دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

رهبر انقلاب از چه طریق و چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

سخن هفته شماره صدودوازده نشریه خط حزب‌الله گزاره‌ اول: تحلیل درست مبتنی بر اشراف کامل است هنوز ساعاتی از صحبت‌های رهبر انقلاب در جمع نیروی دریایی(مهرماه ۹۴) نگذشته بود که رفتار سعودی‌ها در ماجرای کشتار مظلومانه‌ی منا تغییر کرد. زیرا آن‌ها می‌دانستند تهدید به برخورد «سخت و خشن» که از سوی رهبر ایران صورت گرفته، […]

قرائت طائفه گرایانه از دین به خشونتی وحشتناک منتهی خواهد شد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قرائت طائفه گرایانه از دین بسیار خطرناک است،گفت: به تجربه تاریخ قرائت طائفه گرایانه توانایی شکل بخشیدن به خشونتی گسترده و وحشتناک به نام دین وگاه منتهی شدن به کشتارهای بی رحمانه و دسته جمعی، و حتی تاریخی و نسلی را دارد.

کد خبر:6217 | بازدید: 707
تاریخ انتشار:۰۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
یادداشتی ویژه نوروز؛

عید در زندان / اسماعیل جمیاری

همزمان با سال نو و زنده شدن دوباره طبیعت یا بعباتی در عید نوروز سفره هفت سین در همه جا چیده می شود ، البته بعضی از این سفره ها خیلی رنگین و محتویاتش سنگین است ! و برخی هم سفره ای ساده و سبک .

 “کانون سبحان” : همزمان با سال نو و زنده شدن دوباره طبیعت یا بعباتی در عید نوروز سفره هفت سین در همه جا چیده می شود ، البته بعضی از این سفره ها خیلی رنگین و محتویاتش سنگین است ! و برخی هم سفره ای ساده و سبک .

2015-03-22_004658

در این نوشتار کوتاه به سفره های رنگارنگ و پر هزینه کاری نداریم ، که پرداختن به آن هم دردی را دوا نمی کند.اینکه از کجا آورده اند ؟ و به کجا چنین شتابان در جمع کردن مال و دیگران را زیر پای خود له کردن !

و اما در گوشه گوشه این کشور وسیع و پهناور بسیاری در اوج فقر و نداری و یا در محل کار خود و دور از اهل و عیال و حتی در زندان سنتها و اعتقادات خود را با تمام وجود نگه داشته و نداری و دوری و  حبس و حصار نیز نمی تواند، این آئین ها و سنن که برخی از آنها ریشه و مبنای دینی دارد، را از ایشان بگیرد ، چندی پیش محرم در زندان را تا حدودی و در قالب چند سطر به سمع و نظر مخاطبین عزیز عرضه داشتیم و اینک سفره هفت سین در زندان.

بر خلاف تصور خیلی ها که زندان را فقط چهار دیواری بلند ، محدود و محصور ، با قوانین و مقررات خشک و خشن می دانند!؟ امروزه در سیستم نوین زندانبانی اسلامی بر اساس رأفت و کرامت انسانی زمینه شرکت همه زندانیان در کلیه فعالیتهای فرهنگی، تربیتی ، آموزشی ، ورزشی و هنری وجود داشته و ضمن احترام به آنان جشنها ، آداب و سنن ملی ، مذهبی با حمایت و مشارکت دو قشر زندانبان و زندانیان برگزار که از آن جمله میتوان به برنامه تحویل سال در زندان و چیدمان سفره های ساده اما با صفای هفت سین در زندان اشاره کرد. آنگاه که از ساعتها قبل خود را آماده و با نگاه به عقربه های ساعت انتظار می کشند ، حلقه های چندین نفره را می بینی که سفره های کوچک با آرزوهای بزرگ را در وسط اتاق پهن کرده و گرداگرد آن نشسته اند ، چشم همه آنها به قرآن وسط سفره خیره شده و از کلام الهی مدد می طلبند ، قطره های اشک را چاشنی سفره ها یشان کرده و با امیدی دست به دعا شده اند، اینکه در آن لحظات ملکوتی ، آنگاه که دعای (( یا مقلب القلوب و الابصار/ یا مدبر اللیل و النهار/ یا محول الحول و الأحوال / حول حالنا الی احسن الحال )) از سیمای زندان بصورت صوتی و تصویری پخش می شود ، در دلشان چه قلقله ای بر پاست، را نمی دانم ، اینکه در فکر و ذکر و وردشان چه چیزی را طلب می کنند را نمی دانم و اینکه چه تغییر و تحولی را از خدا می خواهند و او را می خوانند را هم نمی دانم ، ولیکن با کمی دقت و تامل صدای تاپ تاپ قلبشان را میتوان شنید و …  دل شکسته آنها را در چهره هایشان می توان دید و چه بسا همین صحنه ها جرقه ی برای تغییر در رفتار و کردار آنان شده و به یکباره خود گم شده خویشتن را پیدا  و نادم و پشیمان از گذشته به خود آیند که البته این اتفاق می تواند ، رقم بخورد. چرا که انسانها هم مانند طبیعت  قابل تغییر و تحول اند و می توانند از سردی خشن و سوزناک زمستانی به سبزه و نشاط با صفای بهاری تبدیل شوند .

 

نوشته شده توسط : اسماعیل جمیاری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین