دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:1653 | بازدید: 199
تاریخ انتشار:۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

مهندس کرمی و گپی با برخی مردم کوهدشت در مسجد جامع

  این جلسه در مسجد جامع شهرستان کوهدشت . چهارشنبه شب ۱۵/۵/۹۳بعد از نماز مغرب و عشاء  برگزار شد:در این جلسه عمومی که با حضور نمازگزاران  در مسجد جامع برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سبحانی امام جماعت مسجد سخنانی خود را اینچنین آغاز نموددند: سخنان شهردار مهندس کرمی  در مسجد جامع شهرستان کوهدشت […]

  این جلسه در مسجد جامع شهرستان کوهدشت . چهارشنبه شب ۱۵/۵/۹۳بعد از نماز مغرب و عشاء  برگزار شد:در این جلسه عمومی که با حضور نمازگزاران  در مسجد جامع برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سبحانی امام جماعت مسجد سخنانی خود را اینچنین آغاز نموددند:

756868

سخنان شهردار مهندس کرمی  در مسجد جامع شهرستان کوهدشت . چهارشنبه شب ۱۵/۵/۹۳بعد از نماز مغرب و عشاء .

به گزارش کانون سبحان کوهدشت به نقل از : میرملاس به نقل از حکمت ؛ در این جلسه عمومی که با حضور نمازگزاران  در مسجد جامع برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سبحانی امام جماعت مسجد سخنانی خود را اینچنین آغاز نموددند:

متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین سبحانی:

۱-    بسم الله الرحمن الرحیم. از طرف برخی ائمه جماعات شهرستان به شورای شهر نامه ای ابلاغ کردیم مبنی بر این که جلسه استیضاح شهردار با حضور حداقل یک نفر از طرف ائمه جماعات انجام پذیرد که مورد قبول برادران شورا واقع نشد و حتی به نامه ما پاسخ ندادند.

۲-     کسی نمی داند دلایل مطرح شده برای این استیضاح چه بوده است؟ مردم حق دارند بدانند. شهر مال ماست. سرنوشت شهر وابسته به مردم است. انتظار می رفت حد اقل یک نفر به عنوان محرم شرکت می کرد. به هر حال صلاح در غیر علنی شدن بود. لابد غیر علنی بودن از اختیارات آنهاست.

۳-    تشکر و قدرانی از مهندس کرمی. در طول ۸ ماه گذشته کارهای خوبی انجام شده. مردم راضی بودند . نتیجه این استیضاح خبر خوشایندی برای مردم نبود. به نوبه خودمان از زحمات ایشان تشکر می کنیم . من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق .

۴-    شهرداری در این مدت مشکلاتی داشت. و خدمات و زحمات زیادی انجام داده اند . چند دقیقه ای در خدمتشان باشیم برای توضیح . سلامتی مقام معظم رهبری صلوات.

 

متن کامل سخنان مهندس کرمی :

۱-    بسم الله الرحمن الرحیم. از مردم و روحانیت شهرستان عذرخواهی می کنم که امشت وقت آنها را می گیرم. مردم کوهدشت قدر شناس اندک خدمتی هستند که در مدت محدود در شهر بودیم و انجام دادیم . تشکر  می کنیم.

۲-    ۳ ماه در استان برای تغییرات وقت بود و مقاومت برای جابه جایی های شهر و عزل و نصب ما بود و ما مقاومت کردیم و به ناچار برای رضای خدا کوتاه آمدیم. ۳ ماه دیگر درگیر بودجه بودیم که کم بود و ما نمی توانستیم خلاف قانون انجام دهیم و این تا اواسط خرداد ادامه داشت.

۳-    بنده به عنوان فردی که در تمام سال در خدمت مردم و نظام جمهورس اسلامی کار کرده ام و خدمت نموده ام چه در جبهه و پشت جبهه و مسؤولیتهای اجرایی.

۴-    دستهایی در کار بود عنوان پیمان کار و … که پول های برگشت بخورد یا بلوکه شود که ما نگذاشتیم.

۵-    در طول هر ماه کارهای مهمی انجام دادیم و در همه جا تعامل و همکاری داشته ایم .برخی هم متوجه اتفاقات روی داده در شهر نبودند و برخی هم درخواب بودند. به اعضای شورای شهر نیز گلایه نمودیم که با افرادی جلسه مخفی برگزار نمودید.

۶-    بودجه ما اندک بود و بدهی داشتیم . ۵/۸ میلیارد تومان بودجه سال بود که ۳ و خورده ای وصول شده بود. بسیاری از اعتبارات دولت را توانستیم جذب کنیم. شهرداری ذیحساب نداشت.

۷-    بنده تخصص دارم و به نقصهامی نیز معترفم . فقط جمعه ها برای مراسمات خانوادگی به خرم آباد می رفتم و در کوهدشت نبودم .

۸-    بنده قانون مند هستم و به قانون احترام می گذارم.در چارچوب قانون عمل می کنم غیر این عمل نکردم. عیب ما این بوده است!

۹-    ۱۸ نفر مازاد نیرو داشتیم و نمی توانستیم جذب جدید داشته باشیم این عیب و نقص ما شد! ما با حزب و حزب بازی عمل نکردیم ولی ما را به همین خاطر زیر سؤال بردند. چارت سازمانی ما ۶۴ نفر بود که سالهای قبل تعداد بسیار زیادی استخدام شده اند.

۱۰- ۹۰ درصد از بچه های شهرداری با ما همکاری کرده اند و به ما و شهرمان کمک کرده اند. از ۶ تا ۹ ماه بچه های شهرداری حقوقو نداشتند و نگرفتند امام امروز این عقب ماندگی حقوق به یک ماه رسیده است. برخی بچه های شهرداری به تکدی گری افتاده بودند. در ۳ ماه زمستان به اندازه ۶۰ درصد بودجه شهرداری را جذب کردیم و حقوق کارکنان شهرداری را دادیم.

۱۱- از همه شما بخصوص امام جمعه محترم کمال تشکر را داریم. ایشان در بحث فرهنگی و ان جیوها به ما کمک کردند. رئیس کمیسیون فرهنگی فقط به دنبال تعویض نیرو و انتصابها بودند. با وجود تهمتها و افتراها از سوی برخی ولی عشق به مردم کار برای آنها باعث شد حتی یک لحظه به فکر استعفاء نبودیم . الآن سه میلیارد در حساب شهرداری  هست.

۱۲- کارهای زیبا در گرو همفکری و تعامل شورای شهر و شهردار، مشارکت مردم با شهرداری و شهردار با مردم است. کارهای زیادی ار در نظر داشتیم ، ساخت گردشگاه بزرگی در فضای گدرا پهن تا کشتارگاه درنظر بود. در این مدت ۲۸ مورد فقط تخریب خلاف سازی داشتیم . مورد خیلی جنجالی که همه هم درجریان هستید فامیل یکی از اعضای آقایا شورا بود. همان فرد قهر کرد و  متأسفانه در کمیسیون ها شرکت نمی کرد تا کار مردنم را راه بیاندازد. که الحمد لله آن ساختمان با تدبیر شورای تأمین تخریب کردیم. ناظر کمیسیون ۱۰۰ آنها در جریان تخریب شرکت نکرد. برادران و خواهران یک جا رفتم برای یک خلاف سازی تذکر بدهم مرا هول دادند و روی کیسه های گچ افتادم. کجا بودند نظارت کنند اصلا نمی دانند کجا کار شده است. سد معبر کجاست؟ با اقتدار گفتم این وضع را کنترل می کنم .

۱۳-در جریان استیضاح طبق قانون باید سؤال می شد و سؤال را اعلام می کردند. فقط کلی گویی بود و ربطی به ما نداشت . با آنها مدارا کردم. برای اینکه روال قانونی را به صورت کلیشه ای طی کرده باشند گفتند ما تذکر دادیم و شما جواب ندادید پس باید استیضاح شوید! آقایان کی جلسه تشکیل دادید و من نیامدم! اصلا جلسه ای تشکیل نشد!

۱۴-تمام جلسات شورای شهر علنی است تا عیبهای مرا مردم بدانند. مصلیحت نیست طبق قانون بر اساس چه تشخیصی غیر علنی شد. لابد برای این که حفظ آبروی ما!

۱۵-من قانونی عمل می کنم . فکر می کنند عمل به قانون مصداق خشک بودن فرد است. من بازنشسته ام شاغل نیستم. سمت مدیر کلی بازنشسته شده ام . شورا با خواهش ما را آوردند ولی برای خدمت به مردم کوهدشت عرق اجتماعیو وابستگی به این شهر آمدم. دنبال تحقق پروژه های قبلی بودم ، صنوف آلاینده جدید را جابجا کنم  و یک سری کارهای جدید اما فرصت ندادند.

۱۶-گفتند بیا استعفا بده . اگر استعفا می دادم شایعه می کردند که نمی تواند! من هم گفتم صلاح مردم و رأی مردم به شما داده شده بفرمایید بمانید می مانم منت مردم را هم برای خدمت می کشم اما استعفا نمی دهم . خدمت به مردم نعمتی است که نباید از آن دلتنگ شد . قبول این مسؤولیت از ابتدا برای بنده از نظر اقتصادی سودی نداشت. برای رضای خدا و مردم آمده ام.

۱۷-از جامعه روحانیت ، امام جمعه ، همه اقشار و بازاریان و همه که در این مدت کمک کردند سپاسگذارم. والله برای معرفی خودم و فعالیتهایم نمی خواستم در سطح شهر بنر نصب کنند اما شما که خیلی عصبانی شدید شما هم خدمت می کردید تا مردم بدانند.

۱۸-ما در سطح شهر کار را تقسیم کردیم . اگر چه اعتبارات کم بود اما در تمام نقاط شهر به اندازه وسع کار کردیم. توان ما این بود . مشکلات زیادی در شهرداری هست. پشتیبانی بسیاری کم است بزرگان کمک نکردند. اگر برنامه ریزی باشد و جلو حیف و میلها گرفته شودمی شود کارهای خوبی انجام پذیرد. بسیاری از کارها همراهی می خواهد تا بودجه! امید است روی قولشان بمانند.

۱۹- با قصور زیاد اعتراف می کنم والله گاهی ۲۰ ساعت در روز کار کرده ام. من سجد شکر به جای آوردم در منطقه در بندی خان میدن جنگ و دیشب که بار مسؤولیت را از دوش بنده برداشتند. در خواست جلسه علنی کردم نگذاشتند همه قانع شدند. یکی سرپا  ایستاد سیاه و سفید می شد و در نهایت شروع به حمایت از او کردند! والله آماده ام خودم را برای مردم فدا کنم اما گفتم اگر مردم بگویند مراد کرمی با یک میلیارد اختلاس فرار کرد برایم بهتر از این است که با شماها کار کنم.

۲۰-قلب و روح و فکرم در خدمت شما مردم است. در مقابل دین و انقلاب فرصتی اتفاق افتاد از قافله شهر جا ماندم به شهدا پشت نکنیم، از جانیازان و شیمیایی ها شرمنده ایم. جلسه خداحافظی همین جلسه است راضی به زحمت دیگه نیستم. فقط فردا از هکارانم در شهرداری حلالیت می طلبم. خواهش ما این است که تجمع و فضای دیگری نباشد. از همه شما خواهران و برادران عذر خواهی و تشکر می کنم.  عازم حج تمتع هستم یا حلال کنید یا بفرمایید تا جبران کنم . هر چند تلاش کردم ریالی مدیون احدی نشوم .

۲۱-از شما مردم کوهدشت و مسؤولین که همراهی کردند تشکر می کنم. شهر خوب با شهرداری چی های خوب محقق می شود.

مهنس کرمی در جواب سؤال یک گزارشگرکه پرسیدند آیا برکناری مهندس رویین تن با این اتفاقات ارتباطی دارد؟ گفتند: بی ارتباط نیست.

متن کامل سخنان محمد صادق امرایی:

بسم الله الرحمن الرحیم. اگر شورای شهر نتوانند بهتر از این شهردار بیاورند مدیون مردم هستند. البته  باید به شورا ی شهر حق و فرصت داد که آنها نیز مطالبی را عرضه کرده و از خودشان دفاع کنند. این اتفاقات از تبعات دموکراسی است! مثلا در مجلس در جریان استیضاح می پرسند: ۲ ضرب در ۲ چند می شود؟ طرف جواب می دهد: می شود ۴ ؛ اما آنها می گویند قانع نشدیم! مردم قدر شناس هستند. شما جانشین خوبی برای مرحوم دلیجانی بودید.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین