یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است زیرا آمریکا هرزمانی کم بیاورد دست به توطئه می‌زند.

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

کد خبر:22139 | بازدید: 232
تاریخ انتشار:۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۳:۰۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیت الله احمد مبلغی:اطلاعات بالا و قدرت علمی از شاخصه‌های حوزه علمیه قم است.

رئیس مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این مرکز تجربه جدیدی را پیش روی حوزه قرار داده و اندیشه پژوهشگران را به قانون تبدیل کرده است.

آیت الله احمد مبلغیبه گزارش «کانون سبحان»؛ آیت الله احمد مبلغی پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش که به همت مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، اظهار کرد: پژوهش نیازمند یک کوشش دوباره و تلاش بازسازی شده برای رونق بیشتر به صورت عام در جامعه و به صورت خاص در حوزه علمیه است.

وی با اشاره وضعیت پژوهش در گذشته، بیان کرد: پژوهش‌های حوزوی در گذشته دارای قدرت و توانمندی بالایی بود و ظهور مکتب‌هایی که میان شیعیان در بستر زمان شکل می‌گرفت، نشان از پژوهش‌های دقیق و عمیق دارد.

رئیس مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت پژوهش پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، گفت: زمانی که انقلاب اسلامی ایران، شکل گرفت شرایط حرکت پژوهشگران را به سمت پژوهش‌های عمیق فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه علمیه قم در مقابل دیگر حوزه‌های علمیه در یک سطح غیر قابل قیاس قرار گرفته است، تصریح کرد:اطلاعات بالا و قدرت علمی از شاخصه‌های حوزه علمیه قم است.

مبلغی ادامه داد: باید اخلاق پژوهش که همان اخلاق دین‌مداری است را رعایت کنیم زیرا که هر امری در هر نهادی که بخواهد انجام شود نیازمند اخلاق است و اگر ما اخلاق را در هر موضوعی رعایت کنیم، اقدام اساسی صورت گرفته است.

وی همچنین بر ضرورت رعایت فرهنگ پژوهش تاکید کرد و گفت: مجموعه‌های ارزشی گرداگرد پژوهش قرار می‌گیرد و در صورتی که چنین اتفاقی شکل بگیرد، پژوهش و پژوهشگر در یک جایگاه فراتر و بالاتری قرار می‌گیرد و این یکی از موارد با ارزش است.

رئیس مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی، نقد منصفانه را یکی از ارزش‌های فرهنگی پژوهش دانست و بیان کرد: معروف است صاحبان اندیشه و صاحبان مکتب تقریراتی، در صورتی که اثرشان مورد نقد قرار نمی‌گرفت اعتراض می‌کردند.

وی با اشاره به وضعیت امروز پژوهش تصریح کرد: یکی از اساسی‌ترین ارزش‌های فرهنگ پژوهش، تمرکز بر کیفیت پژوهش به شمار می‌رود که امروز تا حدودی تبدیل به ضد ارزش شده و کمیت تبدیل به یک ارزش شده است.

مبلغی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره و بیان کرد: این مرکز به این منظور فعالیت می‌کند که تجربه جدیدی را پیش روی حوزه قرار دهد و اندیشه پژوهشگران را به قانون تبدیل کند.

وی اضافه کرد: تبدیل کردن اندیشه پژوهشگران به قانون، یک ضرورت مهارت‌ورزی در جمع محتوای فقه و حقوق به شمار می‌رود که تمام تکنیک‌ها را در این راستا عرضه کرده است.

انتها پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین