چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:40026 | بازدید: 354
تاریخ انتشار:۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۹:۱۹ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

اختلاس و فساد از بالا و برق دزدی از پایین؟

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی:درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم .گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند. ارتباط برقرار شد شخصی از سهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می […]

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی:درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم .گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند.
ارتباط برقرار شد شخصی از سهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می دانید در تهران سه هزار میلیارد سه هزار میلیارد می برند.پرونده بابک زنجانی و …گویای این نکته اند که هرکسی دستش می رسد از پول نفت که مال همه است به هراندازه و مبلغی که بخواهد می برد.متاسفانه دستم به آن دزدها نمی رسد که جانشان را بگیرم ولی می توانم از پشت کنتور برق ببرم آیا از نظر شرعی اشکال دارد؟
گفتم خیر چنین کاری خلاف است
گفت حاج آقا این اختلاس و دزدی هایی که اعلام می شود یک صدم دزدیها و اختلاسهایی است که در کشور اتفاق می افتد من هم شهروند این کشورم این آقایان دارند حقم را می خورند چرا اشکال دارد؟
گفتم برداشت بنده این است در کشور به برکت باندبازیهای حالت مچ گیری حاکم شده است و رقم اختلاس و دزدیها هرگز درحد تصور شما نیست.
در ضمن درست است فساد و اختلاس وجود دارد ولی این را بدان نظام اسلامی درخشندگیهای فراوانی دارد . آن امتیازات و زیبایی ها را هم ببین .آیا این منطق درستی است بگوییم چون برخیها دزدی می کنند ما هم دزدی کنیم؟
در ضمن هرچند شهروندی و در بیت المال سهمی داری ولی اکنون هم از خیرات و برکات نظام بهره مند هستی . آیا امنیت ندارید ؟ آیا هر آن می ترسی که یک داعشی خودش را منفجر کند و …؟
گفت در یک ماه سه روز کار دارم قبض برق و گاز و آب و هزینه زندگی جان آزار شده است انفجار داعشی هم اگر اتفاق بیفتد جای نگرانی نیست زیرا مرگ با عزت بهتر از این زندگی با ذلت است.
این چند سطر نوشته شد تا عالی جنابان بدانند ذهن برخی از مردم مشوش شده است. بی کاری برخی ها را به فکر خلاف کردن می اندازد .
آیا می توان گفت اگر مدیران حقوقهای آنچنانی بگیرند و در کاخها و برجها زندگی کنند بر اعتماد مردم افزوده خواهد شد؟
امیر خسروی به خاطر آن فساد سه هزار میلیاردی اعدام شد و خاوری فراری شد ولی هر روز از فساد سه هزار میلیاردی نامی برده می شود.اگر بابک زنجانی هم اعدام شود شر آن فساد جمع نخواهد شد و لکه ی اختلاس و …از چهره اعتماد مردمی زدوده نمی شود.
واقعا این مردم سوال دارند آیا امکان ندارد نظارت بهتری بر این امور حاکم شود؟
وقتی آن آقایان حقوق می گیرند تا نظارت کنند و پاسدار بیت المال باشند چرا این فسادها اتفاق می افتد؟

https://telegram.me/seratsadegh

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین