یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶

اعزام اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان به اندیشه های آسمانی

به گزارش کانون سبحان حجت الاسلام سید علی موسوی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان امروز(۱۱ شهریور) درجمعی از خبرنگاران، گفت: دهمین دوره اندیشه های آسمانی با مخاطب ویژه ترکیبی، از بین فعالین کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود.   وی با بیان اینکه امسال دهمین دوره طرح اندیشه های آسمانی […]

حجت الاسلام موسوی:کانون های فرهنگی هنری مساجد سنگر مقابله هجمه های دشمنان هستند.

به گزارش «کانون سبحان»؛ حجت الاسلام سید علی موسوی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان در گفت و گو با  شبستان در خرم آباد، با گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد پایگاه مهم دینی، انسان سازی و تربیت است. وی با بیان اینکه مقابله با […]

کد خبر:21408 | بازدید: 119
تاریخ انتشار:۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
زندانی سیاسی قبل از انقلاب و از روحانیون فعال سیاسی کوهدشت لرستان؛

اطلاعیه حجت الاسلام و المسلیمن حاج شیخ شمس الدین خسروی پیرامون وحدت اصلاح طلبان کوهدشت

به گزارش اختصاصی«کانون سبحان»؛ حجت الاسلام و المسلیمن حاج شیخ شمس الدین خسروی پیرامون وحدت اصلاح طلبان کوهدشت اطلاعیه ای صادر نموده که در زیر قابل مشاهده است: و اعتصموابحبل الله جمیعا و لا تفرقوا (قرآن کریم) زبان قرآن زبان تعلیم و تعلم و تادیب و تنبیه است اگر ابناء بشر به گفتار قرآن که […]

حجت الاسلام و المسليمن حاج شيخ شمس الدين خسرويبه گزارش اختصاصی«کانون سبحان»؛ حجت الاسلام و المسلیمن حاج شیخ شمس الدین خسروی پیرامون وحدت اصلاح طلبان کوهدشت اطلاعیه ای صادر نموده که در زیر قابل مشاهده است:
و اعتصموابحبل الله جمیعا و لا تفرقوا (قرآن کریم)
زبان قرآن زبان تعلیم و تعلم و تادیب و تنبیه است اگر ابناء بشر به گفتار قرآن که فرموده داور دادگر و خلاق بنده پرور و رزاق جاوید است گوش فرا دارند و قرآن را سرمشق خویش قرار دهند، هیچگاه گمراه نگردیده و قرآن هدایت گر، چون چراغی پرفروغ و فرخ فر آنان را از تیه (گمراهی) نجات داده به زیبنده ترین مکان نجات که زیبا ترین حیات است می رساند چنانکه قرآنِ زیبنده، این کتاب آسمانی است که از دستبرد تحریف مصون مانده می فرماید: به ریسمان پاره نشدنی خلاق ذوالعزت چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید.
بله، باید متحد شد و از تفریق و تفرقه به حبل متین بی نظیر پوزش پذیر و دادگسترِ قدیر چنگ زد و اتحاد را سرمشق خویش قرار داد که تفرقه مانند عِقد گسسته افراد را پراکنده ساخته و از یکدیگر چنان دور میسازد که افکارشان به هم نپیوندد و ارواح و اجسام متفرقین بسیار بری و یکدیگر را گم کرده و برادران متحد و دارای اتحاد دیروز، دشمنان و اعدای یکدیگر می سازند شیطان نیز بیکار ننشسته و این آتش سوزنده را دامن می زند و فروزان برای سوختن افکار و باورهای نیکِمومنین می سازد.
عزیزان پاک افکارِ روشن بین اصلاح طلب کوهدشت! بدانید تفرقه چون سیلی، بنیان اتحاد و برادری را چنان می کند و با خود می برد که چیزی جز ناکامی و شکست بر جای نمی گذارد، پس از آن پشیمانی سودی ندارد مگر نه شما برادران دیروزید که زنجیروار محکم و استوار هرناکامی و شکست را با اتحاد تمام از پیش پای خویش برداشته و به گفتار قرآن گوش می داشتید و همیشه دوستان و عزیزان یکدیگر بودید. چه پیش آمده است که الآن بر طبل تفریق می کوبید و در نای تفرقه می دمید؟ آیا این فعل زشت که نامش تفرقه و جدایی است جز شکست و دشمنی و غیبت و تهمت و توهین چیزی به بار خواهد آورد؟
به جان عزیزتان ای عزیزان نیک خو و خلیق و خوش گفتار و مومن و نیک رفتار هیچ جز جدایی و ناکامی و شکست نتیجه ای به بار نمی آورد. بیایید در زیر سایه قرآن عزیز بنشینید و به گفتار قرآن گوش دهید و با منطق و برهان که از قرآن سرچشمه گرفته گوش داده و با هم به گفت و گوی سازنده که نتیجه اش پیروزی و تدین و نیکی است گفت و گو کنید و از تفرقه پرهیز کنید آنجایی که منطق و حقیقت وجود دارد چرا انسان آن هم انسان مسلمان و مومن مثل شما از آن استفاده ننمایید؟ در سایه وحدت مسائل تفرقه گونه را با برهان حل کرده و به نتیجه مطلوب برسید.
چنانچه اتحاد در میان نیاید نباید کس در این تفریق و تفرقه که نتیجه اش شکست حتمی است شرکت کند مگر آنکه یک طرف در اقلیت لجوج گونه باشد و لجاجت او را از سرحد اتحاد بیرون برد ِآنگاه انسان برای پیروزی خط حضرت امام باید طرف آن جمعیت را بگیرد که به پیروزی نزدیکتر است و جمعیت طلب است و دشمن تفرقه و نشر و پراکندگی.
والسلام- شمس
آذرماه ۱۳۹۴

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین