چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:2929 | بازدید: 47
تاریخ انتشار:۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱:۲۷ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

واکنش برخی مراجع تقلید از مجوز دادن وزارت ارشاد به خوانندگی زن

 آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی از عملکرد و مجوزهای اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شدت انتقاد کردند. سه تن از مراجع عالیقدر شیعیان با انتقاد از یکی از وزارتخانه‌ها گفتند: هر جریانی که بر خلاف امام و اسلام باشد مورد تایید نیست، ما اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل خلاف شرع […]

 آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی از عملکرد و مجوزهای اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شدت انتقاد کردند.

سه تن از مراجع عالیقدر شیعیان با انتقاد از یکی از وزارتخانه‌ها گفتند: هر جریانی که بر خلاف امام و اسلام باشد مورد تایید نیست، ما اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل خلاف شرع با صدور مجوزهایی که ارشاد برای آن می‌دهد معمول و مرسوم شود و جلوی آن را می‌گیریم.

اجازه نخواهیم داد وزارت ارشاد هر کار دلش خواست انجام دهد

 

به گزارش کانون سبحان“؛ آیت الله نوری همدانی امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با انتقاد شدید از عملکرد وزارت ارشاد و صدور مجوز خوانندگی برای زنان، تصریح کردند: حوزه انقلابی و بیدار و علما اجازه نخواهند داد این‌ها هر کاری دلشان خواست بر خلاف اسلام و ارزش‌های انقلاب انجام دهند.

 

ایشان گفتند: هر جریانی که بر خلاف امام و اسلام باشد مورد تایید نیست، ما اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل خلاف شرع با صدور مجوزهایی که ارشاد برای آن می‌دهد معمول و مرسوم شود و جلوی آن را می‌گیریم.

 

آیت الله نوری همدانی تاکید کردند: خواندن زنان در برابر مردان به نص صریح قرآن حرام است و در این بین فرقی بین تک خوانی و همخوانی وجود ندارد؛ بنابراین وزارت ارشاد حق ندارد چنین مجوزی بدهد، مردم نیز چنین اجازه‌ای را به آن‌ها نمی‌دهند.

 

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کردند: هر فیلم و جشنواره و برنامه‌ای که متضمن ارزش‌های انقلاب باشد ما از آن حمایت می‌کنیم اما اگر این گونه نباشد ما با آن مخالفیم و جلوی آن را می‌گیریم و به وزارت ارشاد هم اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

 

مردم از وزارت ارشاد گله‌مند هستند

 

آیت الله مکارم شیرازی هم در درس خارج فقه خود به درخواست‌های مکرر از ایشان برای واکنش به اقدامات وزارت ارشاد اشاره کرده گفتند: مردم از وزارت ارشاد گله‌مند هستند.

 

این مرجع تقلید گفتند: وزارت ارشاد ارزش‌های انقلاب و اسلام را زیر پا می‌گذارد و داد مردم انقلابی بلند شده است؛ شکایات پشت شکایات برای ما می‌آید که وزارت ارشاد باید اسلامی باشد.

 

ایشان افزودند: امیدواریم که این گفته سبب بیداری مسئولان کشور مخصوصا وزارت ارشاد شود و در کارهای خود تجدید نظر کنند و مردم انقلابی و مومن را ناراضی نکنند.

 

منکر هرگز با مجوّز نهادی، معروف نمی‌شود

 

آیت الله صافی گلپایگانی نیز از مجوزهای خلاف شرع وزارت ارشاد انتقاد کرده و گفتند: منکر هرگز با مجوّز نهادی، معروف و مشروع نخواهد شد.

 

ایشان امروز در درس خارج گفتند: دولتمردان همانطور که به مسائل اقتصادی و رفاه و آسایش مردم باید توجه داشته باشند، به مسائل دینی و اخلاقیات در جامعه هم باید بیشتر توجه کنند.

 

این مرجع تقلید تاکید کردند: مردم با ایمان و دلسوزان انقلاب اسلامی توقع دارند مسئولان وزارت ارشاد به وظایف دینی خود عمل کند و جلوی منکرات و محرّمات را بگیرند.

 

آیت الله صافی گلپایگانی افزودند: وزارت ارشاد اسلامی وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارد و شیوع بعضی از منکرات در جامعه موجب تضعیف نظام اسلامی است.

منبع:ابنا

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین