دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

تصاویر نمازجمعه ۱۹دی ماه ۹۹کوهدشت

  گزارش تصویری نمازجمعه ۱۹دی ماه ۹۹ شهرستان کوهدشت نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی اقامه شد. انتهای پیام//.

امام جمعه کوهدشت : زوال ابهت پوشالی آمریکا/مانور پهبادی اخیر، اقتدار ایران را به جهان مخابره کرد

به گزارش کانون سبحان، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز‌جمعه کوهدشت، اظهار داشت: غضب، خشونت و برخورد غیراسلامی در برخی خانواده‌ها یکی از مصادیق بی تقوایی در جامعه به شمار می رود. وی با اشاره به اهمیت ضرورت رعایت اخلاق نیکو، افزود: خداوند متعال در آیه ۲۶ سوره طور، مهربانی و شفقت را به […]

کد خبر:39982 | بازدید: 677
تاریخ انتشار:۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۸:۲۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان

مهندس غضنفری:مزایای سد معشوره(کشکان) فقط مختص کوهدشت نیست./افتخار عرض می کنم لرستان در سطح کشور مطرح است.

به گزارش «کانون سبحان»؛جلسه کارگروه تسهیل شهرستان کوهدشت به ریاست مهندس غضنفری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان و با حضور فرماندار  شهرستان ، امام جمعه کوهدشت و برخی  مدیران کل استانی  و شهرستانی  در محل سالن کنفرانس  فرمانداری کوهدشت برگزار گردید . فردی  بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت در ابتدای این جلسه […]


به گزارش «کانون سبحان»؛جلسه کارگروه تسهیل شهرستان کوهدشت به ریاست مهندس غضنفری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان و با حضور فرماندار  شهرستان ، امام جمعه کوهدشت و برخی  مدیران کل استانی  و شهرستانی  در محل سالن کنفرانس  فرمانداری کوهدشت برگزار گردید .
فردی  بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت در ابتدای این جلسه به گزارشی از وضعیت شهرستان پرداخت و مشکلات و مسائل  شهرستان مخصوصاً در  حوزه کشاورزی و باغداری را مطرح نمود  .
وی  گفت : سیلاب های  سال  گذشته خسارات زیادی  در  شهرستان مخصوصاً در حوزه کشاورزی وارد نموده است ، چهار میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون تومان اعتبار در بخش  های  مختلف از جمله راه ها ، پل های ارتباطی ، آبرسانی ، کانال های هدایت آبهای  سطحی ، بند های  انحرافی  ، ایستگاههای  پمپاژ و جاده های بین مزار به شهرستان تخصیص داده شده است .
فرماندار کوهدشت با اشاره به اینکه یکی  از مشکلات کشاورزان کوهدشت کمک های بلاعوض  می باشد گفت : در جلسه ستاد تسهیل شهریور ماه به ریاست استاندار محترم ۱۴ مصوبه به تصویب اعضاء رسیده است که از  آنها چند مورد اجرایی نشده است .
وی خاطر نشان کرد : تردیدی نیست که بانک های عامل نقش موثری در تولید و ایجاد اشتغال دارند و با کمک هایی در راستای  معوقات بانکی  و سرمایه در  گردش برای واحد های  تولیدی و کشاورزان می  توانند گره گشای برخی از مشکلات باشند .
فردی بیرانوند افزود با اشاره به اجرایی شدن سد معشوره (کشکان) گفت : اگر  این سد احداث  گردد شهرستان کوهدشت با وجود ۱۳۸ هزار  هکتا ر اراضی مرغوب  قابل کشت می تواند به تنهایی نان استان را تامین کند.
وی  گفت : در حالی که فقط ۱۰ درصد از مزارع کوهدشت آبی است ما توانسته ایم یک پنجم گندم تولیدی  استان را به خود  اختصاص دهیم که این نشان دهنده ظرفیت بالای این شهرستان در  حوزه کشاورزی است.
فرماندار کوهدشت خاطر نشان کرد : سد کشکان مطالبه مردم کوهدشت است ، ما از راه قانونی  پیگیر مطالبه مردم خواهیم بود  چرا که با اجرایی شدن این سد خیل عظیمی  از مشکلات این شهرستان خود به خود  حل  خواهد  شد .
در ادامه مهندس غضنفری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان ضمن تشکر  از  حضور  همه مدیران استانی  وشهرستانی  گفت : اگر جلسات برگزار  شده نتیجه نداشته باشد علاوه بر اتلاف وقت باعث بی اعتمادی مردم می  گردد .
وی  افزود : فلسفه برگزاری جلسات این است که خروجی  مناسبی در جهت حل  مشکلات مردم داشته باشد ، جلسات برگزاری نباید به گونه ای باشد که بی اعتمادی را ترویج دهد .
مهندس غضنفری با اشاره به مستعد بودن کشور ایران و تبع آن استان لرستان از نظر وارد آمدن خسارت طبیعی است گفت : در جلسات مختلف با مسئولین و همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ، استاندار محترم این نکته را بیان فرموده اند ، همه ما وظیفه داریم مشکلات مردم را منعکس  نمائیم و پیگیر مسائل آنان باشیم .
وی  افزود :  ما باید زمینه ای  ایجاد کنیم ، فرهنگ سازی  انجام دهیم ، کشاورزان عزیز باید در راستای انتظار جبران خسارات متحمله ، باغات و اراضی خود را بیمه نمایند تا  دست دولت برای پرداخت خسارات باز باشد ، جالب است که هر ساله در این زمینه خساراتی  به کشاورزان وارد می  گردد ولی متاسفانه در زمینه بیمه باغات و اراضی به صورت مناسب اقدامی صورت نمی  دهند .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت : خوشبختانه استان در بحث  رونق  تولید از نظر در پرداختی نسبت به سهم اختصاص یافته در رقابت با همه استان های  کشور با افتخار رتبه اول  را کسب کرده ایم و این حاصل زحمات بانک ها  ، دستگاههای اجرایی ، فعالیت شبانه روزی دبیرخانه ستاد و در رأس  همه حمایت ، هدایت و پیگیری شخص استاندار محترم لرستان است .

وی  افزود : در این دولت توجه ویژه به استان صورت گرفته ، ۴۵۰ مقام موثر و اثر گذار کشور در لرستان حضور پیدا کرده اند  و این یعنی  توجه ، این حضور ها باعث می شود  به استان توجه بشود  ، نیازمندی  های استان را به خوبی  بشناسند  ، همین باعث شد استان به استان پایلوت انتخاب شود و نرخ بیکاری  کاهش  یابد .
مهندس غضنفری  افزود :  با افتخار عرض می کنم لرستان در سطح کشور  مطرح است ، و از بسیاری از زمینه ها به استان توجه می  شود ، انشاالله همه مسئولین استان عزم خود را جزم کرده اند که مشکلات استان را از  بین ببرند  .
وی در پایان گفت : در رابطه با سد معشوره یا کشکان ، ما در  جلسات مختلف  شاهد بوده ایم ، همه دارند  زحمت می  کشند ، همه پیگیر هستند ، اگر شهرستان هایی نسبت به این موضوع تردید دارند و فکر می  کنند که یک شهرستان نفع می برد و شهرستان دیگر  متضرر می شود  این گونه نیست ، ما به تناسب سلائقی که در استان داریم گاهاً مواضعی  می بینیم که کارشناسی نیست ، منطقی نیست ، اگر در  بحث  سیل های  سال  گذشته ما  کنترلی  داشتیم اینقد خسارت نمی  دیدیم ، اگر همین آبخوان های داوود رشید نبود باز مناطق پایین دست مثل آبباریکی  و بخشی از  مناطق شهر  صدمه می دیدند ، اگر آبها در بالا دستی کنترل شوند از وارد امدن سیل به مناطق پایین دست جلوگیری می شود ، فلسفه سد کشکان این است که یک سد تنظیمی  است و در زمان سیلاب آب ها را جمع آوری  کنیم و در  زمان مورد نیاز  در  اختیار  کشاورزان قرار دهیم ، کجای این عمل ایراد دارد ! آیا این به برخی صدمه می زند ! ما  نمی  دانیم منطق مخالفین چه بوده است ، ما همه باید اصرار کنیم ، همه تلاش کنیم ، ما در  شهرستان پلدختر عرض  کرده ایم که شما باید بیشترین اصرار را داشته باشید ، همه ماباید همت کنیم ، استفاده کنیم ، همه استان ها از فرصت ها استفاده می  کنند و لحظه ها را شکار می  کنند چرا ما اینطور  نباشیم ! ما نباید انرژی خود را صرف مقابله با نظرات هم بکنیم ، این نه مورد رضایت خداست و نه کاری  برای  مردم انجام می شود ، ما تاکید کرده ایم هم مردم کوهدشت تشنه اند و هم اراضی انها تشنه اند  ، البته مزایایی این سد برای  ۵ شهرستان است نه فقط برای  کوهدشت .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.