یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:9 | بازدید: 1729
تاریخ انتشار:۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۷:۴۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ماهستیم و یک شب جمعه ای!

کانون سبحان کوهدشت/ویژه نامه مروج دین: ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!» […]

کانون سبحان کوهدشت/ویژه نامه مروج دین: ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!»

شب های جمعه آیت الله مروجی (ره)

ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!» .

لینک دانلود تصویر:moravej_din2

شاید اگر غریبه ای او را می دید که با دغدغه ی خاطر و اصرار فراوان ، می کوشید شب جمعه ی خود را فارغ از هر قول وقراری تدارک ببیند، گمان می کرد که جلسه ی سیاسی مهمی دارد و لابد شگفت زده می شد از این که می دید این همه اهتمام وتوجّه ، برای نماز خواندن و دعا کردن است!بسیاری از ما، حتی برای یک شب در طول سال نیز چنین برنامه ریزی و اهتمامی نداریم. بسیارمی شود که در شب مبارک و بی بدیلی چون شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، خسته ایم، خوابمان می گیرد، کار مهمتری ! برایمان پیش می آید و خلاصه، نمی توانیم حتی نیمی از یک شب را تنها برای راز و نیاز با کردگار مهربان خود بگذاریم. شاید مهم ترین علتش این باشد که ما طعم شیرین عرض حاجت در محضر معبود بی نیاز را نچشیده ایم و لذا قدر چنین شب هایی را نمی دانیم. اما عابد ناسکی چون آیت الله مروجی (ره) ، روز خود را به هوای نیمه شب سر می کند و همه ی دقایق زندگی اش ، مقدمه ای است برای راز و نیاز و به جا آوردن آداب بندگی!

سجده های طولانی او در برابر معبودش ، میان مردم مشهور است. بسیار اتفاق می افتاد که یک سجده اش، تمام یک نیم روز یا بیش از آن ، طول می کشید.اساسا به خلوت کردن با پروردگار خویش ، علاقه و عادت داشت. به همین سبب بود که شب های قدر ، روزعرفه،شب نیمه شعبان و خلاصه هر فرصتی را که مناسب راز و نیاز می دید، مغتنم می شمرد و برایش برنامه می ریخت. ایشان در این گونه شب ها و ساعات ، به مهمانی نمی رفت؛ تا ناگزیر نمی شد ، با کسی سخن نمی گفت ؛ و سعی می کرد از هر کار دیگری نیز فارغ باشد. در هنگام سفر نیز برنامه ای می ریخت تا این زمان ها را در جایی خلوت سپری کند.

منبع :کتاب درس بندگی/مؤلف: مرتضی بهرامی /ص ۱۱۷

گردآورنده:حمید آدمی کانون فرهنگی هنری سبحان مسجد جامع شهرستان کوهدشت
درج:حمید آدمی/مدیر سایت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین