یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

پرواز امام جمعه تبریز بر فراز آسمان/ از مردم‌داری آل‌هاشم تا تجربه پرواز با بالگرد+ تصاویر

به گزارش کانون سبحان به نقل از فارس، چند هفته‌ای که نه، الان چند ماهی است که امام جمعه تبریز خبرساز شده و کارهای مردمی این امام جمعه در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و حتی خارجی قرار گرفته است. حضور عادی‌اش در بین مردم، ترددش با اتوبوس مثل بقیه مردم، دستور جمع کردن نرده‌های نماز جمعه بین مردم […]

هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه درس خارج از فقه با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم در حوادث اخیر افغانستان، فرمودند: هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود در منطقه است.

کد خبر:1680 | بازدید: 176
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

صبر بر بیماری

یاد صالحان :سالهای آخر عمرش را با بیماری های طاقت فرسا  گذراند اما همیشه خدا را سپاس می گفت و لحظه ای لب به شکوه  نمی گشود . او می گفت : “خداوند سه چیز را (از بنده اش ) دوست دارد: بدن مریض ، زبان ذاکر و قلب شاکر.” کانون سبحان کوهدشت: یاد صالحان؛ […]

یاد صالحان :سالهای آخر عمرش را با بیماری های طاقت فرسا  گذراند اما همیشه خدا را سپاس می گفت و لحظه ای لب به شکوه  نمی گشود . او می گفت : “خداوند سه چیز را (از بنده اش ) دوست دارد: بدن مریض ، زبان ذاکر و قلب شاکر.”

کانون سبحان کوهدشت:آفتاب کوهدشت 2

کانون سبحان کوهدشت: یاد صالحان؛ سالهای آخر عمرش را با بیماری های طاقت فرسا  گذراند اما همیشه خدا را سپاس می گفت و لحظه ای لب به شکوه  نمی گشود . او می گفت : خداوند سه چیز را (از بنده اش ) دوست دارد: بدن مریض ، زبان ذاکر و قلب شاکر.“   و جز این نبود که خداوند نیز او را دوست می داشت که این سه را در او جمع کرده بود .

 

  چه زیبا و دیدنی بود سیمای آن پیرمرد  که تنش از کهنسالی و بیماری رنجور و استخوان هایش نحیف  گشته بود ، اما در اوج دردهایی که تاب و قرار را از او می گرفت ، خدا را یاد می کرد و با دعا و ذکر بر درد خویش مرهم می نهاد . باید در کنار او می نشستی و تماشا می کردی که با آن همه درد چطور عاشقانه با خدای خویش مناجات می کرد ؛ گاه می گفت : خدایا راضیم به رضای تو ؛

و گاه می خواند:  “ الهی کفی بی عزا ان اکون  لک عبدا و کفی بی فخرا ان تکون لی ربا  انت کما احب فاجعلنی کما تحب ؛ خدای من این افتخار برای من کافی است که بنده تو باشم و این عزت مرا بس  است که تو پروردگار من باشی. خدایا تو آنگونه ای که من دوست دارم پس مرا آن گونه بگردان که تو دوست داری .”  آری خداوند او را دوست داشت ، همانطور که او به خدایش عشق می ورزید .

 

 

باری اطرافیان دیدند که از شدت درد لبهایش را بر هم می فشارد و سعی دارد جلوی ناله خود را بگیرد . به او گفتند : مثل اینکه خیلی ناراحتید؟ گفت : آری اما می ترسم اگر ناله کنم اجرش (اجر صبر بر بیماری ) از بین برود .

 

نابینا شده بود . روزی گفت : از نابینایی ام شکایتی ندارم و از آنچه خدا برایم مقدر کرده ، راضی هستم.

 

… رضی الله عنهم و رضوا عنه  ذلک الفوز العظیم

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین