سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

نقدینگی بایستی به سمت تولید هدایت شود/لزوم جلوگیری از قاچاق دام زنده

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهدشت، ظهر امروز حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: خداوند متعال مسیر سعادت بشریت، جهت رسیدن به کمال را آماده کرده است. وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دقیق مسؤولان در راستای خواسته‌های مردم، عنوان داشت: در جنگ هشت‌ساله که ظاهرش مصیبت بود، ولی آن‌چنان […]

دانش و دانایی پایه و اساس قدرت هر انسانی است

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: دانش و دانایی پایه و اساس قدرت هر انسانی است.

کد خبر:52317 | بازدید: 252
تاریخ انتشار:۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
بخشدار مرکزی کوهدشت عنوان کرد

پدیده مهاجرت، بحرانی لاینحل در سطح شهرستان/نظم در کارها باعث پیشرفت در امور است

به گزارش کانون سبحان امروز ۲۸ بهمن ماه جلسه دهیاران بخش مرکزی با حضور بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن شهرستان برگزار شد. آرمان منصوری بخشدار مرکزی در این نشست عنوان کرد: از ۱۵۰روستای بخش مرکزی تنها ۷۲روستا دارای طرح هادی مصوب است و ۷۸روستای دیگر فاقد طرح هادی هستند. وی افزود: مهمترین مطالبه ما […]

به گزارش کانون سبحان امروز ۲۸ بهمن ماه جلسه دهیاران بخش مرکزی با حضور بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن شهرستان برگزار شد.

آرمان منصوری بخشدار مرکزی در این نشست عنوان کرد: از ۱۵۰روستای بخش مرکزی تنها ۷۲روستا دارای طرح هادی مصوب است و ۷۸روستای دیگر فاقد طرح هادی هستند.

وی افزود: مهمترین مطالبه ما از مدیریت بنیاد مسکن شهرستان توسعه و عمران روستایی است.

منصوری ادامه داد: بخشداری مرکزی و دهیاران تابعه آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با بنیاد مسکن شهرستان بمنظور توسعه و عمران روستایی دارند.

وی عنوان داشت: -عدم وجود زیرساخت های مناسب در برخی روستاهای بخش روند مهاجرت را به شدت تشدید نموده که در صورت عدم توجه؛ پدیده مهاجرت به بحرانی لاینحل در سطح شهرستان تبدیل خواهد شد.

بخشدار مرکزی کوهدشت ضمن بیان اینکه نظم در کارها باعث پیشرفت در امور است اظهار داشت: جهت رفاه حال ساکنین روستا و پیگیری مطالبات اهالی؛ دهیاران بخش باید ظرف ۱۰روز آینده نسبت به تجهیز ساختمان دهیاری روستا و نصب تابلو ساعات کار دهیار در روستا اقدام نمایند.

وی افزود: دهیارانی که مدت زمان تهیه طرح هادی روستای آنها به اتمام رسیده و یا در شرف اتمام است؛ با هماهنگی ناظرین فنی بخشداری ؛پیشنهادات اصلاحی خود را به همراه مستندات مربوطه بصورت مکتوب به بخشداری ارایه دهند.

منصوری ضمن تاکید بر اینکه  سرانه فضای سبز هر روستا بعنوان ویترین روستا باعث افزایش روحیه نشاط و شادی اهالی است خاطرنشان کرد: دهیاران با همکاری کارشناسان فضای سبز نسبت به شناسایی گونه های متنوع سازگار با محیط روستا اقدام و نسبت به نهال کاری در سطح روستا اقدام نمایند.

وی گفت:  بنیاد مسکن شهرستان در تهیه؛ اجرا و بازنگری طرح هادی روستا مقدورات؛ محذورات و چالش های فرهنگی و اجتماعی اهالی را مد نظر قرار دهد.

قربانی رییس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت نیز در این نشست عنوان کرد: دهیاران بخش اطلاع رسانی لازم را در خصوص صدور سند ساختمانی روستایی در سطح روستا انجام دهند.

وی افزود:  در رویکرد جدید دولت برای روستاهای فاقد دهیاری و یا فاقد طرح هادی مصوب؛ اعتباراتی در نظر گرفته شده است که این بنیاد در نظر دارد در صورت تخصیص با هماهنگی بخشداری اقدامات مناسبی را در بخش عمران روستایی انجام دهد.

قربانی اظهار داشت: دهیاران نسبت به شناسایی ساکنین خانه های کلنگی سطح روستا جهت بهره مندی از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام نمایند.

وی در پایان تاکید کرد:  چنانچه دهیاران بتوانند در موعد مقرر نسبت به بهسازی معابر روستا اقدام نمایند این بنیاد توانایی دارد با بهره مندی از ظرفیت قیر رایگان نسبت به آسفالت معابر بهسازی شده اقدام نماید.

انتهای پیام

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین