چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

تسویه با سپرده‌گذاران مؤسسات غیرمجاز تا پایان بهمن/ برنامه فروش ۳۵ هزار میلیارد تومان اموال بانکی تا تیر ماه ۹۷

معاون نظارتی بانک مرکزی از تسویه با سپرده گذاران موسسات غیرمجاز تا پایان بهمن خبر داد و گفت: تا پایان این هفته اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص مؤسسات مالی غیر مجاز صادر می‌شود.

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش  کانون سبحان ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن […]

کد خبر:18890 | بازدید: 590
تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

انصراف « فرج الله مومنی » از کاندیداتوری انتخابات در کوهدشت+بیانیه

حمد و سپاس خدایی که انسان را کرامت بخشید و سرنوشت اقوام و ملل را در گرو عزم آنها در تغییر احوال درونی‌شان مقدر نمود و باز خدای را سپاسگزارم که در گرماگرم بازار جهانی، رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، مفتخر به قرار گرفتن در نظامی هستیم که برآمده از آراء مردم بوده و […]

فرج الله مومني انصراف داد

حمد و سپاس خدایی که انسان را کرامت بخشید و سرنوشت اقوام و ملل را در گرو عزم آنها در تغییر احوال درونی‌شان مقدر نمود و باز خدای را سپاسگزارم که در گرماگرم بازار جهانی، رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، مفتخر به قرار گرفتن در نظامی هستیم که برآمده از آراء مردم بوده و داشتن وحدت و حضور در صحنه، رمز پیروزی و تقویت آن می‌باشد.
الحمدلله الذی هدانا لهذا
مردم شریف شهرستانهای کوهدشت و رومشگان و بخشهای تابعه
مطمئنم یکایک شما که در این روزها امیدوارانه اخبار و آرایش انتخابات پیش رو را رصد می‌کنید از نیات پیدا و پنهان فرزندان همشهری خود تحت اجماع تعدادی ازکاندیداهای محتمل آگاهید و حضوراً یا از طریق فضاهای مجازی و غیره بیم و امیدشان را محترم و سزاوار حمایت دانستید و با اعتماد ؛ اینجانب را در نظرسنجی که (روش آن و انتخاب معتمدین جهت اجرایی شدن )مورد تأیید آن جمع صورت گرفت برای همیشه مدیون و ممنون خود قرار دادید. لکن از همان ابتدا، برخی از دوستان و همفکران طبق معمول این تلاش مشفقانه را دسیسه ی هدایت شده واز قبل تعیین شده دانستند. هر چند نارضایتی پراکنده این عزیزان در برابر خرسندی بسیاری از مردم، اندک و قابل احترام بود و قهرمان واقعی این نقش تاریخی همانا مردمی هستند که به جدّ خواهان وحدت بودند. حال به دلایل مختلف از جمله فرض برجذب حداکثری و رفع بهانه های گریز از وحدت ،عدم حضور خویش را بعنوان کاندیدا اعلام میدارم. گر چه دراین خصوص قضاوتهای متفاوتی خواهد شد؛ “هرکسی از ظن خود شد یار من”! بدیهی است کاندیدانشدن را، به معنای کنار کشیدن از مقام خدمتگزاری به شما مردم شریف و قدرشناس نمی‌دانم. لذا در چنین وضعیتی خود را مجاز به یادآوری نکاتی چند دانسته که امیدوارم توجه به آنها به خیر و صلاح همگان باشد.
۱- در خصوص سایر کاندیداهای احتمالی خارج از آن جمع شش نفره باید به عرض برسانم افرادی ازآن عزیزان تمایلی به شرکت در جلسات نداشته و یا در آن مقطع زمانی، کاندیدایی احتمالی خود را اعلام نکرده و یا حداقل ما در جریان اعلام ایشان نبودیم. حال با در نظر گرفتن نیاز به وحدت بین کلیه همفکران اصلاح‌طلب و احتمال اینکه در آینده موقعیتی ایجاد شود که نیاز به همدلی بیشتر داشته باشیم، بهتر است به صورت اثباتی عمل نموده و در نیل به اهداف جریان اصلاحات همدیگر را یاری نماییم.لازم بذکر است در رابطه با تأیید صلاحیت دوستان اصلاح‌طلب با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر شرکت کلیه سلایق و جریان‌ها و با عطف به سوابق این عزیزان در دفاع از نظام اسلامی و خدمت به مردم، انتظار می‌رود مشکل خاصی نداشته باشیم. بنابراین لازم است باهوشیاری کامل و پرهیز از ترویج این موضوع که توسط رقبای جریان مقابل مطرح می‌شود، ناخودآگاه در مسیر اشتباه قرار نگیریم.
۲- پس ازگذشت سه دهه ی پر فراز و نشیب فعالیت انتخاباتی، آموخته‌ام تفکر انتقادآمیز (البته بدون چاشنی تخریب) می‌تواند موتور حرکت یک جریان باشد. لذا در این روزها مانده‌ام که آیا موتور مزبور در چه جاده‌ای و به سود چه کسی چنین شتابان حرکت می‌کند؟!! چه کسی و چه جریانی از زدن برچسب‌های ناروا به فرزندان و دوستان شما سود می‌برد؟! آیا تلاش بی‌وقفه در حراست از شجرة طیبة اصلاح‌طلبی که ریشه و تنه و شاخه‌هایش مشخص است و یا حراست از گلهای نویدبخش میوة آیندة آن، انحصارطلبی است؟!! آیا خنثی بودن و به انتظار وزش باد محتمل در «شَن کردن» خرمن خود، تکثرگرایی است؟؟!! هیچگاه در مقام معلم اخلاق نبوده و چنین ادعایی نداشته ام، اما باور قلبی دارم ناامید کردن مردم، آسیب به حیثیت دیگران، ناچیز شمردن تلاش دلسوزان، آسیب به وحدت، محروم کردن جامعه از فرصت خادمان واقعی و… عِقاب دنیوی و اخروی دارد.
۳- آنچنانکه تأکید گردید اگر تخریب دوستان سزاوار مذمّت است، تشویق و حراست از منتقدان دلسوزی که دغدغه اصلاح امور را دارند سزاوار تشویق و تکریم است. بنابراین دعوت به جلسات نقد، ارائه پیشنهادات و اصلاح اجزاء ممکن طرحهای معطوف به وحدت را، راهگشا دانسته وتا آنجا که به خود و مجموعه دوستانی که زیر بیرق اجماع و اتحاد جمع شده‌ایم برمی‌گردد، دربهای ورود به چنین رویه‌ای باز بوده و دستان پرتوان همگان به ارائه هر ایده‌ای را به گرمی می‌فشاریم و البته شرط توفیق در آن است که داوری را به یک سازوکار همه‌‌نگر وانهیم.
۴- به عنوان عضوی از این دیار به داشتن این همه نیروی انسانی پرتوان، فرهیخته، صاحب‌نظر و مؤثر بر خود می‌بالم.در عین حال به علت فقدان بسترهای مناسب مدنی نظیر احزابی که بتوانند فرصتهای تقارب و تجمع آراء را فراهم کنند، دعوت همگان به آرامش، بالا بردن آستانه تحمل، برجسته کردن نقاط قوت یکدیگر، نقد منصفانه، احترام متقابل و پرهیز از تخریب و جبهه‌گیری ، تنها چاره ی رهایی از تکرار ناکامی‌های گذشته است که امیدوارم چنین شود
۵- از محضرهمة دوستان و همشهریانی که با انگیزه‌های متفاوت خواهان حضور این حقیردر عرصه انتخابات بودند، اعم از دوستانی که با نظر لطف، احتمال خدمتگزاری بیشتری را برای اینجانب تصور می‌کردند و یا همفکرانی که دوست داشتند در این زمان با نقد دلسوزانه و منصفانه ما را از کاستی‌های خود آگاه و تشویق به رشد و توسعه نمایند و یا حتی کسانی که به زعم خویش از طرف بنده به آنها آسیبی رسیده و این برهه زمانی را جهت احقاق حق خود مناسب می‌دانستند تا به نوعی هم خویش را تخلیه و هم ما را متنبه سازند، عذر خواهی می کنم که نتوانستم در خدمت این عزیزان باشم.

در پایان از کلیة همشهریان عزیز که به انحاء مختلف اعم از پیامک و ارائه مطالب در سایت‌ها و تالارها بنده را مورد لطف و نقدهای منصفانه قرار دادند کمال تشکر و قدردانی را دارم. گرچه قلباً مایل به خدمتگزاری شما مردم شریف در عرصه‌ای اثرگذار نظیر نمایندگی مجلس بودم اما همچنانکه یادآوری شد فقط کوچ از این دنیا می‌تواند دربهای متعدد خدمت به شما را، بر روی اینجانب ببندد، که در حد وسعم متعهد به ایفای آن بوده و خواهم بود و در خصوص گره‌گشایی از کار مردم کوتاهی نخواهم کرد. در این برهه، ضمن وانهادن وظیفه کاندیداتوری مجلس همه را به صبر، تحمل و در یک کلمه «دروین» دعوت مینمایم، انشاءالله بتوانیم فضایی سالم به دور ازهرگونه تخریب و توهین در خصوص همة کاندیداها باتفکرهای مختلف، گرایش ها و سلیقه‌های متفاوت ایجاد نموده و در رسیدن به اهداف مورد نظر،همانا تقویت جریان اصلاح‌طلبی شهرمان که همواره حامی ارزشهای اصیل اسلامی و مدافع نظام درمقاطع مختلف بوده ، کوشا باشیم و قطعاً همراه و دوشادوش شما مردم عزیز از هرگونه تلاش در خصوص تقویت این جریان در انتخابات آتی دریغ نخواهم کرد.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

فرج‌اله مؤمنی*

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*لینک منبع خبر :میرملاس

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


  1. علی شفیعی نیا

    گرچه درد آور بود ولی امیدوارم سناریوی هاشمی -روحانی تکرار گردد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین