جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:26706 | بازدید: 1799
تاریخ انتشار:۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲:۲۰ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

حکم اعدام بابک زنجانی صادر شد+جزئیات

به گزارش«کانون سبحان»؛حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در نود و سومین نشست خبری خود درباره حکم بابک زنجانی گفت: حکم بابک زنجانی و دو متهم نفتی دیگر در دادگاه بدوی صادر شده است. دادگاه آنها را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرده است. * حکم متهمان پرونده […]

اعدام بابک زنجاني
به گزارش«کانون سبحان»؛حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در نود و سومین نشست خبری خود درباره حکم بابک زنجانی گفت: حکم بابک زنجانی و دو متهم نفتی دیگر در دادگاه بدوی صادر شده است. دادگاه آنها را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرده است.
* حکم متهمان پرونده ارزی به زودی صادر می‌شود

وی با بیان اینکه محاکمه متهمان پرونده ارزی به اتمام رسیده گفت: به زودی حکم متهمان صادر می‌شود و براساس کارشناسی صورت گرفته ۱۸۱ میلیارد تومان درآمد مِن‌الغیر حقی و ناشروع برآورد شده است.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: ۱۰ نفر از متهمان این پرونده محاکمه شده‌اند که ۶ نفر از آنها به همراه وکلایشان به صورت حضوری دادگاهی شده و بقیه که فراری هستند به صورت غیابی دادگاهی و حکمشان صادر شده  است.

* ۱۴۷ هزار سپرده‌گذار پولشان را از موسسه ثامن‌الحجج گرفتند

وی با اشاره به پرونده موسسه و شرکت تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج اظهار داشت: ۱۴۷ هزار نفر از سپرده‌گذاران تاکنون در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان پول از موسسه ثامن‌الحجج دریافت کرده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در گذشته میزان دریافتی هر نفر تنها ۳، ۵ و ۱۰ میلیون تومان بود که اکنون تا ۲۰ میلیون تومان هم به سپرده گذاران پرداخت می شود که بزودی با تلاش دادستانی و بانک مرکزی این رقم بالا رفته و همه سپرده گذاران به پول خود خواهند رسید.

* سرمایه‌گذاری جدید در پدیده شاندیز

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای با بیان اینکه در پرونده پدیده شاندیز نیز براساس اطلاعات ستادی که در استان و به پشتیبانی از تهران تشکیل شده هئیت مدیره جدیدی انتخاب شده است،‌ افزود: افراد حقیقی و حقوقی برای سرمایه‌گذاری جدید در پدیده شاندیز اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم این پروژه کار خود را به زودی به اتمام برساند.

* اعلام حکم ۴۶ نفر از متهمان اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی

سخنگوی قوه قضائیه در مورد تعدادی از متهمان پرونده ۳ هزار میلیارد تومانی نیز اظهار داشت: ۴۶ نفر این پرونده عمدتا مربوط به بانک صادرات بودند که جلسات دادگاه آنها به اتمام رسیده و طی هفته جاری و آینده حکمشان صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین متهمانی که به عزاداران امام حسین (ع) در سفی‌آباد دزفول حمله کرده بودند دستگیر شده و به دادگاه فرستاده شده‌اند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: در این حمله دو نفر شهید و ۳ نفر مجروح شدند که در وقت مقرر دادگاه متهمان برگزار خواهد شد.

* تعیین مبلغ دیه برای سال جدید

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای با اشاره به رقم دیه سال ۹۵ نیز بیان داشت: براساس قانون، قوه قضائیه باید در آخر هر سال با بررسی‌های انجام داده قیمت جدید دیه را اعلام کند،‌ برهمین اساس در جلسه عالی قوه قضائیه که هفته گذشته برگزار شد مبلغ دیه سال جدید براساس گزارش‌های میدانی و تورم ،‌۱۹۰ میلیون تومان برای ماه‌های غیر حرام مشخص شد که این رقم در ماه‌های حرام با یک سوم دیه جمع‌ می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به پرونده قتل شهردار سابق در مهاباد نیز گفت: قاتلین اعم از مشاور و معاونین در قتل شناسایی و دستگیر شدند که مشخص شد این قتل با انگیزه شخصی و خانوادگی صورت گرفته است.

* کشف ۱۳۰۰ کیلو مواد مخدر در کرج

وی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته مواردی از کشف موادمخدر به صورت عمده در کشور انجام شده است، گفت: در روز هفتم دی ماه هزار و ۳۰۰ کیلو تریاک، مورفین و هروئین از چند قاچاقچی در کرج کشف و ضبط شد.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: روز ۲۸ دی ماه نیز در جاسک هزار و ۹۲۰ کیلو تریاک کشف و ضبط شد و در روز یازدهم دی ماه ، ۲۷۵ کیلو هروئین در کامیونی با ظاهر حمل میوه در شهرستان بم کشف و افراد دستگیر شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای همچنین تاکید کرد: در منطقه رودبار جنوب نیز روز گذشته هزار و ۳۴۵ کیلو تریاک کشف و ضبط شد.

* تشکیل ۲۰۶ پرونده درباره تخلفات انتخاباتی

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به خرید و فروش رای در برخی از استان‌ها اظهار داشت: در استان‌هایی که به ما خبر داده‌اند ۲۰۶ پرونده در مجموع تشکیل شده و در ۵ استان نیز خبر تکمیلی را نداده‌اند و در مورد خرید رای ۳ مورد بیشتر نبوده است.

* ماجرای پرداخت پول به حزب اعتدال و توسعه

وی در مورد دادن پول به رئیس حزب اعتدال و توسعه افزود: به شخص آقای نوبخت پولی داده نشده و شخصی به حزب کمک کرده است و این مسئله برای مدت‌ها پیش بود و پرونده مختومه شده است.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه ایا در مورد توهین آقای قاضی‌پور نماینده مجلس مدعی العموم وارد شده است،‌ گفت: در این خصوص اطلاعی ندارم و نمی‌دانم مدعی اعموم وارد شده است یا نه.

* نمی‌توانیم حبس را از مجازات‌ها حذف کنیم

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای با اشاره به اقدامات دستگاه قضا برای رفع مشکلات در مجازات‌های جایگزین تصریح کرد: مجازات‌های جایگزین باید زمینه‌اش فراهم شود که یک بخش آن آمادگی مراکزی است که باید متهم را بپذیرند چرا که اگر آمادگی کامل از طرف دستگاه پذیرفته نشود منجر به یک سری محدودیت‌ها می‌شود. لذا سیاست ما این است که تعداد زندانیانمان کم شود و به جای حبس مجازات‌های بازدارنده داشته باشیم اما باید بگویم که نمی‌توانیم حبس را از مجازات حذف کنیم.

* مواد مخدر صوتی نداریم

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به باشگاه خبرنگاران در مورد شایع شدن مخدرهای صوتی گفت: کارشناسان می‌گویند ما مواد مخدر صوتی نداریم البته ممکن است بعضی اصوات مضر باشند اما در این خصوص پرونده‌ای به این معنا تشکیل نداده‌ایم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حمله به سفارت عربستان افزود: ۳ یا ۴ نفر از آنها در دادسرای ویژه روحانیت هستند اما اطلاعی ندارند که آزاد شده‌اند یا نه اما کسانی که در دادسرای تهران بودند با قرار مناسب آزاد شدند.

* در مورد اظهارات معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

معاون اول قوه قضائیه در مورد اظهارات مولاوردی در خصوص اعدام افراد در زاهدان گفت: دادستان زاهدان علیه وی گزارشی نوشته و تقدیم دادگاه کرده‌اند که این مسئله در دادسرای زاهدان رسیدگی خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای  با اشاره به پرونده ۱۲ هزار میلیاردی خاطر نشان کرد: پرونده در آستانه صدور کیفرخواست است.

* جلوگیری از ورود رئیس دولت اصلاحات به مراسمی با حکم دادستانی

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه دادستان از ورود رئیس دولت اصلاحات برای شرکت در مراسمی جلوگیری کرده است، آیا صحت دارد، گفت: بله، به حکم دادستان از ورودش به مراسم جلوگیری شد.

وی با  اشاره به برخی شایعاتی در مورد حصر رئیس دولت اصلاحت تصریح کرد: چنین چیزی صحت ندارد.

این خبر تکمیل می شود…

منبع: باشگاه خبرنگاران،

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین