جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

قرائت طائفه گرایانه از دین به خشونتی وحشتناک منتهی خواهد شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرائت طائفه گرایانه از دین بسیار خطرناک است،گفت: به تجربه تاریخ قرائت طائفه گرایانه توانایی شکل بخشیدن به خشونتی گسترده و وحشتناک به نام دین وگاه منتهی شدن به کشتارهای بی رحمانه و دسته جمعی، و حتی تاریخی و نسلی را دارد.

تصاویر حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) برای دیدار با مردم داغدار و مصیبت‌زده‌ی کرمانشاه، وارد مناطق زلزله‌زده‌ی این استان شدند.و در جمع مردم سرپل ذهاب سخنرانی نمودند.

کد خبر:1797 | بازدید: 188
تاریخ انتشار:۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۷:۲۴ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

سیره آیت الله مروجی به نقل حجة الاسلام سید محمد محمدی (قسمت اول)

یک قسمتش مربوط به خصوصیاتی است که بنده خودم در طول معاشرت و شاگردی آیت الله مروجی ، از خصوصیات و فضائل بسیار بالای ایشان بسم الله الرحمن الرحیم ویژگی های اخلاقی مرحوم آیت الله مروجی به گفته حجة الاسلام سید محمد محمدی (قسمت اول) آنچه که بنده باید عرض کنم ، یک قسمتش مربوط […]

یک قسمتش مربوط به خصوصیاتی است که بنده خودم در طول معاشرت و شاگردی آیت الله مروجی ، از خصوصیات و فضائل بسیار بالای ایشان

بسم الله الرحمن الرحیم

ویژگی های اخلاقی مرحوم آیت الله مروجی به گفته حجة الاسلام سید محمد محمدی (قسمت اول)

آنچه که بنده باید عرض کنم ، یک قسمتش مربوط به خصوصیاتی است که بنده خودم در طول معاشرت و شاگردی آیت الله مروجی ، از خصوصیات و فضائل بسیار بالای ایشان فهمیده ام و یک قسمتش خاطراتی است که دیگران از ایشان نقل کرده اند. هرکسی که با ایشان معاشرتی داشته فضیلتی را از ایشان درک کرده است که به حسب ذوق افراد ممکن است هرکسی یک جنبه و یک بعد از اخلاق مرحوم آقای مروجی برایش مهم باشد. مثلا کسی که اهل عبادت است عبادت های آقای مروجی برایش ملموس و ماندنی باشد و دیگران هم ممکن است جهات دیگری برایشان مهم باشد.

 

آنچه بنده خودم از ایشان فهمیدم و دیدم که کاملا منطبق با دستور شرع مقدس اسلام  و ایات قرآن و روایات اهلبیت علیهم السلام است ، خوش مجالست بودن و شیرینی رفتار مر حوم اقا رحمة الله علیه  بود. معمولا آدم ها این طورند که وقتی شما  با کسی رفیق می شوید، مثلا  اگر نیم ساعت با او بنشیند، ممکن است احساس خستگی و آزردگی بکنید .

ولی مرحوم آقای مروجی اینجور بود که آدم ترجیح می داد که اگر کار ضروری هم دارد ، کارش را رها کند و در خدمت ایشان بنشیند. و از گفتار و رفتار و حسن اخلاق و محبت و تواضع و عنایتش نسبت به شاگردان و دوستان و اهل مسجد و کسانی که با ایشان معاشرت داشتند، (بهره ببرد) و از آن مجلس جدا نشود. . جذبه اخلاقی و رفتاری که ایشان داشت و  آنقدر مهربان و مانوس بود که آدم را به خودش می خواند. اینجا می شود رفتار ایشان را با رفتار رسول گرامی اسلام تطبیق داد که  سران مشرکین به مشرکین می گفتند که دور و بر او نروید. آنها  به پیامبر نسبت ناروا می دادند و واقعیت را وارونه جلوه می دادند  و می گفتند او ساحر است و شما را یک جورهایی جذب می کند و حال آنکه این جذبه معنوی و اخلاقی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بود  پس از این جهت  مرحوم آقای مروجی رحمة الله علیه دقیقا اخلاقی را از انبیا و در راس آنها از رسول گرامی اسلام که همان انس و محبت و الفت و رفبق نوازی و نیازردن هم مجالس بود ، خداوند در حد بالایی به ایشان عنایت کرده بود . در روایتی از اهلبیت علیهم السلام  آمده است که یکی از اوصاف مومن حسن اللقاء است . اولین ویژگی مومن این است که باید خوش ملاقات و خوش مجالست باشد. و  یکی دیگر از اوصاف مومن : حسن الاستماع و سوم :  حسن الجواب است مومن باید خوب گوش بدهد و خوب پاسخ بدهد. من آن وقتی که بعد از چند سال طلبگی این حدیث را خواندم احساس کردم ایشان واقعا جامع هرسه مورد است .

 

اول در بدو ملاقات و مجالست و احوالپرسی ، جذبه اخلاقی و مانوس بودن را داشت . اگر هم چیزی گفته می شد کاملا گوش می داد تا مساله را متوجه شود و در جواب دادن هم ، آن دقت ها و احتیاط هایی که ایشان داشت که  احتیاطات مرحوم آقا برای همه مومنین روشن است. …

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین