دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

تکذیب تغییر آیت‌الله جنتی از دبیری شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان هرگونه گمانه‌زنی درباره تغییرات در شورای نگهبان را رد کرد.

هدف کنوانسیون بین المللیCFT، تهدید امنیت اقتصادی کشورمان است

امام جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT، تهدید امنیت اقتصادی و شناسایی وضعیت مالی کشورمان است.

کد خبر:51038 | بازدید: 579
تاریخ انتشار:۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱:۲۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

مرغوب‌ترین قیر ایران در لرستان/ اولاد قباد کوهدشت از عمده معادن استان در حوزه قیر

به گزارش  کانون سبحان؛ به نقل از تسنیم قیر طبیعی یکی از ظرفیت‌های معدنی لرستان است به طوری که این استان رتبه نخست منابع معدنی مانند قیر و تالک را به خود اختصاص داده است. مساحت معادن قیر طبیعی لرستان بیش از ۵۶ هزار هکتار است و قیر طبیعی که در استان تولید می‌شود با […]

به گزارش  کانون سبحان؛ به نقل از تسنیم قیر طبیعی یکی از ظرفیت‌های معدنی لرستان است به طوری که این استان رتبه نخست منابع معدنی مانند قیر و تالک را به خود اختصاص داده است.

مساحت معادن قیر طبیعی لرستان بیش از ۵۶ هزار هکتار است و قیر طبیعی که در استان تولید می‌شود با کیفیت‌ترین قیر در سطح کشور محسوب می‌شود اما با وجود تاکنون از این ظرفیت بی‌نظیر در استان به طور کامل استفاده نشده، درصورتی که فرآوری آن می‌تواند توسعه و رونق خوبی در این حوزه برای استان به دنبال داشته باشد.

تاکنون در استان لرستان ۲۰ اندیس قیر شناسایی شده و از آنجا که این مواد معدنی تنها در سه استان لرستان کرمانشاه و قسمتی از خوزستان یافت می‌شود می‌توان با فرآوری آن اشتغال‌زایی مناسبی را در استان فراهم کرد.

وجود ۴ معدن قیر طبیعی در لرستان

جمال مومیوند معاون امور معادن سازمان صنعت معدن تجارت لرستان در رابطه با معادن قیر طبیعی استان گفت: چهار معدن قیر طبیعی در استان لرستان در حال بهره‌برداری است که ذخیره کشف شده آنها ۳۰ هزار تن است.

وی یکی از معادن قیر طبیعی استان را معدن اولاد قباد دیالی کوهدشت دانست و افزود: ذخیره کشف شده این معدن ۱۰ هزار تن است که از سال ۹۵ به بهره‌برداری رسیده است.

معاون امور معادن سازمان صنعت معدن تجارت لرستان عنوان کرد: عمده فرآوری که اکنون روی قیر طبیعی در کشور انجام می‌شود به صورت پودر کردن قیر طبیعی و در اختیار گذاشتن واحدهای تولید آسفالت و ایزوگام است.

وی بیان کرد: اشتغالی که در حوزه معادن قیر طبیعی داریم به صورت مستقیم حدود ۵۰ نفر و غیر مستقیم بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر است.

آمادگی صنعت معدن لرستان برای حمایت سرمایه‌گذاران

مومیوند گفت: سازمان صنعت معدن تجارت لرستان این آمادگی را دارد که از همه سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه استخراج و فرآوری قیر طبیعی در استان لرستان دارند چه در بحث تسهیلات و چه در اختیار قرار دادن پهنه‌ها و محدوده‌های اکشتافی حمایت های لازم را انجام دهد.

فاضلی کارشناس حوزه معادن نیز با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان لرستان گفت: عمده معادن استان در حوزه قیر طبیعی در منطقه سپید دشت خرم‌آباد و اولاد قباد کوهدشت است.

وی اظهارداشت: با توجه به آنالیزهایی که از این ماده معدنی گرفتیم میزان درصد کربن در بالاترین سطح، میزان خاکستر آن در بسیار پایین و میزان مواد فرار آن پایین است که این ویژگی‌ها سبب شده این قیر شناسایی شده دارای کیفیت بسیار بالایی نسبت به سایر استان‌های همجوار باشد.

کارشناس حوزه معادن افزود: با توجه به کیفیت قیر طبیعی که در استان وجود دارد اگر ما روی فرآوری این ماده معدنی کار کنیم می‌توانیم این مبلغ را به ده‌ها برابر در صنعت استفاده کنیم.

با توجه به اینکه سالانه بیش از سه هزار تن قیر طبیعی از معادن استان برداشت می‌شود می‌توان با سرمایه گذاری و فرآوری در این بخش به نحو مطلوب از این ظرفیت خدادادی در جهت اشتغال جوانان این استان بهره گرفت.

انتهای پیام/ ت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین