جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:49692 | بازدید: 239
تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

پرده اول؛ خواص بی خواص / بهروز ضرونی

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/بهروز ضرونی: بسم الله الرحمن الرحیم در تحلیل حرکت های بشری عمومأ از نقش سازنده نخبگان حرفها بوده است اما به گواه تاریخ، وقایع ای نیز بوده است که متأسفانه خواص جوامع بشری نه تنها کمک کننده، که ضربه زننده به منافع عموم نیز بوده اند؛ اندیشمندانی که به دلایلی […]

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/بهروز ضرونی:

بسم الله الرحمن الرحیم

در تحلیل حرکت های بشری عمومأ از نقش سازنده نخبگان حرفها بوده است اما به گواه تاریخ، وقایع ای نیز بوده است که متأسفانه خواص جوامع بشری نه تنها کمک کننده، که ضربه زننده به منافع عموم نیز بوده اند؛ اندیشمندانی که به دلایلی نامبارک ظرفیت و استعداد خود را تباه ساخته؛ همان اندیشه ها که عوام را در عوام بودنشان تقویت کرده اند .
اما عجیب تر از آن دوران گذشته، امروز در حالی که امکان کسب انواع دانش برای تک تک افراد فراهم آمده است و هر شخصی با بهره گیری از دانش و سیر در تاریخ می تواند یک صاحب نظر باشد، باز هم عده ای کج اندیش، منفعت طلب و البته یا هر دو قیم مآبانه مدعی راهبری قطار جامعه شده اند.
باید از آن عالیجنابان پر مدعا پرسید آیا نقش نخبگان هر دیاری به غیر از آگاهی بخشی به جامعه است؟ و آیا در کارنامه حضرات به غیر از حاضر بودن های بیش فعالانه در کارزارهای انتخاباتی، فعالیتی دیگر ثبت شده است؟
و چه “بارها” که از جانب همین خواص نماها بر گرده مردم سوار نشده؟
همشهریان عزیز! همان طور که در ” دستان پشت پرده” نگارش داشتم، یقین داشته باشید نظارت عمومی مستمر، اخلاق محور و البته مصلحت اندیش، موثرترین و مطمئن ترین راهکار برای جلوگیری از انواع فساد سیاستمداران و کارگزارن حکومتی خواهد بود؛ و نه نظارت منفعت طلبانه انتخاباتی.
و اما باید اعتراف کرد در روزگارانی که امکان دسترسی همگان به رسانه فراهم آمده است، اگر شاهد فساد مسئولی باشیم، قبل از آنی که به ملامت و مجازات آن فرد خطاکار پرداخته بشود، باید خودمان را شماتت کنیم.
راه کار مقابله با مفسدین خیانتکار را در پرده دوم مبسوط خواهم نوشت؛ ان شاءالله.
۱۳۹۶/۰۹/۱۷
بهروز ضرونی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین