شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

خروج از برجام به حیثیت آمریکا لطمه سنگین خواهد زد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حیثیت آمریکا در صورت خروج احتمالی از برجام لطمه سنگین خواهد خورد.

کد خبر:17191 | بازدید: 645
تاریخ انتشار:۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

عکس/«برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۵ میلادی»

به گزارش “کانون سبحان”؛  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۵ میلادی انتخاب شده اند اما انتخاب تصویر نهایی به سپتامبر سال جاری موکول شده است تا برترین های این حوزه در مسابقه رصدخانه سلطنتی گرینویچ به رقابت با یکدیگر بپردازند. * سحابی رز (Roseta-NBv۵) _ در میان ابرهای گاز و غبار کیهانی این تنها سحابی رزتا […]

به گزارش “کانون سبحان”؛  برترین تصاویر نجومی سال ۲۰۱۵ میلادی انتخاب شده اند اما انتخاب تصویر نهایی به سپتامبر سال جاری موکول شده است تا برترین های این حوزه در مسابقه رصدخانه سلطنتی گرینویچ به رقابت با یکدیگر بپردازند.

* سحابی رز (Roseta-NBv۵) _ 
در میان ابرهای گاز و غبار کیهانی این تنها سحابی رزتا نیست که تصویری از گل را به ذهن می‌ آورد اما مشهورترین سحابی از این گروه است.

* سحابی رز (Roseta-NBv۵) _ در میان ابرهای گاز و غبار کیهانی این تنها سحابی رزتا نیست که تصویری از گل را به ذهن می‌ آورد اما مشهورترین سحابی از این گروه است.
* سحابی IC۴۴۳ _ 

در صورت فلکی جوزا، IC۴۴۳ باقیمانده یک انفجار ابر نواختری بی‌ نهایت بزرگ در حدود ۳۰۰۰۰ سال پیش است.

* سحابی IC۴۴۳ _ در صورت فلکی جوزا، IC۴۴۳ باقیمانده یک انفجار ابر نواختری بی‌ نهایت بزرگ در حدود ۳۰۰۰۰ سال پیش است.
* ردپای ستارگان بر فراز دریاچه سبز _ 
ردپای ستارگان؛ آسمان کمپی که با آتش در کنار دریاچه ای سبز در Hoover Wilderness ایالت کالیفرنیا روشن شده را چراغانی کرده است.

* ردپای ستارگان بر فراز دریاچه سبز _ ردپای ستارگان؛ آسمان کمپی که با آتش در کنار دریاچه ای سبز در Hoover Wilderness ایالت کالیفرنیا روشن شده را چراغانی کرده است.
* Motind _ 
شفق‌ های قطبی در دو رنگ اصلی سبز و بنفش بر فراز قله Senja قرار گرفته‌ اند. رنگ سبز ناشی از برهم‌ کنش ذرات باردار خورشیدی با مولکول های اکسیژن و رنگ بنفش نیز ناشی از برهم‌کنش آنها با مولکول های نیتروژن است.

* Motind _ شفق‌ های قطبی در دو رنگ اصلی سبز و بنفش بر فراز قله Senja قرار گرفته‌ اند. رنگ سبز ناشی از برهم‌ کنش ذرات باردار خورشیدی با مولکول های اکسیژن و رنگ بنفش نیز ناشی از برهم‌کنش آنها با مولکول های نیتروژن است.
* پانورامای شفق قطبی _ 
شفق قطبی واضحی که بر فراز فلات Lyngen، طولانی‌ترین فلات نروژ ثبت شده است. شفق قطبی ( Aurora) یکی از پدیده‌ های جوی کره زمین است، این پدیده ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولا در عرض‌ های نزدیک به دو قطب زمین که بر اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌ های موجود در یونوسفر زمین به وجود می‌ آید.

شفق‌ های قطبی نورهای زیبایی هستند که به طور طبیعی در آسمان دیده می‌ شوند.

* پانورامای شفق قطبی _ شفق قطبی واضحی که بر فراز فلات Lyngen، طولانی‌ترین فلات نروژ ثبت شده است. شفق قطبی ( Aurora) یکی از پدیده‌ های جوی کره زمین است، این پدیده ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولا در عرض‌ های نزدیک به دو قطب زمین که بر اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌ های موجود در یونوسفر زمین به وجود می‌ آید. شفق‌ های قطبی نورهای زیبایی هستند که به طور طبیعی در آسمان دیده می‌ شوند.
* دنباله‌ دار لاو‌جوی _ 

دنباله‌ دار لاو‌جوی (Lovejoy) یا C/۲۰۱۴Q۲ در نوامبر ۲۰۱۱ توسط «تری لاو‌جوی» منجم آماتور استرالیایی کشف شد؛ این دنباله‌ دار از محلی به نام ابر اورت (Oort Cloud) سرچشمه می‌ گیرد که در فاصله ۱۰ هزار برابر دورتر از فاصله زمین تا خورشید واقع شده است. در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی، این دنباله‌ دار توسط ابزارهای اپتیکی و در برخی شرایط خاص با چشم غیر مسلح قابل رویت بود.

* دنباله‌ دار لاو‌جوی _ دنباله‌ دار لاو‌جوی (Lovejoy) یا C/۲۰۱۴Q۲ در نوامبر ۲۰۱۱ توسط «تری لاو‌جوی» منجم آماتور استرالیایی کشف شد؛ این دنباله‌ دار از محلی به نام ابر اورت (Oort Cloud) سرچشمه می‌ گیرد که در فاصله ۱۰ هزار برابر دورتر از فاصله زمین تا خورشید واقع شده است. در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی، این دنباله‌ دار توسط ابزارهای اپتیکی و در برخی شرایط خاص با چشم غیر مسلح قابل رویت بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین