شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

افشاگری جدید خبرنگار گاردین

مصاحبه مصی علینژاد با فرح پهلوی به درخواست ولیعهد سعودی انجام شد.

سیر تا پیاز انتخاب رئیس دیوان محاسبات/نمی شود نظر شخصی افراد به جای قانون بنشیند

عضو کمیته دیوان محاسبات گفت: اگر قرار باشد بجای قانون و مراجع قانونی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، هر شخصی نظر و سلیقه خود را بالاتر بداند و بجای قانون بنشاند مطمئنا همه زیان خواهند کرد.

کد خبر:52582 | بازدید: 459
تاریخ انتشار:۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۶:۱۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
امام جمعه خرم آباد تاکید کرد:

لزوم برخورد قاطع دستگاه قضا با اخلال‌گران نظم‌وامنیت

به گزارش کانون سبحان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با بیان اینکه تقوا محبوب‌ترین و بالاترین عمل در نزد خداوند متعال بوده، اظهار کرد: امام علی(ع) برترین اعمال در نزد خداوند را سه عمل خالص‌کردن ایمان، تقوا و خداترسی کامل و یقین صادق و راستی عنوان می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: […]

به گزارش کانون سبحان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با بیان اینکه تقوا محبوب‌ترین و بالاترین عمل در نزد خداوند متعال بوده، اظهار کرد: امام علی(ع) برترین اعمال در نزد خداوند را سه عمل خالص‌کردن ایمان، تقوا و خداترسی کامل و یقین صادق و راستی عنوان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: واقعا اگر همگی ما به این حدیث توجه کنیم برای ما کافی بوده و بهترین سفارش همین است که حضرت علی(ع) انجام دادند.

امام‌جمعه خرم‌آباد به دو حادثه تلخ هفته گذشته اشاره کرد و افزود: اولین حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری بود که از تهران به سمت یاسوج عازم بود و متاسفانه در اثر این حادثه ناگوار تمام ۶۶ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: این حادثه دردناک موجب تاسف و اندوه فراوان ملت ایران شده که به خانواده‌های داغدار و مصیبت‌دیده این حادثه خصوصا خانواده‌های لرستانی تسلیت عرض می‌نماییم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: امیدواریم مسوولان تدابیری را اندیشیده تا دیگر شاهد این‌گونه حوادث تلخ در جامعه نباشیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به حادثه اتفاق‌افتاده در شب شهادت حضرت فاطمه(س)، یادآور شد: در شب شهادت حضرت زهرا(س) عده‌ای فریب‌خورده، متعصب جاهل، تندرو و اغتشاش‌گران داعشی مسلک آشوبی به‌پاکردند.

وی ادامه داد: این افراد درخواست آزادی فردی سارق را داشتند و به‌همین دلیل دست به آشوب زدند که البته بیگانگان نیز بر این آشوب دامن زدند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه در جنایات وحشیانه این افراد پنج نفر از نیروی انتظامی و بسیجی به شهادت رسیدند، گفت: در این آشوب ابتدا نیروی انتظامی خویشتن‌داری کرده که آشوب‌گران از این خویشتن‌داری سوء‌استفاده کرده و رفتار زشت و اعمال زننده‌ای از خود سر دادند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: این افراد خسارات فراوانی را به اموال عمومی وارد کردند که نیروی انتظامی با قاطعیت وارد شد و ماجرا را خاتمه داد.

امام‌جمعه خرم‌آباد ضمن تقدیر صمیمانه از نیروی انتظامی و بسیج در برخورد با اغتشاش‌گران، بیان داشت: کجای دنیا سراغ دارید که برهم‌زنندگان نظم‌وامنیت پنج نفر از نیروهای مسلح را به شهادت برسانند اما از آن‌ها یک نفر کشته نشود و این افتخار بزرگی برای انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با اخلال‌گران نظم و امنیت، افزود: تعدادی از آشوب‌گران که نظم‌وامنیت را برهم زدند و پنج نفر را به شهادت رساندند دستگیر شدند که از دستگاه قضایی می‌خواهیم با اخلال‌گران نظم‌وامنیت با قاطعیت برخورد نماید.

آیت‌الله میرعمادی یادآور شد: انتظار مردم از دستگاه قضا قاطعیت است، در ماجرای مفسدان اقتصادی قوه قضاییه برخورد قاطع نداشت و حداقل نسبت به کسانی که پنج تن از عزیزان را به شهادت رساندند عوامل اخلال‌گر را به اشد مجازات برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: صبر مردم حدی دارد، تا کی مفسدان اقتصادی و اختلاس‌گران آزاد باشند، انتظار می‌رود این‌بار دستگاه قضا امتحان خود را به خوبی پس دهد.

وی به مناسبت روز سه‌شنبه هفته‌آینده مبنی بر روز امور تربیتی اشاره و خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تدابیر شهید رجایی و شهیدباهنر نهادی با نام نهاد امور تربیتی در آموزش‌وپرورش شکل گرفت.

امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: این نهاد مسوولیت سنگین جلوگیری از تفکرات انحرافی و همچنین بسط و گسترش تعلیم و تربیت اسلامی را بر دوش گرفت.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه نهاد امور تربیتی امروز مسوولیت پرورش جوانان پرشور و آرمان‌گرا را بر عهده دارد، تاکید کرد: این نهاد وظیفه تربیت نیروی انقلابی، ولایی و تربیت نسلی هم‌تراز با انقلاب اسلامی را بر عهده دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: نهاد امور تربیتی جوانان را خلاق و اندیشمند بار آورد و ارزش‌های انقلاب را به نسل جوان منتقل کند چرا که جوان امروز جوان دهه چهار و پنج انقلاب است و بایستی ارزش‌های انقلاب به وی منتقل شود.

وی با ابراز اینکه مسئله تربیت و نهاد امور تربیتی از جایگاه والایی برخوردار بوده، اظهار کرد: باید با تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی جامع و دقیق زمینه را برای پرورش استعدادها فراهم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به برخی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی به مناسبت روز ۲۹ بهمن ماه اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار مطالبی کلیدی و حساس را در بخش‌های مختلف بیان فرمودند.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری بر تداوم انقلاب تاکید فرمودند، از این‌رو امروز که انقلاب به ۴۰ سالگی خود رسیده بایستی نسبت به گذشته بالنده‌تر، شکوفاتر، زنده‌تر و بانشاط‌تر ادامه پیدا کند.

وی بر لزوم اندیشیدن تمامی افراد بر تداوم و استمرار انقلاب تاکید کرد و گفت: تداوم انقلاب اسلامی طی این ۴۰ سال چیزی شبیه معجزه بوده که همگی ما بایستی این معجزه را حفظ کنیم.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه امروز سه خطر مهم انقلاب اسلامی را تهدید کرده که بایستی آن‌ها را دفع نمود، افزود: اولین خطر، خطر ارتجاع و بازگشت از انقلاب و سست‌شدن از اهداف و آرمان‌های انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خطر اشرافی‌گری را دیگر خطر تهدیدکننده انقلاب برشمرد و اظهار کرد: خطر اشرافی‌گری، تجمل‌گرایی، کاخ‌نشینی، فاصله‌گرفتن از مردم، عدم توجه به محرومین، اعتنانکردن به مشکلات مردم و خوی‌ومنش طاغوتی‌گرفتن امروز انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند.

آیت‌الله میرعمادی یادآور شد: اساس انقلاب مردم، دین و عدالت بوده و امروز مردم باید با هوشیاری کامل در برابر افرادی که طاغوتی رفتار و عمل کرده قرار گیرند.

وی با ابراز اینکه امروز برای ما سنگین است که مقام معظم رهبری به خاطر اجرایی‌نشدن عدالت از مردم عذرخواهی کند، عنوان داشت: پس دستگاه‌های دولتی و اجرایی اعم از مجلس، قوه قضاییه چه می‌کنند؟

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: این خطر بزرگی است که ما شاهد تبعیض، فساد، باندبازی و رشوه باشیم لذا باید جلوی آن‌ها را گرفت تا انقلاب حفظ شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خطر سوم را وابستگی به خارج و اتکا به بیگانگان دانست و افزود: اگر می‌خواهیم ایران را آباد کنیم این آبادانی بایستی به دست مردم بوده و به بیگانه طمع نکرد.

وی ادامه داد: متاسفانه تاکنون اقتصاد مقاومتی جدی گرفته نشده که ضرورت دارد با تکیه بر مردم و اجرای سیاست‌های مقاومتی مشکلات اقتصادی را حل کرد و برنامه‌ها را به سمت تولید، اشتغال و اجرای اقتصاد مقاومتی برد.

آیت‌الله میرعمادی به هفته سلامت مردان از اول تا هفتم اسفند اشاره کرد و گفت: عوامل مهمی از جمله توجه به ورزش، تغذیه سالم و داشتن برنامه‌ کاری منظم و رعایت مسائل بهداشتی در امر سلامت مهم بوده که باید جدی گرفته شوند.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.