دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش  کانون سبحان ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن […]

ظریف: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است/اتحادیه اروپا اقداماتش را دوچندان می‌کند

وزیر خارجه کشور گفت: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است.

کد خبر:9 | بازدید: 1426
تاریخ انتشار:۲۳ مهر ۱۳۹۲ - ۷:۴۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ماهستیم و یک شب جمعه ای!

کانون سبحان کوهدشت/ویژه نامه مروج دین: ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!» […]

کانون سبحان کوهدشت/ویژه نامه مروج دین: ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!»

شب های جمعه آیت الله مروجی (ره)

ایشان در شبهای جمعه، برنامه ی عبادی منظّمی داشت که آن را به هیچ قیمتی از دست نمی داد و از قبل، برای خلوت آن شب تلاش می کرد. گاهی که احساس می کرد دیگران از اصرار ایشان در شگفت اند، می فرمود: «ماهستیم و یک شب جمعه ای!» .

لینک دانلود تصویر:moravej_din2

شاید اگر غریبه ای او را می دید که با دغدغه ی خاطر و اصرار فراوان ، می کوشید شب جمعه ی خود را فارغ از هر قول وقراری تدارک ببیند، گمان می کرد که جلسه ی سیاسی مهمی دارد و لابد شگفت زده می شد از این که می دید این همه اهتمام وتوجّه ، برای نماز خواندن و دعا کردن است!بسیاری از ما، حتی برای یک شب در طول سال نیز چنین برنامه ریزی و اهتمامی نداریم. بسیارمی شود که در شب مبارک و بی بدیلی چون شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، خسته ایم، خوابمان می گیرد، کار مهمتری ! برایمان پیش می آید و خلاصه، نمی توانیم حتی نیمی از یک شب را تنها برای راز و نیاز با کردگار مهربان خود بگذاریم. شاید مهم ترین علتش این باشد که ما طعم شیرین عرض حاجت در محضر معبود بی نیاز را نچشیده ایم و لذا قدر چنین شب هایی را نمی دانیم. اما عابد ناسکی چون آیت الله مروجی (ره) ، روز خود را به هوای نیمه شب سر می کند و همه ی دقایق زندگی اش ، مقدمه ای است برای راز و نیاز و به جا آوردن آداب بندگی!

سجده های طولانی او در برابر معبودش ، میان مردم مشهور است. بسیار اتفاق می افتاد که یک سجده اش، تمام یک نیم روز یا بیش از آن ، طول می کشید.اساسا به خلوت کردن با پروردگار خویش ، علاقه و عادت داشت. به همین سبب بود که شب های قدر ، روزعرفه،شب نیمه شعبان و خلاصه هر فرصتی را که مناسب راز و نیاز می دید، مغتنم می شمرد و برایش برنامه می ریخت. ایشان در این گونه شب ها و ساعات ، به مهمانی نمی رفت؛ تا ناگزیر نمی شد ، با کسی سخن نمی گفت ؛ و سعی می کرد از هر کار دیگری نیز فارغ باشد. در هنگام سفر نیز برنامه ای می ریخت تا این زمان ها را در جایی خلوت سپری کند.

منبع :کتاب درس بندگی/مؤلف: مرتضی بهرامی /ص ۱۱۷

گردآورنده:حمید آدمی کانون فرهنگی هنری سبحان مسجد جامع شهرستان کوهدشت
درج:حمید آدمی/مدیر سایت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین