دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است/لزوم اهمیت ویژه به مسائل فرهنگی و دینی

امام جمعه کوهدشت گفت:خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است.

آغاز اجرای طرح جوانه‌های صالحین در کوهدشت

فرمانده سپاه کوهدشت گفت: اجرای طرح جوانه‌های صالحین در شهرستان کوهدشت آغاز شد.

کد خبر:53159 | بازدید: 620
تاریخ انتشار:۱۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۲:۲۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
دکتر کرم رضا پیریایی نوشت:

«تریبون داران تغییر»دنبال مقصر و قاصر؟!

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/ دکتر کرم رضا پیریایی: اگر تریبون دار تغییر بنده ام یقین بدانید به دنبال قاصر و مقصر در عقب ماندگی کوهدشت نیستم. برای سلطه بر جایی یا چیزی موازنه منفی شروع می شود و رقبا همدیگر را به قصور یا تقصیر متهم می‌کنند. بنده نگاهم به موازنه عدمی است […]

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان/ دکتر کرم رضا پیریایی:

اگر تریبون دار تغییر بنده ام یقین بدانید به دنبال قاصر و مقصر در عقب ماندگی کوهدشت نیستم. برای سلطه بر جایی یا چیزی موازنه منفی شروع می شود و رقبا همدیگر را به قصور یا تقصیر متهم می‌کنند.

بنده نگاهم به موازنه عدمی است نه موازنه منفی! نگاهم به موازنه وجودی است نه موازنه مثبت! مثال روشنی که برای هردو سوی این تعبیر دارم، داستانی است که در مثنوی معنوی در خصوص اخلاص امام علی علیه السلام آمده است.

ستون خلوص امام ع در داستان “از علی آموز اخلاص عمل” نفی نگاه سلطه آمیز به رقیب است یعنی عدم انگاشتن خود. آب دهن به صورت حضرتش انداخته شد لیکن سیرت حضرتش این است که فرمود:
رخت” خود” را من ز ره برداشتم
غیر حق را من عدم انگاشتم!
خوب دقت کنید به جایگاه کلمه “عدم” در این بیان عمیق که معادل “غیر حق” است.

امام علی علیه السلام در این شاهد مثال، به موازنه عدمی پرداخته است “غیر حق” را منتفی نه، معدوم می دانند!

این بحث طولانی است سبب ورود به این مفهوم متعالی، شوق امتثال به امر محبوب “ذکر مطلبی از پدر امت” بود که شکر خدا به خوبی انجام شد.

بر این اساس دیار ما را رویکرد و عملکرد غیر بالغانه و نق و نقد بچگانه “بی چاره” کرده است. من در مباحثی که پیش می آید و نقدی محترمانه مطرح می کنم مثلا تحلیلی راجع به جریانی دارم آن طرف مقابل می گویند محکم تر بزن الآن وقتشه! بالعکس که میشود جریان دیگر هم همینطور می خواهند ! خب این شیوه ها و مواضع چیزی از سرمایه های شهرمان را باقی نمی گذارد!

لطفا دستنوشته این پست را یک بار دیگر به دقت مطالعه فرمایید تا در جمع بندی “کوهدشت شهر افتخارات بزرگ” همفکری کنیم.
با تشکر
ارادتمند، کرم رضا پیریایی

لینک مطلب در صفحه اینستاگرام تریبون تغییر 👇 👇 👇 👇

✒"تریبون داران تغییر"دنبال مقصر و قاصر؟! 🌺اگر تریبون دار تغییر بنده ام یقین بدانید به دنبال قاصر و مقصر در عقب ماندگی کوهدشت نیستم. برای سلطه بر جایی یا چیزی موازنه منفی شروع می شود و رقبا همدیگر را به قصور یا تقصیر متهم می‌کنند. 🌺بنده نگاهم به موازنه عدمی است نه موازنه منفی! نگاهم به موازنه وجودی است نه موازنه مثبت! مثال روشنی که برای هردو سوی این تعبیر دارم، داستانی است که در مثنوی معنوی در خصوص اخلاص امام علی علیه السلام آمده است. 🌺ستون خلوص امام ع در داستان "از علی آموز اخلاص عمل" نفی نگاه سلطه آمیز به رقیب است یعنی عدم انگاشتن خود. آب دهن به صورت حضرتش انداخته شد لیکن سیرت حضرتش این است که فرمود : رخت" خود" را من ز ره برداشتم غیر حق را من عدم انگاشتم! خوب دقت کنید به جایگاه کلمه "عدم" در این بیان عمیق که معادل "غیر حق" است. 🌺امام علی علیه السلام در این شاهد مثال، به موازنه عدمی پرداخته است "غیر حق" را منتفی نه، معدوم می دانند! 🌺این بحث طولانی است سبب ورود به این مفهوم متعالی، شوق امتثال به امر محبوب "ذکر مطلبی از پدر امت" بود که شکر خدا به خوبی انجام شد. 🌺 بر این اساس دیار ما را رویکرد و عملکرد غیر بالغانه و نق و نقد بچگانه "بی چاره" کرده است. من در مباحثی که پیش می آید و نقدی محترمانه مطرح می کنم مثلا تحلیلی راجع به جریانی دارم آن طرف مقابل می گویند محکم تر بزن الآن وقتشه! بالعکس که میشود جریان دیگر هم همینطور می خواهند ! خب این شیوه ها و مواضع چیزی از سرمایه های شهرمان را باقی نمی گذارد! 🌺لطفا دستنوشته این پست را یک بار دیگر به دقت مطالعه فرمایید تا در جمع بندی "کوهدشت شهر افتخارات بزرگ" همفکری کنیم. با تشکر ✒ارادتمند، کرم رضا پیریایی

A post shared by 📢تریبون تغییر📢 (@teriboon_taaghiir) on

 

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


 1. ناشناس

  من مطئنم که امام (ره) خیلی بیشتر از شما از اصطلاحات فلسفی و سیاسی و …. اطلاع داشتند
  موازنه عدمی
  موازنه وجودی
  و …..
  ولی وقتی برای عموم صحبت میکردند خیلی ساده صحبت میکردند
  باید همیشه یک دیکشنری دم دست آدم باشه تا بتونه مطالب شما رو بخونه

  درسته که سواد سیاسی شما(به معنی استفاده درست و بجا از این واژگان) خوب هست ولی روش خوبی برای انتقال مطلب به عموم نیست
  موفق باشید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
2015-04-27_132103
ogat94
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.