سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:20824 | بازدید: 202
تاریخ انتشار:۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۰۱ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

فقر و فحشای خیابانی؟!

سرویس «یادداشت و مقاله » «کانون سبحان»/ حجت الاسلام و المسلمین سید صادق محمدی وفایی :به سایتها نگاهی کردم تا شاید خبر جدیدی از شکست داعشیان را ببینم ولی در سایت شفاف نیوز تیتری به نام«روایتی دردناک از فقر و فحشای زنان درخیابانها» توجه ام را جلب کرد. در این گزارش آمده بود:«یک سانتافه می […]

سید صادق محمدی وفایی.سرویس «یادداشت و مقاله » «کانون سبحان»/ حجت الاسلام و المسلمین سید صادق محمدی وفایی :به سایتها نگاهی کردم تا شاید خبر جدیدی از شکست داعشیان را ببینم ولی در سایت شفاف نیوز تیتری به نام«روایتی دردناک از فقر و فحشای زنان درخیابانها» توجه ام را جلب کرد.

در این گزارش آمده بود:«یک سانتافه می ایستد.با الفاظ زشت که حتی از دور هم شنیده می شود با دخترک چانه می زد.دخترک فحشی نثارش می کند و از خودرو فاصله می گیرد.این ماجرا با چند خودروی مدل بالا و مدل پایین دیگر تکرار می شود تا بالاخره ماکسیما پیروز می شود و دخترک را با خود می برد!

و نیز نوشته بود:«دخترک در سرما می­لرزد.تن پوش نازکی به تن دارد.شاید برای نمایش بهتر اندامش.شاید هم به یک دلیل روشن: فقر! سعی می کند لبخند بزند و جلوی لرزش دستانش را بگیرد اما سرخی چشمانش را نمی تواند حتی در تاریکی شب پنهان کند.نزدیک نیمه شب، زیر پل … شاید جای خوبی برای یک دختر جوان خانواده دار نباشد اما برای دخترکی که به دنبال جای خواب می گردد و کسب درآمد، زیاد هم بد نیست!»

خدایا من که تهرانی نیستم و نمیدانم که آیا این گزارش و خبر را باور کنم یا نه؟! به هر حال رایانه ام را خاموش کردم به فکر فرو رفتم.آیا این خبر وگزارشها راستند؟

اگر دروغند چرا سایتهای دروغ نویس را تعطیل نمی­کنند؟ ذهن و هوشم گفت یادت می آید چند روز قبل نوزاد سه روزه ای را در میان آشغالهای تهران پیدا کردند که فاقد هر گونه لباسی بود و بدنش از سرما کبود شده بود ولی در بیمارستان او را از مرگ حتمی نجات داده بودند؟!

از تهران بزرگی که دوازده میلیون جمعیت دارد و بسیاری از منازل ماهواره ای شده­ اند و …مطابق با واقع بودن چنین اخباری دور از ذهن نیست.با این حال دو نکته قابل تذکر است:

نکته اول:

برخی­ ها به صراحت می­گویند«این دختران و زنان از سر ناچاری و بی پناهی آوره خیابان­ها می­شوند و به کارهای منکر و خلاف شرع تن میدهند اما با این حال صدای فریادشان به گوش کسی نمی­رسد!»

هرچند می توان باور کرد ممکن است بی سرپناهی یافت شودولی نمی توان باور کرد برخی از زنان تهران چون جایی برای خوابیدن ندارند مجبور میشوند شبانه به فلان خیابان بروند تا با بی شرمی کامل بامردان هرزه و ناپاکی در مورد فلان کار خلاف شرع قول و قرارهایی امضا کنند!

کدام خردمند می­پذیرد زنی فقط به علت فقر در کنار خیابانی با قیافه­ هایی آنچنانی حاضر شود و سپس با ناپاکان متعددی در مورد فلان گناه چانه زنی کند و گاه برخی از رانندگان بدترین و رکیک ترین جملات را نثارش کند تا سرپناهی پیدا کند و پول نانی به دست آورد؟!

آیا غیر از این طریق نامشروع جایی دیگر برای به دست آوردن سرپناهی وجود ندارد؟!هیچ فامیل محترم و شریفی یافت نمی شود که پناهش دهد؟!

یعنی غیر از خود فروشی همه راههاو درهها بسته شده اند؟! حرم عبدالعظیم و امام خمینی«ره»، پارکی و …وجود ندارد تا چند شبی آنجا بماند تا کم کم به زندگی شرافتمندانه ای برسد؟!

آیا همه آنهایی که شام شب ندارند و بی­ سرپناهند،در منجلاب فلان کار خلاف شرع فرو می­روند؟! اگر این اخبار و گزارشهای بد بو واقعییت داشته باشند باید به فکر درمان بود.به سرعت فاسدان را مجازات کرد و علل و عوامل این خلاف ها را شناسایی کرد.

تا جایی که بنده آموخته ­ام از نظر شریعت هیچ باغیرتی زنا نمی­کند .به یقین آنان که در منجلاب زنا فرو می روند بی­ غیرتان جامعه هستند و از نظر اعتقادی و فرهنگی و تربیتی کمبود دارند.

خدا رحمت کند مرحوم فلسفی را که نوشته اند برخیها وقتی می خواهند پروژه­ ی دامداریی را شروع کنند مطالعه می­کنند و مشورت می­گیرند ولی وقتی می­خواهند بچه دار شوند نه مطالعه ­ای می­کنند و نه مشورتی می­کنند!چه زیبا فرمودند مرحوم کافی اگر عرضه تربیت کردن فرزند را دارید بچه دار شوید.

نکته دوم:

چند روزی است اخبار اردوهای مختلط و مبارزه با بدحجابان و بدپوششان پررنگ تر شده است(که جای تشکر دارد) اما وقتی کنار گذاشتن روسری،بد پوششی برخی از خانم های راننده سابقه ای طولانی داردچرا مبارزه با این سنخ منکرات این همه دیر شروع می شود؟!

آیا تا مقام معظم رهبری در مورد اردوهای آنچنانی و یا … تذکر ندهند دیگر مسولین باید به روی منکرات چشمانشان را ببندند؟!

حال که مبارزه با بدحجابها و …شروع شده است چرا نیروی انتظامی گشتهای شبانه را بیشتر نمی کند تا از فلان خیابان گزارش فاحشه­ ای تهیه نشود؟! روسری نداشتن کجا و چانه زنی با نامحرم و زیر یک سقف خوابیدن و …کجا؟!

وقتی دستگاههای مسول قدرت دارند ریگی را در آسمان دستگیر کنند به یقین این قدرت را نیز خواهند داشت که فاسدان فلان خیابان را هم جمع کنند.آمران به معروف و ناهیان عن المنکر کجایند؟! آنان که ارزش محورند چرا این گزارشها و قصه های پر غصه را نمی بینند و اه و ناله ای نمی کنند؟!

خدایا کی و در چه زمانی برای جمع کردن این ناپاکان حرکتی خواهد شد . چه وقت کار فرهنگی روشمند شروع خواهد شد ؟

به هر حال این گزارشها اگر درست است آیا هیچ راهکاری برای ریشه کنی وجود ندارد؟ اگر دروغ است چرا این اخبار دست به دست می شوند و در سایتها درج می شوند؟آیا زیبنده است در نظام جمهوری اسلامی است چنین اتفاقاتی بیفتد و کسی پیگیری نکند؟!امیدوارم تا دیر نشده است اقدامات لازم صورت گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین