شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

بازخوانی اظهارات تاج‌زاده در توجیه رای به روحانی

مصطفی تاج زاده اسفند ماه ۹۵ گفته بود: اگر قرار بود نرخ دلار با همان رشد ۴۰۰ درصدی احمدی‌نژاد افزایش یابد هر دلار الان ۱۲ هزار تومان بود، سکه سه چهار میلیون بود، پراید به ۶۰ میلیون رسیده بود!

مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاربردی‌تر شدن دروس موجب پیشرفت صنعت در کشور می‌شود، گفت: مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند.

کد خبر:44218 | بازدید: 564
تاریخ انتشار:۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۵۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ماه ماهها رسیده است!

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی: ماه ماهها رسیده است. الهی  شهر صیام  و خودسازی مبارکمان باشد . ما را به دعا کاش نسازند فراموش رندان سحرخیز که صاحب نفسانند چون از رسول خدا(ص) نقل شده است که : «خداوند هیچ چیزی را نیافریده است مگر […]

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی:

ماه ماهها رسیده است. الهی  شهر صیام  و خودسازی مبارکمان باشد .

ما را به دعا کاش نسازند فراموش

رندان سحرخیز که صاحب نفسانند

چون از رسول خدا(ص) نقل شده است که : «خداوند هیچ چیزی را نیافریده است مگر این که برای آنها سیدی قرار داده است.«ماخلق الله شيئاً إلاّ جعل له سيّداً» . و نیز در روایات از ماه مبارک رمضان به عنوان «سید ماهها» یاد شده  است ، به صدها کتاب روایی مراجعه کردم ، تا از اقسام و انواع «سیدها» اطلاعی پیدا کنم . ثمره ی مطالعات سیدیابیم ،یافتن سادات زیر است که تقدیمتان می گردد:

۱٫       سید انبیاء ، رسول خدا(ص)

۲٫       سیدالعرب ، امام علی (علیه السلام)

۳٫       سید جوانهای بهشت امام حسن و امام حسین  علیهما السلام

۴٫       سید المجالس، مجلس شیعیان

۵٫       سید فرشتگان، اسرافیل

۶٫       سید فارسها، سلمان فارسی

۷٫       سید حبشی ها ، بلال حبشی

۸٫       سید کوهها، طورسینا

۹٫       سید درختها ،درخت سدر

۱۰٫   سید میوه ها، انار

۱۱٫   سید غذاها در دنیا و آخرت، گوشت

۱۲٫   سید نوشیدنیهای بهشت ،آب

۱۳٫   سید حیوانات وحشی ، شیر

۱۴٫   سید هر قوم ، خادم آنهاست. هرکسی که تکبر نداشت و به دیگران خدمت کرد ، اشرف آنها محسوب خواهد شد. به تعبیری هر چه داریم از خداست و هرچه توان داریم، باید برای خدا خرج کنیم

۱۵٫   سید  کارها این است هرچه را برای خودت می پسندی برای دیگران بپسندی و هرچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسندی. ” سيد الاعمال ” أي أشرفها وأفضلها ” حتى لا ترضى بشئ ” أي لنفسك أي لا يطلب منهم من المنافع إلا مثل ما يعطيهم ولا ينيلهم من المضار إلا ما يرضى أن يناله منهم، ويحكم لهم على نفسه ”

۱۶٫   سید اعمال ، عقل انسان است زیرا ارزش کردار انسانها به درجه ی خردمندی او بستگی دارد.«سيد الاعمال في الدارين العقل.»

۱۷٫   سیدکلام و گفتارها، قران کریم و سید قرآن ، سوره ی بقره و سید  سوره بقره  نیزآیه الکرسی است.

۱۸٫    سید روزهای هفته روز جمعه و سید ماهها ، ماه مبارک رمضان است.

اما چرا ماه مبارک رمضان سید ماههاست؟ بر سید بودن این ماه دلیلهای فراوانی دارد که به برخیها اشاره خواهد شد:

یکم:

در اين ماه كتاب هاى آسمانى قرآن كريم، انجيل، تورات، صحف و زبور نازل شده است.

دوم:
رمضان  تنها ماه قمرى است كه نامش در قرآن آمده است .در ماه رمضان ، شب قدر وجود دارد.این شب به حدی مهم است که حضرت پیامبر(ص) فرمودند: «من قام ليلة القدر إيمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه» .
در این شهر خدای مهربان بیش از پیش به کمک مومنین می شتابد از اینرو چون ماه رمضان می آید شیطانها زنجبر، درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته می شود. إذا جاء رمضان فتحت أبواب الجنة، وغلقت أبواب النار، وصفدت الشياطين، ونادى مناد يا باغي الخير أقبل ، ويا باغي الشر أقصر.

استاد فاطمی نیا

جمال السالکین آیت الله آمیرزا جواد آقای ملکی تبریزی قدس الله روحه مینویسد یک سال مانده به شب قدر به فکر شب قدر باشید، من نمیگویم که الان این جمله را میفهمم، ادعا ندارم اما انقدر بگویم که در جوانی که این مطلب را دیدم خیال خامی داشتم، خیال میکردم که این مرد بزرگ میخواهد بگوید که یعنی آدم تقویمش را نگاه کند آن شب مثلا به خانه دوستش نرود، آن شب عروسی نرود، آن شب را ضایع نکند و ازاین حرف ها. بعد فهمیدم که نه مقصودش این نیست میخواهد بگوید در طول سال کاری نکنی که آن کار شب قدر بیاد جلوی تو را بگیرد. یک دلی شکستی بدست نیاوردی همینطور که سرگرم بک یا الله هستی اون دل میاد میگه یواش برو کجا میری! حقی رو ضایع کردی هنوزجبران نکردی، پدر رو خشمگین کردی، دل مادررو شکستی و هکذا.»

سوم:

«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناى شدت حرارت گرفته شده و به معناى سوزانيدن مى باشد. چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مى شود، به اين ماه مبارك رمضان گفته اند. از این ماه به عنوان  فصل و بهار مغفرت یاد شده است. پیامبراعظم (ص) فرموده اند:« من صام رمضان إيمانا واحتسابا غفر له ما تقدم من ذنبه “.» روزه داری در این ماه باعث بخشیده شدن گناهان کذشته خواهد شد. بنابراین چون در این ماه مبارک ، اسباب و مقدمات بخشیده شدن نهاده شده است، در روایات آمده است اگر کسی در این ماه بخشیده نشود ، از اشقیا خواهد بود.

چهارم:

از منظر متون دینی ، هیچ موجودی به تیر بلایی مبتلا نمی شود مگر بر اثر غفلت. در این ماه، غفلت زدایی ها، آغاز و خودسازی ها  شروع  می شود. در این ماه، دیده ی توجه ها ، به خدای متعال ، دوخته می شود  و  به برکت این همه دلی که به یاد خدا زنده اند ،
بلاها دفع و رحمتهای الهی نازل می شود.در این ماه نفس کشیدن عبادت است کارهای خیر انسان ثواب چند برابری دارد .شیطانها زنجیر شده اند. با طلوع ماه رمضان ، درهای ویژه ی رحمت و کرامت الهی باز می شود.در پرتو این همه رحمت و برکت می توان به مقام رضوان الهی رسید.امام سجاد (ع) ماه رمضان را چنین معرفی می کند: شهرالصیام و شهر الاسلام و شهر الطهور و شهرالتمحیص و شهر القیام الذی انزل فیه القران هدی للناس؛ شهرروزداری و شهر اسلام ،شهرپاکی و پیرایش ،شهر شب زنده داری و شهر قران ؛شهری که در آن هدایت و بینات برای عموم مردم فرود آمده است.

پنجم:

در این ماه خداوند میزبان است و روزه دارن میهمان اویند . فرشتگان الهی نازل می شوند و هستی را پر از رحمت و برکت می کنند.

و..

نیم نگاهی از خداوند بس است همگان را، عزیزان مطالعه محور را به همه نگاههای خداوند بزرگ می سپارم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.