پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است+تصویر

براساس اعلام معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است.

واکنش بروجردی به خبر بازداشت خود/ دشمنی با آمریکا و اسرائیل هزینه دارد

به گزارش کانون سبحان، علاء‌الدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره خبرسازی دروغین کانال های خبری درباره بازداشت وی گفت : این خبرسازی های پرتهمت سناریوهای طراحی شده توسط دست نشانده های آمریکا و اسرائیل است. نماینده مردم بروجرد در ادامه این مطلب افزود : دشمنی با آمریکا البته هزینه های خود را […]

کد خبر:48414 | بازدید: 311
تاریخ انتشار:۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲:۲۵ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

منطقه اقتصادی یا منطقه سیاسی؟/دکتر کرم رضا پیریایی

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ فعالان منطقه کوهدشت و رومشکان و خواص این حوزه جغرافیایی، باید بدون تأخیر رویکرد و گرایش خود را به سمت و سوی حل مشکلات معیشتی مردم سوق داده و به سرعت آینده نگاری منطقه را در قالب برنامه های اقتصادی ترسیم کنند، چنین گرایشی در تغییر عملکرد دولت برای […]


سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ فعالان منطقه کوهدشت و رومشکان و خواص این حوزه جغرافیایی، باید بدون تأخیر رویکرد و گرایش خود را به سمت و سوی حل مشکلات معیشتی مردم سوق داده و به سرعت آینده نگاری منطقه را در قالب برنامه های اقتصادی ترسیم کنند، چنین گرایشی در تغییر عملکرد دولت برای شهرستان های ما بسیار تعیین کننده و مؤثر خواهد بود.
در این میان جوانان ما باید نقش ویژه ای در این تغییر نگرش داشته باشند.
تا مادامی که هوش و حواس فعالان عرصه های مختلف شهرمان به اتفاقات سیاسی است اتفاق مثبتی در حل مشکلات و معضلات معیشتی و ارتقاء سطح اقتصادی روی نخواهد داد.
جوانان که وابستگی شان به بازی های سیاسی بسیار کمتر است و در عادت های چند دهه گذشته گرفتار نیستند و از سویی از استعداد تحول مثبت برخوردار هستند می توانند نقاط مختلف عزیمت را برای پیشرفت اقتصادی، طراحی کنند.
تجربه نشان داده است که اذهان گرفتار در گرو چالش های سیاسی گروهی و باندی، راهی برای خروج از شرایط نامناسب و نامطلوب این سامان پیدا نخواهند کرد.
بنده پیشنهاد می کنم مسئولان و فعالان ما در استان و شهرستان، به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در محیط مستعد “زانوگه” بر سر راه کریدور شمال غربی کشور به جنوب غربی کشور بیندیشند، نیاز به تحول اقتصادی و استعداد این موقعیت، قابل بررسی است!
شناخت و تجربه بنده در ایجاد بازارچه بزرگ و ریاست مجمع منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و مطالعه مفصل برای ایجاد بندر خشک و تأملی که در خصوص ظرفیت کریدور یاد شده دارم، سالهاست که ذهنیت پیشنهاد منطقه اقتصادی “زانوگه کوهدشت” را در فکرم تقویت می کند.
برای آمادگی ذهنی مخاطبان عزیز همشهری استدعا دارم فهرست موجود مناطق اقتصادی کشور را سرچ و جستجو و مطالعه کنید، این مطالبه دور از دسترسی نیست.
آنها که شعار خروج از میان مایگی را بر زبان دارند! این پیشنهاد را تقویت کنند.
موفق باشید ✒کرم رضا پیریایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین