چنگشان در بیاورد افزود: آنها چنین کردند و رضاخان را بر سر کار آورده و او به دستور انگلیسی‌ها با مظاهر اسلام از جمله مسجد، حجاب، روحانیت و عزای سیدالشهدا (ع) مقابله کرد به این امید که اسلام را برچیند.

 

آیت‌الله امامی کاشانی در ادامه گفت: پس از رضاخان پسرش بر سر کار آمد اما متوجه شد که نمی‌تواند این اوضاع را ادامه دهد لذا مسجد، حجاب و روحانیت احیا شدند.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن فهمید نمی‌تواند از طریق مبارزه با فروع و شاخه‌ها اسلام را از بین ببرد اظهار داشت: آنها به سراغ اصل اسلام رفته‌اند و در این راه با دو ابزار تهاجم فرهنگی و کوچک شمردن اسلام وارد شدند.

 

خطیب جمعه تهران با استناد به خاطره‌ای از استاد شهید مرتضی مطهری از قول او گفت: برنامه سخنرانی‌ها در حسینیه ارشاد از قبل در روزنامه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شد اما برنامه سخنرانی من با موضوع «کتاب‌سوزی در ایران و مصر» در روزنامه چاپ نشد و زمانی که علت را جویا شدیم پاسخ گفتند. از بالا دستور دادند.

 

وی از قول شهید مطهری ادامه داد: به فکر افتادم مطالب سخنرانی را در کتاب «خدمات متقابل اسلام و ایران» که زیر چاپ بود اضافه کنم اما چاپخانه نیز پاسخ داد به ما دستور دادند این مطلب در کتاب نیاید و الا مجوز چاپ لغو خواهد شد.

 

آیت‌الله امامی کاشانی در تشریح ریشه‌یابی این موضع رژیم طاغوت گفت: آنها می‌خواستند بگویند که اسلام تمدن ایران را به زمین زده است. در همین راستا مدتی بعد تاریخ شاهنشاهی را درست کردند چراکه بنا بود اصل اسلام را از بین ببرند.

 

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی با حرکت امام راحل و همراهی ملت شهیدپرور و ایثارگر افزود: انقلاب نه تنها پیروز بلکه صادر نیز شد و در گوشه و کنار دنیا حرکت‌هایی الهام گرفته از آن آغاز شد.

 

خطیب جمعه تهران با یادآوری طرح‌های دشمن برای جنگیدن با انقلاب اسلامی گفت: آنها گروه‌هایی مانند داعش و طالبان به نام اسلام درست کرده‌اند که مردم را بکشند و اسلام را این گونه به مردم نشان دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: دومین حربه دشمن ترسیم تصویرها و کاریکاتورهایی علیه پیامبر اسلام است تا اسلام را زشت نشان داده و اسلام‌هراسی را ترویج دهند و امت اسلام را از پیامبر (ص) جدا کنند.

 

آیت‌الله امامی کاشانی بی‌توجهی یهود و مسیحیت به پیامبر اسلام را هدف دیگر دشمن از کاریکاتور سازی برای ایشان خواند و گفت: پیامبر اسلام می‌فرمایند من و علی (ع) پدر و مادر این امت هستیم؛ دشمن می‌خواهد امت را از والدینش جدا کنند و هویت را از مسلمانان بگیرد.

 

وی تصریح کرد: دشمن تا دیروز تنها به این فکر بود که هویت را از ایرانیان بگیرد اما امروز می‌خواهد هویت را از جهان اسلام نیز بگیرد.

 

خطیب جمعه تهران به جنایت اخیر داعش در سوزاندن خلبان اردنی اشاره کرد و گفت: داعشی‌ها در همه سایت ها نوشتند که ما این عمل را به حکم آیه ۱۲۶ سوره نحل انجام دادیم.

 

وی آیه یاد شده را مربوط به جنگ احد و حاضر شدن پیامبر اسلام بر بالای جنازه حضرت حمزه برشمرد و عنوان کرد: پیامبر در اینجا به خداوند گفت: اگر من بر قریش مسلط شوم چندین برابر از آنها خواهم کشت اما این آیه نازل شد و خداوند در آن به پیامبر فرمود یک حمزه کشته شده است و تو هم یک نفر را در برابر آن باید قصاص کنی اما اگر بگذری در عفو لذتی است که در انتقام نیست.

 

آیت‌الله امامی کاشانی خطاب به داعش گفت: این آیه چه ارتباطی باش ما دارد؟ شما که به هر کجا حمله کردید از جمعیت، دانشگاهی و پیر و جوان و حتی در بیمارستان‌ها همه را تکه تکه می‌کنید.

 

وی خطاب به داعش ادامه داد: مسلمانان در برابر شما از خود دفاع می‌کنند آن وقت شما این آیه را که درباره پیامبر (ص) است مصادره می‌کنید؛ خلبان اردنی آمده بود تا شما را در برابر جنایاتتان کیفر کند چراکه شما هر کجا وارد شدید کشتار می‌کنید این حرکت وحشیانه را کدام دین و وجدان تایید می‌کند؛ شما آیه قرآن را زیر و رو کرده‌اید.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: این در حالی است که قرآن می‌فرماید سیئه‌ را با حسنه حسنه پاسخ دهید تا در جامعه محبت، وداد و حسن خلق حاکم باشد.

 

ادامه دارد …

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین