دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:21596 | بازدید: 243
تاریخ انتشار:۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۱ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

حجت الاسلام دکتر احمد مبلغی و نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان اروپا

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه نامه مقام معظم رهبری شامل چندین دلالت مهم است، گفت: ارایه ماهیت اتفاقات تروریستی، افکندن نگاهی انسانی به عمق فجایع حاصل از حوادث تروریستی، تبیین موضع اسلام در قبال تروریسم دلالت های مهم این نامه را تشکیل می دهد.

دکتر احمد مبلغی
به گزارش «کانون سبحان»؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه نامه مقام معظم رهبری شامل چندین دلالت مهم است، گفت:  ارایه ماهیت اتفاقات تروریستی، افکندن نگاهی انسانی به عمق فجایع حاصل از حوادث تروریستی، تبیین موضع اسلام در قبال تروریسم دلالت های مهم این نامه را تشکیل می دهد.
دکتراحمد مبلغی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با تحلیلی از  نامه دوم رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی خاطرنشان کرد: توضیح “نایکسان نگری” و “نایکسان رفتاری” غربیان در قبال حوادث مختلف تروریستی و تاثیر این مواجهه تبعیض آمیز در زمینه سازی و رواج بخشی به تروریسم از دیگر دلالت های مهم نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی را تشکیل می دهد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا رهبر انقلاب اسلامی جوانان را مورد خطاب قرار داده است؟ گفت:  تغییر دهنده بودن جوانان به عنوان نیروی انسانی پیشرفته، برخورداری آنان از توانایی بر تحلیل نسبت به حوادث سخت،  بهره مندی جوانان از فرصت و توان کافی برای تحول یابی معرفتی نیرومند و موثر، و توانایی آنان بر مسدود ساختن و به پایان آوردن اشتباهات گذشته (که فعالیت های تروریستی را مجال داده است) دلایل این توجه به جوانان بوده است.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: به همین سبب، رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب خود را به جای آن که به “نسل در حال پایان” متوجه کند، به “نسل در حال شروع” متوجه نموده است.
مبلغی تاکید کرد: نامه رهبری باب گفتگوی اندیشه ای را  با نسل های نوخاسته و با تمرکز بر “تحلیل محتوایی حوادث جهانی با نگاهی انسانی و دینی ” گشوده است و گشودن این باب با این مختصات، الگوی خوبی برای عالمان، شخصیت ها، سیاستمداران و مراکز اسلامی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین