جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است زیرا آمریکا هرزمانی کم بیاورد دست به توطئه می‌زند.

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

کد خبر:3037 | بازدید: 94
تاریخ انتشار:۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی: در دنیای امروز دانش هوا فضا یک دانش راهبردی است /در تمام پیشرفت‌های علمی با قدرت پیش می‌رویم.+فیلم مراسم

رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت روز فناوری فضایی گفت: این نکته را همه به خاطر داشته باشید در دولت یازدهم در جمهوری اسلامی برای پیشرفت در علم و دانش ما از کسی اجازه نمی‌گیریم و نخواهیم گرفت. به گزارش  “کانون سبحان“، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جریان بازدید از نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای فضایی […]

رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت روز فناوری فضایی گفت: این نکته را همه به خاطر داشته باشید در دولت یازدهم در جمهوری اسلامی برای پیشرفت در علم و دانش ما از کسی اجازه نمی‌گیریم و نخواهیم گرفت.

بهانه جویی دشمنان در توسعه علمی با هدف فشار بر مردم و دولت/ در پیشرفت علم و دانش از کسی اجازه نمی‌گیریمبه گزارش  کانون سبحان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جریان بازدید از نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای فضایی ایران اسلامی و در مراسم گرامیداشت روز فناوری فضایی، اظهار داشت: در این مسیر با موانع مختلف مواجه هستید و باید از میان موانع به سمت هدف حرکت کرد برای این کار نیاز به سلطنت دارید سلطه دارید.
 
وی افزود: مسلط بودن و سلطه داشتن غیر از علم و دانش و آشنایی به رموز است، مسلط بود دانش، برنامه‌ریزی، هدف‌یابی، دستیابی به همه هدف‌ها را می‌خواهد، امروز در مجموعه دانش فضایی همه تحقیقات را کنار هم قرار می‌دهیم برای ما روشن می‌شود چه می‌خواهیم و دنبال چه اهدافی هستیم.

روحانی اظهار داشت: در دنیای امروز دانش هوا فضا یک دانش راهبردی است، کشوری که وارد این مرحله می‌شود در واقع بعدی از اقتدار ملی خودش را توسعه داده و توانمند کرده است.

وی افزود: ملتی که می‌تواند انواع مختلف ماهواره را بسازد و می‌تواند این ماهواره را پرتاب و کنترل کند و ایستگاه‌های زمینی‌اش می‌تواند با این ماهواره در ارتباط باشد، می‌تواند به این ماهواره سفارش دهد و بگیرد این ملت وارد این جهان شده، اولین تبریک برای ملت بزرگ ایران این است که در زمینه فناوری‌های دنیای امروز پیشرفت روز افزونی داشتیم متوقف نشدیم.

روحانی تصریح کرد: باید اراده ملی برای این کار باشد که به اعتقاد من همه مصممند، از بالاترین مقام این کشور یعنی مقام معظم رهبری تا همه مردم عادی این جامعه، این اراده وجود دارد که در فناوری‌های پیشرفته و از جمله هوا فضا ما زمینه لازم را برای صاحب نظران، اندیشمندان و دانشمندان اماده و مهیا کنیم. این ملت استعداد این کار را دارد نه تنها در هوا فضا در همه فناوری‌های پیشرفته دنیای امروز.

رئیس جمهوری کشورمان گفت: شما می‌بینید در ایران حرکت بسیار خوبی وجود دارد، در بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی و آی سی تی همین طور است، در هوا فضا و هسته‌ای، در داروسازی، در واکسن‌های مختلف، در جراحی علوم پزشکی پیشرفته‌ هستیم که می‌توانیم در سطح دنیا خودمان را عرضه کنیم.

وی ادامه داد: امروز دیگر برای درمان بیماران گذرنامه و ارز خارجی هم نمی‌خواهیم ممکن است نیاز داشته باشیم به یک وسیله حمل و نقلی از شهری به شهر بیمار را منتقل کنیم در تهران و در بسیاری از مراکز استان‌ها در بحث علوم پزشکی و در بخش سلامت کار بسیار عظیم و بزرگی انجام دادیم.

روحانی تاکید کرد: در بحث واکسن‌ها برنامه دولت این است که به سمت تولید واکسن در داخل پیش برویم و این کار امکان پذیر است و قدم به قدم چلو می‌رویم و شاهد افتتاح خط تولید برخی واکسن‌ها بودیم و اکنون بسیاری از تجهیزات و داروها در داخل تولید می‌شود.

رئیس جمهوری کشورمان اظهار داشت: در زمینه بیوتکنولوژی حرکت خوبی انجام شده است، خوشبختانه علما، فقها و عالمان دینی ما هم در را به روی این تکنولوژی باز گذاشتند. این جا در به روی جوان‌ها و اندیشمندان باز است البته یک اصولی را حتما به عنوان اصول اخلاقی باید مراعات کنیم. در نانو در حال پیشرفت هستیم ما در دولت یازدهم در زمینه هسته‌ای پیشرفت‌های بسیار مهمی داشتیم منتهی مذاکرات هسته‌ای از بس پر سر و صداست این فعالیت را تحت الشعاع قرار داده و گرنه با شتاب بیشتر در دولت یازدهم در زمینه این فناوری تلاش می‌کنیم. این نکته را همه به خاطر داشته باشید در دولت یازدهم در جمهوری اسلامی برای پیشرفت در علم و دانش ما از کسی اجازه نمی‌گیریم و نخواهیم گرفت.

وی افزود: هیچ کس به ذهنش نیاید چون ما داریم به دنیا نزدیک می‌شویم، تعامل و مذاکره می‌کنیم پس می‌خواهیم علم را کنار بگذاریم نه بحث مذاکره ما این نیست که علمی کنار گذاشته شود، در تمام پیشرفت‌های علمی با قدرت پیش می‌رویم گاهی وقت‌ها دشمنان ما می‌خواهند در یک توسعه علمی بهانه‌جویی کنند برای فشار بر مردم و دولت از این رو کار دولت این است که این بهانه را از دست دشمن بگیرد. گاهی اوقات برخی از کلمات و جملات و موضع‌گیری به دشمن در بهانه گیریش کمک می‌کند.

روحانی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم این حربه‌ها را از دست دشمن بگیریم و این کار را شروع کردیم و ادامه می‌دهیم تا روزی که معلوم شود این حربه‌ها خیالی است واقعی نیست اما در عین حال در زمینه علم و دانش هر پیشرفتی که مورد نظر ما باشد انجام می‌شود، البته علوم فضایی هم راهبردی و هم کاربردی است هم برای توسعه و جلوگیری از تهدید است.

رئیس جمهور گفت: پیشتر برای انتقال صدا و تصویر می‌بایست بالای هر ارتفاعی دکلی نصب می‌شد که پوشش صددرصدی باز هم امکان پذیر نبود اکنون از طریق ماهواره هر چی می‌خواهید می‌فرستید. در زمینه هوا فضا قدم‌های اولیه و دوم را برداشتیم اما هنوز راه زیادی را در پیش داریم. دولت یازدهم متوجه شد که یک به هم ریختگی در مسئله علوم فضایی از لحاظ ساختاری و تشکیلاتی به وجود آمده است. در بررسی‌ها اولا دیدیم بسیاری از مراکز تحقیقاتی و علمی ما اگر سر جای خودش و زیر نظر مسئول مستقیم  باشد سریع‌تر پیشرفت می‌کند و لذا ما هم سازمان فضایی و هم پژوهشگاه مربوطه را در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دادیم که قبلا به آن‌ها مربوط بوده است.

وی افزود: دانشگاه در این زمینه فعالند، یک تقسیم کار دقیق باید بین دانشگاه‌ها انجام شود و کار تکراری نکنیم، ما باید چیزی شبیه کنسرسیوم درست کنیم از دانشگاه‌های مختلف هر کدام یک بخشی به آن‌ها واگذار شود و این بخش‌ها در جایی ترکیب شود، مرکز ملی فضایی هم در اختیار معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهور و برای سیاستگذاری و هماهنگی است.

روحانی ادامه داد: از طریق این مرکز باید این هماهنگی را ایجاد کنیم البته یک جلسه در دولت راجع به بحث فضا داشته‌ایم و هر مقدار لازم باشد جلساتی را می‌گذاریم برای این که ما بتوانیم فعالیتمان را بهتر کنیم یا اگر باز هم نیازی به اصلاح ساختار داریم انجام دهیم و دولت بتواند به همه بخش‌هایی که فعالیت می‌کنند از لحاظ مالی و فنی و هم افزایی کمک کند.

رئیس جمهوری کشورمان تاکید کرد: با توجه به این که این دانش هم راهبردی است، کاربردی، کوتاه مدت و بلند مدت به درد ما می‌خورد پس باید فرصت‌ها را بیافرینیم و مانع تهدیدها شویم که کار بسیار وسیع و ارزشمندی است.در این جلسه می‌خواهم هم به شما تبریک بگویم و سپاس ملت ایران را به شما منتقل کنم، مردم ما همه خوشحالند و همه به دانشمندان عزیز و بزرگشان در همه زمینه‌ها افتخار می‌کنند و ضمن این که کار شما بسیار ارزشمند است موجب مباهات کشور جهان اسلام و منطقه هستید.

روحانی در پایان تصریح کرد: تصمیم قاطع دولت برای ادامه راه، سرعت در زمینه تمام فناوری‌های نو و از جمله علوم فضایی است و در نهایت دستیابی به همه اهدافی که مورد نظر مردم ماست. در همین راستا از همه توان و امکان خودش در این زمینه بهره‌برداری و استفاده خواهد

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید.

 

yjc.ir

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین