دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

کد خبر:3006 | بازدید: 430
تاریخ انتشار:۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۵:۴۰ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

خشک شدن دومورد از چاهای تامین کننده آب کوهدشت/افزایش شعاع تأمین آب

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان گفت: شهر چغابل دیگر کمبود آب ندارد، بلکه بی‎آب است. به گزارش“کانون سبحان“؛ حمیدرضا کرم‎وند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، بیان کرد: بحث خشکسالی جدی‎تر از قبل شده و غرب و جنوب استان را با مشکل روبرو کرده است.   وی اضافه کرد: در این میان منطقه […]

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان گفت: شهر چغابل دیگر کمبود آب ندارد، بلکه بی‎آب است.

به گزارشکانون سبحان“؛ حمیدرضا کرم‎وند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، بیان کرد: بحث خشکسالی جدی‎تر از قبل شده و غرب و جنوب استان را با مشکل روبرو کرده است.

 

وی اضافه کرد: در این میان منطقه چغابل دیگر با کمبود آب مواجه نیست، بلکه با بی‎آبی دست و پنجه نرم می‎کند.

 

کرم‎وند ادامه داد: کوهدشت نسبت به بقیه شهرستان‎ها جمعیت بیشتری دارد که آب آن با چاه‎های آبرفتی و آهکی تأمین می‎شود، از هفت حلقه چاهی که در این منطقه زده شده، دو مورد خشک و بقیه نیز با کمبود بازده و کاهش دبی مواجه شده‎اند.

 

‌مدیرعامل شرکت آبفا لرستان تصریح کرد: در کوهدشت باید به صورت فوری مطالعات صورت گیرد، در حال حاضر در فصل کم مصرف قرار داریم، اما با شروع گرما کمبود منابع آب و مصرف بالا را خواهیم داشت که باعث بروز مشکلات زیادی خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: برای رفع کوتاه‎مدت مشکل کم‎آبی منطقه، نصب کنتورهای دیجیتال را داریم و قرار است که میزان برداشت آب را از منابع آبرفتی تا ۸۰ الی ۹۰ لیتر افزایش دهیم.

 

کرم‎وند خاطرنشان کرد: البته این اطمینان وجود ندارد که این چاه‎ها برای سال‎های آینده نیز آبدهی داشته باشند، سایر اقدامات از جمله تهیه تجهیزات کارزنی، شیرآلات و خط انتقال در حال مناقصه است که به پیمانکار واگذار شود تا این پنج حلقه چاه آب منطقه را بتواند تأمین کند.

 

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان یادآور شد: باید برای مقابله با معضل بی‎آبی در کوهدشت به صورت پایلوت سیستم آبیاری مدرن را اجرا کرد تا ظرفیت برداشت افزایش یابد.

 

وی افزود: متأسفانه برای تأمین آب کوهدشت هر بار چیزی حدود دو کیلومتر از مرکز شهر فاصله می‎گیریم که باعث افزایش شعاع تأمین آب شده است.

 

کرم‎وند ادامه داد: شبکه‎های تولید آب نیز نیاز به اصلاح دارند، چراکه وضعیت آنها مناسب نیست.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین