یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است زیرا آمریکا هرزمانی کم بیاورد دست به توطئه می‌زند.

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

کد خبر:23630 | بازدید: 346
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱:۳۷ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
اختصاصی کانون سبحان؛

نکته ای انتخاباتی!/ سید صادق محمدی وفایی

اگر کاندیدایی خوی کاخ نشینی دارد و از زهر فقر و درد بیکاری و مشکلات جامعه خبری ندارد و درد و آهی نمی کشد، آیا بعد از رای آوردن درد و رنج فقرا را احساس خواهد کرد؟!

حجت الاسلام سید صادق محمدی وفاییسرویس «یادداشت و مقاله » «کانون سبحان»/حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی وفایی :

به نام خداوند جان و خرد

حضرت آیت الله جوادی آملی در ملاقات امام جمعه پردیسان فرمودند :
« زمانی که مالک اشتر استاندار مصر بود حضرت علی(ع) نامه‌ای به او نوشت و تاکید کردند :« عامه مردم ستون دین اند بنابراین یک ستون مردم اند و ستون دیگر اقامه نماز است و آن نمازی نافع است که اکثر مردم در آن شرکت کنند و این دو ستون در کنار هم کارهای زیادی می‌توانند انجام دهند. او فرمودند دین یک خیمه است و نماز هم ستون این خیمه، و باید تمام مردم زیر این خیمه جمع شوند و اقامه نماز هم به همین منظور است تا بتوان از این طریق مردم و جامعه را اداره کرد.»
حال پرسش این است ، مردمی که از نظر شریعت اسلامی ستون دین به حساب می آیند تا چه اندازه به حق و حقوشان اهمیت داده می شود و تا چه اندازه مورد تکریم مسولین که خدمتگزاران آنها هستند قرار می گیرند؟
به یقین یکی از حقوق مردم این است به آنها ستم نشود .به آنها وعده ها ی دروغ داده نشود .دروغ و وعده های دروغین با این که در همه ادیان حرام است ولی در جامعه ی جهانی و کشور ما ایران اسلامی ، شعارهای زیبا اما تو خالی ، زیاد است! در این دنیای که من می بینم علم و صنعت بسیار پیشرفت کرده است.افراد اتو کشیده و شیک و تمییز بسیار وجود دارد.نهادهای خقوق بشری زیاد است ولی برخی از همین اتو کشیده ها و سازمان ها و نهادهای حقوق بشری به وفور دروغ می گویند و به راحتی ظلم می کنند. اکنون که زندگیمان رنگ انتخاباتی گرفته است ظاهرا باید بیش از گذشته دقت کنیم:
تجربه می گوید برخی از کاندیدهای نظام جمهوری اسلامی در روز روشن در منظر همگان شعار دادند و وعده ها را کتبی کردند حتی برخی از وعده ها را ذیل عکسشان درج کردند ، ولی بعد از این که حقوق بگیر و عالی جناب شدند ، از وعده¬های متراکمشان خبری نشد که نشد! کسی که فقط با دید جمع کردن رای مردم چند صباحی در میان مردم ظاهر شود و شعار دهد و سپس از نظرها پنهان شود به درد نماینده شدن نمی خورد.
اگر کاندیدایی گفت هدف از کاندیداشدنم خدمت به خلق است ولی کارنامه ی گذشته او سرشار از باند بازی ، بی توجهی به حقوق مردم بود ، برای رای دادن به کارنامه اش بنگریم نه شعارهای جدیدش.
اگر کاندیدای گفت بنده نوکر و خدمتگزار مردمم ولی در عمل مثل آب خوردن برای دیگران پرونده سازی می کند و به کوچکترین بهانه حقوق شهروندان دیگر را ضایع می کند ، و گاهی فقط نماینده ی یک جناح است ، نباید رای باران شود.
اگر کاندیدایی خوی کاخ نشینی دارد و از زهر فقر و درد بیکاری و مشکلات جامعه خبری ندارد و درد و آهی نمی کشد، آیا بعد از رای آوردن درد و رنج فقرا را احساس خواهد کرد؟!
اگر کاندیدایی در غیر ایام انتخابات در فاتحه خوانی ها شرکت نمی کند ولی ایام انتخابات لیست همه ی اموات را در جیب داراد و تقریبا هیچ فاته ای از او قضا نمی شود آیا می توان یقین پیدا کرد این تسلیت گفتن ایام انتخابات او رنگ الهی دارد؟
اگر اطرافیان یک کاندیدا افرادی بد سابقه و ضایع کننده حق و حقوق دیگران و…باشند چگونه می توان به آن کاندیدا رای داد؟
اگر…
در متون دینی تفکر جایگاه بسیار بالایی دارد و تجربه نشان داده است که رستگاران از نعمت تفکر بهره ها داشته اند. روایات می گویند بیشتر عبادت اباذر غفاری فکر کردن بود از اینرو او به رسول خدا(ص) فرمودند سه سال قبل از این که به پیامبری مبعوث شوید من به باطل بودن ،بت پرستی یقین پیدا کرده بودم.اکنون نیز نیازمند تفکریم و گرنه به جای رای دادن به اصلح باند محور خواهیم شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین