پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

رونمایی از «اولین سند راهبردی بسیج» در سال جهش تولید

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور از تهیه و تدوین اولین سند راهبردی ۱۰ ساله بسیج مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌منظور تحقق عینی شعار مردم سالاری اسلامی خبر داد.

تبیین و روشنگری در فضای مجازی از ضروریات است/ پایگاه‌های مقاومت بسیج؛ اصلی‌ترین تشکیلات راهبردی گام دوم انقلاب

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تبیین روشنگری در فضای مجازی از ضروریات است زیرا همه مردم به فضای مجازی دسترسی دارند و سرویس می‌گیرند، اما وضع ما در فضای مجازی خوب نیست و دروغ به‌عنوان راست به خورد مردم داده می‎شود، عده‌ای نیز باور می‌کنند؛ اینجاست که باید به فضای مجازی ورود کنیم و جلوی این بی‌بندباری را بگیریم.

کد خبر:28186 | بازدید: 1653
تاریخ انتشار:۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ماجرای مهاجرت مردم روستاهای رودبار کوهنانی چیست؟ /خطر آب گرفتگی در کمین روستاهای کوهنانی

مسئولین محترم این گزارش بصورت تکرار برای بارچهام  بعداز دوسال از وعده مسئولین در صفحه اصلی قرار می گیرد اما دریغ از یک بار پیگیری … به گزارش «کانون سبحان»؛  کوهنانی نیوز نوشت: روستاهای رودبار کوهنانی از مناطق محروم شهرستان کوهدشت است که به دلیل آبگیری سد سیمره وبه زیر آب رفتن نزدیک به ۱۰ […]

مسئولین محترم این گزارش بصورت تکرار برای بارچهام  بعداز دوسال از وعده مسئولین در صفحه اصلی قرار می گیرد اما دریغ از یک بار پیگیری …

به گزارش «کانون سبحان»؛  کوهنانی نیوز نوشت: روستاهای رودبار کوهنانی از مناطق محروم شهرستان کوهدشت است که به دلیل آبگیری سد سیمره وبه زیر آب رفتن نزدیک به ۱۰ روستا در حال مهاجرت به شهرهای اطراف از جمله شهر کوهدشت می باشند با توجه جمعیت چند هزار نفری این روستاها برای مهاجرت به سمت شهر ها وخالی نمودن این روستاها نیاز به فکر جدی واساسی است. که با حضور خبرنگار کوهنانی نیوز در معیت تعدادی از مسئولین در جمع مردم روستاهای رودبار که از محرومیت و نبود امکانات و سرکشی نکردن تعدادی از ادارات به منطقه از جمله جهادکشاورزی ، دامپزشکی،راه وشهرسازی و .. به دلیل داشتن شغل کشاورزی و  دامداری گله مندی خود را ابراز داشتند.

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D9%87%D9%86%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg

به گزارش خبرنگار کوهنانی نیوز اکنون پس از گذشت مدتها از شنیدن تکمیل نهایی وابگیری سد سیمره ساکنین نزدیک به ۱۰ روستای رودبار باید منازل روستایی خود را خالی کنند وبا توجه به اینکه امکان انتقال این اهالی به مکان جدید هنوز فراهم نشده است نگران می باشند .

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-4.jpg

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-3.jpg

 

محمدرضا امرایی بخشدار کوهنانی به همراه محمدی رئیس منابع طبیعی شهرستان کوهدشت یوسفوند رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی ،امرایی رئیس اداره بنیاد مسکن و بدری رئیس اداره برق شهرستان کوهدشت در جمع مردم روستای چم برزو حضور یافتند وبا توافق مردم این روستا مکان جدید برای انتقال این روستا در نقطه مرتفع وخارج از منطقه آبگیری به نام (کلک حاتم ) انتخاب کردند لازم به ذکر سطح ارتفاع آب از کف رودخانه در زمان آبگیری ۱۵۰ متر می باشد.

 

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2.jpg
بخشدار کوهنانی گفت :با توجه به آبگیری سد سیمره نیاز هست هرچه  زودتر برای اسکان این روستاها فکر جدی شود وبرای جلوگیری از مهاجرت این روستاها به شهرهای اطراف ،نیاز به همکاری مسئولین دیگر ادارات می باشد .

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-6.jpg
رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت از اعضای این روستاها خواست که با نوشتن یک سند تفاهم بین اعضای روستا برای نقل وانتقال به مکان جدید آن را در اختیار این اداره قرار دهند که بتواند مطالعات اولیه برای ساخت وساز را بر روی زمین مذکور انجام دهند.

با توجه اینکه منطقه رودبار از قطب های کشاورزی استان لرستان است ودارای زمینهای مرطوب وحاصلخیز و سالانه دو نوع محصول از آن برداشت می شود کشاورزان این منطقه  از مسئولین ادارات انتظاراتی داشتند:

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-5.jpg

 

رضایی یکی از کشاورزان خیارکار وشالی کار روستای چم برزو رودبار از نبود راه دسترسی مناسب و پرداخت نمودن هزینه زیاد بابت کرایه ماشین برای به فروش رساندن محصولات وهمچنین سرکشی نکردن ادارات جهاد کشاورزی ،دامپزشکی و راه شهرسازی به این مناطق گله مند بود.

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2014/10/72.jpg
حاج مهدی بگ رودباری از بزرگان و ریش سفیدان روستا  در گفتگو با خبرنگار کوهنانی نیوز می گوید مااز مسئولین شهرستانی واستانی …از جمله جناب آقای ملکشاهی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم برای جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرهای اطراف وخالی شدن این منطقه و بیکار شدن ساکنین این روستاها پیگیریها لازم را انجام دهند.

تاریخ گزارش پاییز  ۹۳

——————————————————–

اما هرچند این گزارش را انتشار دادیم هیچ واکنشی از طرف مسئولین شنیده نشد اما تا اینکه چند روز پیش با بالا آمدن اب رودخانه سیمره  متاسفانه یکی از روستاهای  رودبار کوهنانی طمعه این رودخانه شد و حال ۹ روستای دیگر در خطر ابگرفتگی هستند که نیاز فوری به اسکان این روستاها برای جلوگیری از مهاجرت این افراد که نزدیک به ۲۰۰۰ نفر هستند می باشد

با توجه به اینکه منطقه به نام کلک حاتم در بالادست برای تجمیع ۱۰ روستای رودبار در نظر گرفته شده بود اما تا به حال هیچ تغییر و سکونتی در آن انجام نگرفته است و به گفته ساکنین این منطقه با مشخص کردن یک مکان و مسطح نمودن زمین آن ،مردم خود می توانند در آن ساخت و ساز کنند و چون هیچ کدام از این خانوارها قصد مهاجرت ندارند می توانند محل زیست خود را تجدید بنا نمایند

و به گفته اهالی یکی از این روستاها زمین را تسطیح نمایید ما خود می سازیم و می مانیم

و ما به جای برق از خازنهای  انرژی خورشیدی استفاده می کنیم و تا زمانی که برای  منطقه ابرسانی و برق رسانی انجام می شود…

حال ما از مسئولین امر این درخواست را  داریم با مسطح نمودن این مکان و اجازه دادن به مردمان آن دیار در رفع مشکلات آنها کوشا باشند

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2016/04/8-1.jpg

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2016/04/11.jpg

http://kohnaninews.ir/wp-content/uploads/2016/04/1-1.jpg

 

گزارش/روح الدین طرهانی نژاد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.