شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

در بدرقه شهردار تهران!

کانون سبحان/سرویس سیاسی:این روزها شورای عالی اصلاح طلبان با این استدلال که تهران،  ویترین سیاست ایران است و هر شکستی در خیابان بهشت می‎تواند موقعیت اصلاحات را در انتخابات آینده با خطر جدی مواجه کند؛  خروج  شهرداری تهران از وضعیت کنونی و ورود   به بازی ای  کم هزینه تر را دنبال می کند. از انتخاب […]

آیت الله مبلغی: کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک تفاهم کنند/ نباید با ” تصورات و دیدگاه های خودساخته پیرامون واقعیت ها” به سراغ نص رفت

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت اجماع و اتحاد حقوقی کشورهای اسلامی برای مقابله با جرائم مشترک گفت: کشورهای اسلامی باید نشست های مشترکی را برای رسیدن به تفاهم جهت مقابله با جرائم مشترک که تهدیدی برای همه عالم اسلام است، داشته باشند.

کد خبر:28168 | بازدید: 373
تاریخ انتشار:۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۵۸ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
در جریان سیل اخیر کوهنانی؛

انتقاد امام جمعه کوهنانی به تشویق برخی مسئولین به مهاجرت مردم

امام جمعه کوهنانی گفت: چرا برخی مسئولین در جریان سیل اخیر مردم را تشویق به مهاجرت میکردند آیا مهاجرت روستائیان عامل افزایش بیکاری و حاشیه نشینی و ناهنجاریهای اجتماعی نمیشود آیا مهاجرت روستاها در راستای سیاستهای کلی نظام و اقتصاد مقاومتی است؟

امام جمعه کوهنانيبه گزارش «کانون سبحان»؛ حجت الاسلام و المسلمین آروانی امام جمعه کوهنانی در خطبه اول نماز جمعه ۳ اردیبهشت ۹۵  به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی پرداختند و اظهار داشتند:  یکی از مواردی که زندگی اسلامی در پی دارد نشاط شادابی و انگیزه است.چون این نوع زندگی بر ایدوئولوژی اسلامی و مبنی بر باورهای اعتقادی است و چون خدا و معاد را باور دارد از عوامل از بین برنده آرامش چون حرص و طمع-ترس و توقع بی جا – کینه – انتقام لجاجت به دور است چون معتقد است انگیزه انفاق که عامل نشاط معنوی است پیدا میکند.

توکل به خدا-دعا و نیایش-ایمان به نصرت الهی و یاد امدادهای الهی –قناعت و حسن الظن از جمله عوامل موثر در ایجاد رضایت و نشاط  شادابی و انگیزه در زندگی است البته در شادی باید توجه داشت که خدا فراموش نشود رعایت شود و شادی را با دیگران تقسیم کنیم که این خود شکر نعمت است و باعث افزایش نعمت و بدانیم به تعبیر مولی متقیان در لذت و شادابی که موجب پشیمانی و حسرت و شهوتی که اندوه طولانی در پی دارد خیری نیست.

در ادامه خطبه دوم نماز جمعه زینب کبری را الگویی برای همه اقشار بویژه بانوان دانست که در همه مواقع و با وجود سختیها به ایفای نقش و وظیفه اجتماعی و شرعی خود عمل کرد و پیام رسان و احیاگر نهضت حسینی شد.

ایشان گفتند : شکست امریکا در طبس با وجود همه آمادگی ها و مقدمات نشانه وجود امدادهای الهی بر این انقلاب بود و این امدادها به علت ایمان ثابت و وحدت کلمه و ایستادگی بود وی سازمان کنفرانس اسلامی از فلسفه وجودی خود فاصله گرفته و ملتها باید با عزل حاکمان فاسد و مزدور این سازمان را به علت موجده آن که دفاع از آرمان فلسطسن و تقویت همگرایی و وحدت اسلامی است برگرداند وی پیشنهاد تاسیس موسسه خیره اهل بیت برای کمک به فقرا و فعالیتهای عامل المنفعه در این بخش را با کمک متمکنین داد.

امام جمعه کوهنانی  در پایان با توجه به بالا آمدن آب سد سیمره و امکان مهاجرت روستاهای رودبار این بخش خواستار اقدام سریع و جدی مسئولین استان و شهرستان جهت مکان یابی و اسکان مردم شد و گفت چرا برخی مسئولین در جریان سیل اخیر مردم را تشویق به مهاجرت میکردند آیا مهاجرت روستائیان عامل افزایش بیکاری و حاشیه نشینی و ناهنجاریهای اجتماعی نمیشود آیا مهاجرت روستاها در راستای سیاستهای کلی نظام و اقتصاد مقاومتی است؟ چرا برخی مسئولین در قبال این قضایا ساکت و بی تفاوت هستنداینها در پیشگاه خدا مسئول هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین