یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

برنامه مشکوک وزارت ارتباطات برای سلب اختیار از نهادهای امنیتی

اظهار نظر مشکوک مازیار ناظمی معاون وزیر ارتباطات درباره قطعی اینترنت درحالی است که در شرایط بحران خصوصا در حوزه امنیت تصمیم‌گیری بر عهده شورای امنیت کشور به ریاست وزارت کشور و یا شورای عالی امنیت است.

بدهکار، طلبکار شد؛ حمله تند وزارت ارتباطات به وزارت اطلاعات

رفتار مسئولان وزارت ارتباطات طی روزهای گذشته به گونه ای بوده که مسیر پاسخگویی را به مطالبه کاذب تبدیل کنند؛ مشخصا اگر کوتاهی این وزارتخانه در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نبود، خسارت‌های ناشی از قطعی اینترنت به کشور و مردم وارد نمی‌شد.

کد خبر:54404 | بازدید: 408
تاریخ انتشار:۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با کانون سبحان:

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

الهیار ملکشاهی امروز در گفت‌وگو با  کانون سبحان کوهدشت، در ارتباط با قضیه برجام عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام لطمه‌ای به حیثیت جمهوری اسلامی ایران وارد نکرد، بلکه حیثیت جمهوری اسلامی ایران افزایش پیدا کرد چراکه همه دنیا فهمیدند ایران اهل گفت‌وگو، تعامل، منطق و وفای به عهد است و این خروج باعث بی‌آبرویی آمریکا در دنیا شد.

وی عدم اجماع جهانی علیه ایران را یکی از آثار خروج آمریکا از برجام دانست و افزود: این موضوع به خاطر این بوده که ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از خروج آمریکا از برجام وحدت و انسجام مسئولین نیز در این زمینه افزایش پیدا کرده است.

 وی در ادامه تأکید کرد: بحث مذاکره جدیدی در کار نیست و تا زمانی که برجام برای جمهوری اسلامی ایران منافع داشته باشد پایبند آن هستیم اما هر موقع مسئولین به این نتیجه برسند که برجام یک کاغذ پاره بوده و اثری ندارد، ایران نیز تصمیم دیگری می‌گیرد.

ملکشاهی با بیان اینکه برجام محدودیتی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است، اظهار داشت: بیشترین مخالفت‌ها با برجام از ناحیه آمریکایی‌ها و صهیونیسم‌ها بوده است.

وی در ارتباط با اقدامات ایران در برجام عنوان کرد: اگر ما بعضی از فعالیت‌هایمان را تعلیق یا محدود کردیم به‌صورت دائمی نبوده بلکه به‌صورت موقت بوده است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان با اشاره به فتوای رهبر انقلاب، ساخت بمب اتم توسط جمهوری اسلامی ایران را ادعایی واهی قلمداد نمود و در ادامه خاطرنشان کرد: ایران در کمتر از دو هفته می‌تواند به وضعیت اولیه فعالیت‌های هسته‌ای خود در جهت اقدامات علمی و فناوری برسد.

ملکشاهی عنوان داشت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

وی ادامه داد: ما با برجام منافعی برای کشورهای طرف قرارداد داریم که با نقضان خسارت می‌بینیم و مطالبه خسارت از دادگاه‌های بین‌المللی نیز یک امر طبیعی است و خیلی از روسای جمهور نیز قبلاً به لحاظ نقض قوانین بین‌الملل محکوم شدند که امیدواریم یک دادگاه سالم مستقل و بی‌طرف برای رسیدگی به تخلفات رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آمریکا به این جهت که ایران کشوری حق‌طلب و عدالت‌خواه بوده و عبد آمریکا نیست با ما مخالف است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.