یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:17723 | بازدید: 116
تاریخ انتشار:۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲:۱۰ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

پیشنهادی به عالی جنابان آموزش و پرورش!

حجت الاسلام سید محمدصادق محمدی وفایی/ کانون سبحان: به نام خداوند جان و خرد هرسال که فصل ثبت نام دانش آموزان فرا می رسد ، بحث اخذ وجه از والدین در جامعه مطرح می شود و در صدا و سیما و سایت ها بازتاب پیدا می کند.عالی جنابان وزارت آموزش و پرورش نیز اخذ هر […]

1413379017_2014-10-05_234544حجت الاسلام سید محمدصادق محمدی وفایی/ کانون سبحان:

به نام خداوند جان و خرد
هرسال که فصل ثبت نام دانش آموزان فرا می رسد ، بحث اخذ وجه از والدین در جامعه مطرح می شود و در صدا و سیما و سایت ها بازتاب پیدا می کند.عالی جنابان وزارت آموزش و پرورش نیز اخذ هر گونه وجهی را در هنگام ثبت نام ممنوع اعلام می کنند .
اما در میدان ثبت نام چون گفته می شود جناب مدیر ! به فرموده ی وزیر آموزش و پرورش اخذ وجه تحت هر عنوانی قانونی نیست لبخندی را نثارت می کنند!
چون امام علی(ع) فرموده اند:«کسی که امربه معروف و نهی از منکر نکند مرده ای است در میان زندگان » سه نکته را تقدیم تصمیم سازان و عالی جنابان آموزش و پرورش می کنم:
نکته اول:
نیاز به قانون و اعمال آن در جامعه ، از ضروریات بدیهی و مورد قبول همه ی جوامع متمدن است. برخي از نظريه پردازان مانند «افلاطون» و «ابونصر فارابي» مدينه فاضله را به عنوان جامعه آرماني مطرح كرده‌اند؛ كه شايد اشاره به همان جامعه قانونمند باشد .
بزرگان نیز به قوانين احترام ويژه ای گذاشته اند . در هنگام صدور حكم اعدام «سقراط» به او گفتند: فرار كند و سقراط گفت: فرار كردن «قانون‌شكني» است.
امام خمینی (ره) نیز بر قانون پذيري تاکید داشتند هر چند آن قانون خلاف میل افراد و اشخاص باشد در انديشه و عمل امام مطيع قانون بودن امري واجب است از اینرو خطاب به بني صدر فرمودند: «نمي شود از شما پذيرفت كه قانون را قبول نداريم، غلط مي‌كني قانون را قبول نداري، قانون تو را قبول ندارد. اگر مي‌خواهيد از صحنه بيرونتان نكنند، پيرو قانون باشيد»
مقام معظم رهبری هم «قانون» را در تمام امور كشور فصل الخطاب مي‌دانند تا زندگي مردم و امور جامعه روان شود و بي‌قانوني را موجب پايمال شدن مصالح مردم دانسته و تأكيد مي‌كنند: «اصرار بر رعايت نكردن قانون موجب گره خوردن كارها خواهد شد؛ بنابراين همه بايد قانون را محترم بشمارند.»
نکته دوم :
چند سال است انهم در دولت های متعدد و با گرایش های متفاوت با آمدن فصل ثبت نام دانش آموزان (در برخی از مدارس)مبالغی در هنگام ثبت نام تحت عناوین متعددی اخذ می شود و چون گفته می شود گرفتن این پول ها در مدارس دولتی خلاف قانون است .شماها طبق کدامین قانون ثبت نام ها را پولی کرده اید ؟
چون دستشان از قانون خالی است ، قانونی و جواب قانع کننده ای تحویلت نمی دهند. بنده خود به عنوان ولی دانش آموزی که در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستانی ، دانش اموز داشته ام و زیر چتر و مهر و محبت نظام آموزش و پرورش بوده ام در طول چند سال و چند دولت جواب های متعددی برای پرداخت این وجه دریافت کرده ام که برخی از این جواب ها عبارتنداز:
جواب یکم:
اگر این پول را نمی دهی و این شرایط را نمی پذیری، بچه ات را به مدرسه ای دیگر ببر !
دوم:
در این مدرسه کلاس های فوق برنامه وجود دارد و این پول بابت دروس اضافی است!

راستی اگر کسی فوق برنامه نخواهد چی؟برود مدرسه ای دیگر!
سوم:
مدرسه هیات امنایی شده است!
نمردم و هیات امنایی را هم دیدم به جان خودم ، بعد از هیات امنایی جز اخذ آن پول هیچ تغییری را ندیدم و آش همان آش و کاسه همان کاسه بود!
چهارم:
اجباری نیست ولی چون از هر دانش آموزی فلان مبلغ را گرفته ایم اگر فرزند شما ،آن پول را پرداخت نکند عدالت اجرا نمی شود!
برادر من ! به چه دلیل از هر دانش آموزی آن مبلغ را دریافت کرده اید؟
پنجم:
آن یکی فرمود واقعیت این است مدرسه خرج دارد و سرانه دانش آموزان را یا نمی دهند یا کم می دهند و با این حال یابا تاخیر فراوان می دهند.بنابراین چاره ای جز کمک گرفتن از اولیا نداریم.
ششم:
برخی نیز چند روز و یا چند ماه بعد از ثبت نام ، به اجبار پول طلب پول می کنند و در جمع دانش آموزان ، اخطارهای شدیدی را نثار دانش آموزانی که هیچ وجهی را پرداخت نکرده اند ،می کنند!
نکته سوم:
با توجه به این که طبق قانون مدارس دولتی تحت هر عنوان برای ثبت نام دانش آموزان حق گرفتن هیچ وجهی را ندارند و از سویی هر دولتی که می آید و هرچه می گذرد ، گستره پول بگیران گسترده تر می شود و گرفتن پول در هنگام ثبت نام دانش آموزان علنی تر می شود و تا جایی که بنده می دانم ( در شهر قم)هر مدرسه ای طبق سلیقه و نظر پرسنل مدیریتی خود ، مبلغی را در هنگام ثبت نام دانش آموزان در نظر می گیرد پیشنهاد می کنم (اگر نمی توانند از گرفتن این پول ها ،جلوگیری و خودداری کنند) برای نظم در امور ، حرمت قانون و نشکستن قبح قانون شکنی ، در مورد ثبت نام دانش آموزان قانونی صریح و شفاف و متناسب با جیب مردم به تصویب رسانده شود.اگر هم قانون اساسی چنین اجازه ای نمی دهد چاره ای دیگر غیر از قانون شکنی اندیشیده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین