شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

خروج از برجام به حیثیت آمریکا لطمه سنگین خواهد زد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حیثیت آمریکا در صورت خروج احتمالی از برجام لطمه سنگین خواهد خورد.

کد خبر:36030 | بازدید: 344
تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۵۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

واکنش الهیارملکشاهی به اظهارات فرمانده نیروی انتظامی/ نیازی به افزایش هزینه های جرم در جامعه نیست!

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه نیازی به افزایش هزینه‌های جرم در جامعه نیست، گفت: برای کاهش تعداد متهمان در زندان‌ها باید قوانین مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری به درستی اجرا شود.

ملکشاهی

به گزارش «کانون سبحان»؛ الهیار ملکشاهی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات فرمانده نیروی انتظامی مبنی براینکه هزینه جرم باید درکشور افزایش پیدا کند، گفت: خوشبختانه قوانین قابل قبولی درقانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری درحوزه مجازات ها وجود دارد و در حال حاضر هزینه های جرم در کشور به میزان قابل قبول است و مشکل تنها در عدم اجرای صحیح قانون می باشد؛ لذا کافیست قوانین را به درستی اجرا کرد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای صحیح قوانین از سوی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی درمجازات متهمان، افزود: درقوانین فعلی انواعی از مجازات ها برای جرائم پیش بینی شده است، به طوری که برای جرائم خشن مجازات های سنگین درنظرگرفته شده است.

وی با بیان اینکه قوانین باید به درستی و به طورکامل اجرا شود، تصریح کرد: اجرای صحیح قوانین به مثابه افزایش هزینه های جرم است؛ بنابراین دراین شرایط دیگر هیچ فردی جرأت اقدام به ارتکاب جرم نخواهد داشت؛ از این رو نیازی به افزایش میزان هزینه های جرم در جامعه نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری ضرورت اجرای صحیح قوانین از سوی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، تصریح کرد: اینکه گفته می شود متهمان به دلیل هزینه های پایین جرم واهمه و ابایی از زندان رفتن ندارند به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرش نیست، ضمن آنکه در این حوزه ضعف قانونی نیز وجود ندارد؛ اما مجلس آمادگی لازم برای تصویب قوانین با ارایه لایحه از سوی دولت را دارد.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه برخی افراد «مجرم به عادت» هستند، گفت: متاسفانه رفت و آمدهای مکرر متهمان دلایل بسیاری دارد که باید برای رفع آنها راهکارهای  دیگری را در نظرگرفت، اما به طورحتم هیچ نیازی به افزایش هزینه های جرم نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در همایش دادستان های سراسر کشور بر ضرورت توجه به بالا بردن هزینه جرم تاکید کرد و گفت: گاهی مجرمان از برخوردهای انتظامی، قضائی و زندان رفتن واهمه ای ندارند اگر هزینه جرم را افزایش دهیم، نتایج مثبت و بازدارنده ای را به همراه خواهد داشت./

خبر: سعید گلی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین