یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش  کانون سبحان ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن […]

ظریف: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است/اتحادیه اروپا اقداماتش را دوچندان می‌کند

وزیر خارجه کشور گفت: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است.

کد خبر:49692 | بازدید: 155
تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

پرده اول؛ خواص بی خواص / بهروز ضرونی

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/بهروز ضرونی: بسم الله الرحمن الرحیم در تحلیل حرکت های بشری عمومأ از نقش سازنده نخبگان حرفها بوده است اما به گواه تاریخ، وقایع ای نیز بوده است که متأسفانه خواص جوامع بشری نه تنها کمک کننده، که ضربه زننده به منافع عموم نیز بوده اند؛ اندیشمندانی که به دلایلی […]

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/بهروز ضرونی:

بسم الله الرحمن الرحیم

در تحلیل حرکت های بشری عمومأ از نقش سازنده نخبگان حرفها بوده است اما به گواه تاریخ، وقایع ای نیز بوده است که متأسفانه خواص جوامع بشری نه تنها کمک کننده، که ضربه زننده به منافع عموم نیز بوده اند؛ اندیشمندانی که به دلایلی نامبارک ظرفیت و استعداد خود را تباه ساخته؛ همان اندیشه ها که عوام را در عوام بودنشان تقویت کرده اند .
اما عجیب تر از آن دوران گذشته، امروز در حالی که امکان کسب انواع دانش برای تک تک افراد فراهم آمده است و هر شخصی با بهره گیری از دانش و سیر در تاریخ می تواند یک صاحب نظر باشد، باز هم عده ای کج اندیش، منفعت طلب و البته یا هر دو قیم مآبانه مدعی راهبری قطار جامعه شده اند.
باید از آن عالیجنابان پر مدعا پرسید آیا نقش نخبگان هر دیاری به غیر از آگاهی بخشی به جامعه است؟ و آیا در کارنامه حضرات به غیر از حاضر بودن های بیش فعالانه در کارزارهای انتخاباتی، فعالیتی دیگر ثبت شده است؟
و چه “بارها” که از جانب همین خواص نماها بر گرده مردم سوار نشده؟
همشهریان عزیز! همان طور که در ” دستان پشت پرده” نگارش داشتم، یقین داشته باشید نظارت عمومی مستمر، اخلاق محور و البته مصلحت اندیش، موثرترین و مطمئن ترین راهکار برای جلوگیری از انواع فساد سیاستمداران و کارگزارن حکومتی خواهد بود؛ و نه نظارت منفعت طلبانه انتخاباتی.
و اما باید اعتراف کرد در روزگارانی که امکان دسترسی همگان به رسانه فراهم آمده است، اگر شاهد فساد مسئولی باشیم، قبل از آنی که به ملامت و مجازات آن فرد خطاکار پرداخته بشود، باید خودمان را شماتت کنیم.
راه کار مقابله با مفسدین خیانتکار را در پرده دوم مبسوط خواهم نوشت؛ ان شاءالله.
۱۳۹۶/۰۹/۱۷
بهروز ضرونی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین