دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:13969 | بازدید: 135
تاریخ انتشار:۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

رئیس جمهور:این دولت به خوبی این تحریم را مدیریت کرد/هر دولتی اگر با این شرایط کار را آغاز می‌کرد با انبوهی از مشکلات روبرو بود./ما در عراق و سوریه پایگاه نظامی و واحد نظامی نداریم./۲۴ خرداد تعلق به هیچ جناح و حزب و دسته‌ای ندارد و روز پیروزی ملت ایران است.

به گزارش “کانون سبحان” به نقل از فارس،حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با درود به روح امام(ره) و شهدا، پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه قیام، صیام، همدلی و برکت برای همه ما خواهد […]

2015-06-13_083232به گزارش “کانون سبحان” به نقل از فارس،حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با درود به روح امام(ره) و شهدا، پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و اظهار داشت: ماه رمضان ماه قیام، صیام، همدلی و برکت برای همه ما خواهد بود و ماه رمضان ماه دوستی‌ها و کنارگذاشتن کینه‌ها، برادری، نزدیکی، اخوت و آشتی و ماه بذل و بخشش است و امیدواریم که ماه رمضان برای ملت ما و همه مسلمانان ماه پرخیر و برکتی باشد

روحانی با تبریک به ملت بزرگ ایران به خاطر سالروز انتخابات حماسه آفرین ۲۴ خرداد سال ۹۲ تصریح کرد:‌ شرایط بسیار حساسی پیش روی کشور ما وجود داشت و در سال گذشته احساس بحران بین‌المللی در روابط خارجی، شرایط سخت اقتصادی پیش روی مردم، شکاف در مسائل اجتماعی و سیاسی بین گروهها و احزاب و جناحها، فضای امنیتی در زمینه فرهنگی و در محیط‌های آموزشی از دغدغه‌های مردم بود و از طرف دیگر بدخواهان تصور می‌کردند با فشارهایی که بر ملت ایران به ناروا تحمیل کرده‌اند، می‌توانند مانع مشارکت آنها و حضورشان پای صندوق‌های آراء شوند.

رئیس جمهور افزود: اما مردم با حضورشان حماسه بزرگ آفریدند و به دنیا اعلام کردند که در این کشور مردم سالاری حاکم است و هوشیاری ملت ایران و راهنمایی‌های بسیار تأثیرگذار مقام معظم رهبری که همه را و حتی آنهایی را که ممکن است از نظام دلگیر باشند به پای صندوق آرا دعوت کردند و همچنین اعلام کردند آرای مردم امانت است و این مسئله به عنوان حق‌الناس مطرح است که مردم پای صندوق‌های رأی شتافتند و با حضور ۷۳ درصدی واجدین شرایط حماسه بزرگ را آفریدند.

روحانی تأکید کرد: ۲۴ خرداد تعلق به هیچ جناح و حزب و دسته‌ای ندارد و روز پیروزی ملت ایران است.

وی افزود: مردم با رایی که به اعتدال، تدبیر و امید دادند مقصودشان این بود که همه چیز به قانون برگردد. معنای اعتدال آن است که همه حرکت‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در چارچوب مقررات قانونی باشد. معنای اعتدال آن است که هیچ تصمیمی یک شبه در کشور گرفته نشود و امور به صاحب‌نظران متخصص همان فضا واگذار شود.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: مردم می‌خواستند شرایط با ثبات و آرامشی در جامعه حاکم شود. مردم می‌خواستند در عرصه اقتصادی به آینده‌ای روشن امیدوار شوند و نمی‌خواستند نسبت به آینده اقتصادشان، روابط سیاسی، ارتباطات سیاسی داخلی و اصحاب فرهنگ در تردید باشند. مردم می‌خواستند به آینده زندگی بهتر، فضای امن‌تر و شرایط بهتر زندگی امیدوار باشند و همه تلاش دولتمردان بر همین مبنا بود.

روحانی خاطرنشان کرد: من می‌خواهم به ملت شریف ایران عرض کنم که هیچ تصمیمی در این دولت اتخاذ نشده مگر اینکه با صاحب‌نظران مشورت شده باشد. فضا در این ۲ سال فضای آرام‌تری برای گفت‌وگو بوده و شرایط اقتصادی و سیاسی آرامش را برای جامعه به ارمغان آورده است.

وی افزود: ما در این شرایط بسیار سخت در آستانه انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ قرار داشتیم. هر دولتی روی کار می‌آمد با یک شرایط بسیار سخت و دشوار روبرو بود. با یک تورمی که از مرز ۴۰ درصد عبور کرده بود. با شرایط اقتصادی که دارای رشد منفی ۶٫۸ بود. با شرایطی که بازار ارز و کالا در حال تنش ساعتی در جامعه بود و سرمایه‌گذاری‌ها رشد منفی داشت و رکود بر اقتصاد حاکم شده بود و در یک شرایطی بی‌نظیر در تاریخ ایران بودیم از لحاظ توام شدن رکود و تورم.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: هر دولتی اگر با این شرایط کار را آغاز می‌کرد با انبوهی از مشکلات روبرو بود. تلاش بر این بود که ما به وعده‌ها عمل کنیم. تلاش این دولت در طول ۲۲ ماه گذشته بر این بوده که در هر زمینه‌ای که به مردم وعده‌ای داده تلاش کند تا آن وعده‌ها را عملی سازد. یعنی نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق، تعامل سازنده با جهان وعده‌ای که در انتخابات به مردم داده شد.

روحانی خاطرنشان کرد: ما می‌خواستیم عزت ملی‌ ما با موقعیت صحیح و درخور این ملت در سطح جهانی و روابط بین‌المللی توام باشد. ما می‌خواستیم روابط ما با دنیا به گونه‌ای باشد که ایران به عنوان یک تهدید در منطقه و جهان مطرح نباشد و آشتی و برادری و روابط بهتری با همسایگان داشته باشیم. ما می‌خواستیم همه حقوق‌مان را با هم استیفا کنیم و نه تنها یک حق.

وی افزود: ما می‌دانستیم در کنار حفظ حقوق هسته‌ای باید حقوق دسترسی یک ملت به بازارهای جهانی نیز هم‌زمان تامین شود. ما می‌دانستیم که حق این مردم همه فناوری‌هاست. ما می‌دانستیم که حق این مردم شرایط حمل و نقل مناسب بین‌المللی و فروش و شرایط ارتباط اقتصادی برای کالاهای مختلف از خودرو تا پتروشیمی تا خرید انواع نیازهایی است که مورد نیاز این کشور است.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما می‌دانستیم که شرایط صادرات کالا تا مسئله بیمه تا کشتیرانی تا روابط مالی و بانکی جزء حقوق این ملت است. ما ملتی نیستیم که فقط یک حق داشته باشیم و سایر حقوق‌مان را بگذاریم تا دیگران پایمال کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: هدف ۲۴ خرداد این بود که حفظ همه حقوق این ملت بزرگ در دستور باشد. این به مفهوم تعامل سازنده برای حفظ حقوق ملت و منافع ملی بود. در این راستا ما باب مذاکره جدی و تاثیرگذار در چارچوب منطق با ۱+۵ را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه خطوط قرمز ما از ابتدا مشخص بود، افزود: من در اینجا از مقام معظم رهبری سپاسگزاری می‌کنم. هم برای ترسیم خطوط اصلی در مذاکرات و هم برای حمایت جدی ایشان از مذاکره‌کنندگان و هم اینکه با نفس گرم خود وحدت و اتحاد ملی وانسجام را به خوبی حفظ کردند و باید از ملت ایران تشکر کنم که همواره شاهد حمایت مستمر‌شان از دولت به ویژه در مورد مذاکرات هسته‌ای هستیم و باید از مذاکره‌کنندگان قوی ما در این مذاکرات و از وزیر امور خارجه که سرپرستی مذاکرات را به عهده دارد تشکر کنم که هر آنچه تا امروز به دست آورده‌ایم موجب افتخار ملی است.

روحانی باید از ملت ایران تشکر کنم به خاطر حمایتی مستمر از دولت به ویژه در زمینه مذاکرات هسته‌ای چرا که ما با ۶ قدرت بزرگ جهانی روبه‌رو هستیم و باید از مذاکره‌کنندگان قوی ما در این مذاکرات و از وزیر امور خارجه که سرپرستی آن را به عهده دارند تشکر کنم که هر آنچه تا امروز به دست آورده‌ایم موجب افتخار ملی است.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در شرایطی هستیم که دو سال پیش هیچکس و هیچ قدرت بزرگی لااقل ۱+۵ و دیگر قدرت‌های غربی و حتی شرقی به داشتن حق غنی‌سازی در خاک ایران اذعان نمی‌کردند، این حق ما بود منتهی این را اذعان نمی‌کردند اما امروز هیچکس در دنیا -حتی قدرت‌های بزرگ غربی و ۱+۵- در اینکه ایران حق غنی سازی دارد و نطنز و حتی فردو درهایش باز می‌ماند تردیدی ندارند که این بزرگترین دستاورد در زمینه حقوق هسته‌ای است.

وی ادامه داد: هیچکس دو سال پیش از قدرت‌های غربی اذعان نمی‌کردند که ایران می‌تواند در تحقیق و توسعه،‌ در زمینه سانتریفیوژهای پیشرفته مسیر را ادامه دهد حتی با اعمال تزریق UF6 در سانتریفیوژهای پیشرفته برای تحقیق و توسعه؛ اما امروز همه به این امر اعتراف کردند.

رئیس جمهور تصریح کرد: شاید در زمینه تحریم‌ها سخن‌ها متفاوت بود اما امروز هیچکس تردید ندارد که اجرای توافق توأم با رفع تحریم‌های اقتصادی و مالی که تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بوده است، خواهد بود.

روحانی ادامه داد: دو سال پیش کسی اذعان نمی‌کرد که با یک توافق نهایی همه قطعنامه‌های ظالمانه شورای امنیت سازمان ملل لغو خواهد شد و آنچه به دست آورده‌ایم تا امروز -من درباره آینده بحث نمی‌کنم بلکه آنچه تا امروز به دست آورده‌ایم- یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است و این پیروزی از آن ملت است و این ملت با ایستادگی و مقاومت به حقوق بزرگ خود دست یافته است.

رئیس‌جمهور به دو مسئله مهم در زمینه تحریم‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: یکی ابعاد تحریم و عمق تحریم است و دیگری مدیریت تحریم است که این دو را باید از هم تفکیک کنیم.

روحانی به تعریف تحریم پرداخت و اظهار داشت: تحریم را همه بدانیم غیرقانونی، غیرانسانی، غیراخلاقی است و در این تردید نکنیم. تحریم تحریم کور و نه هدفمند بوده است و اگر تحریمی صنعت هسته‌ای بود شاید این تعبیراتی که من با عنوان غیرانسانی و غیراخلاقی ذکر کردم کمی اغراق بود اما این تحریم حتی برای خرید گندم، مواد غذایی این مردم، برای هر گونه سرمایه‌گذاری در ایران بود حتی سرمایه‌گذاری برای سدی که آب کشاورزی، برخی تعجب کردند اما تعجب نکنند که این تحریم حتی برای سدی که آب خوردن مردم یک شهر را تأمین می‌کرد نیز بود و عمق تحریم بر تجهیزات پزشکی، بیمارستان‌ها نیز بود و هیچکس در اینکه تحریم‌ها غیراخلاقی و غیرانسانی بوده است تردیدی نکند.

رئیس جمهور ادامه داد: مخفی کردن ظلم ظالمان کار شایسته‌ای نیست و یا اینکه فکر کنیم اگر ظلم ظالمان را بیان کردیم کار بدی است.

وی ادامه داد: نکته دیگری وجود دارد و آن مدیریت تحریم است چرا که ابعاد تحریم بسیار وسیع بود و تا نان و آب مردم را فرا می‌گرفت.

روحانی خاطرنشان کرد: این دولت به خوبی این تحریم را مدیریت کرد و اگر باز هم بخواهد ظالمانه ادامه یابد آن را مدیریت خواهد کرد و دلیلش آن چیزی است که دولت در طی این دو سال به آن عمل کرده است،‌ دلیل آن این است که پرداختی مردم در بیمارستان به جای ۳۷ درصد به ۴ درصد تقلیل یافته یا اینکه ۹ میلیون نفر و ۲۰۰ هزار نفر بیمه درمان شدند و ۱۰ میلیون از حاشیه نشینان اطراف شهرهای بزرگ تحت پوشش خدمات درمانی قرار گرفتند یا ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش حمایت کالایی قرار گرفتند، آمار فراوان است اما این دولت بزرگترین سرمایه را برای منابع آبی کشور انجام داده است.

ادامه در منبع

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین