جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در قبال حادثه تروریستی اخیر قابل‌ بخشش نیست

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در مورد حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان قابل‌بخشش نیست.

پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد

امام‌جمعه کوهدشت گفت: پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد،بلکه بایستی به افراد مؤمن و دلسوز سپرده شود.

کد خبر:54404 | بازدید: 251
تاریخ انتشار:۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با کانون سبحان:

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

الهیار ملکشاهی امروز در گفت‌وگو با  کانون سبحان کوهدشت، در ارتباط با قضیه برجام عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام لطمه‌ای به حیثیت جمهوری اسلامی ایران وارد نکرد، بلکه حیثیت جمهوری اسلامی ایران افزایش پیدا کرد چراکه همه دنیا فهمیدند ایران اهل گفت‌وگو، تعامل، منطق و وفای به عهد است و این خروج باعث بی‌آبرویی آمریکا در دنیا شد.

وی عدم اجماع جهانی علیه ایران را یکی از آثار خروج آمریکا از برجام دانست و افزود: این موضوع به خاطر این بوده که ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از خروج آمریکا از برجام وحدت و انسجام مسئولین نیز در این زمینه افزایش پیدا کرده است.

 وی در ادامه تأکید کرد: بحث مذاکره جدیدی در کار نیست و تا زمانی که برجام برای جمهوری اسلامی ایران منافع داشته باشد پایبند آن هستیم اما هر موقع مسئولین به این نتیجه برسند که برجام یک کاغذ پاره بوده و اثری ندارد، ایران نیز تصمیم دیگری می‌گیرد.

ملکشاهی با بیان اینکه برجام محدودیتی برای جمهوری اسلامی ایران نداشته است، اظهار داشت: بیشترین مخالفت‌ها با برجام از ناحیه آمریکایی‌ها و صهیونیسم‌ها بوده است.

وی در ارتباط با اقدامات ایران در برجام عنوان کرد: اگر ما بعضی از فعالیت‌هایمان را تعلیق یا محدود کردیم به‌صورت دائمی نبوده بلکه به‌صورت موقت بوده است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان با اشاره به فتوای رهبر انقلاب، ساخت بمب اتم توسط جمهوری اسلامی ایران را ادعایی واهی قلمداد نمود و در ادامه خاطرنشان کرد: ایران در کمتر از دو هفته می‌تواند به وضعیت اولیه فعالیت‌های هسته‌ای خود در جهت اقدامات علمی و فناوری برسد.

ملکشاهی عنوان داشت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

وی ادامه داد: ما با برجام منافعی برای کشورهای طرف قرارداد داریم که با نقضان خسارت می‌بینیم و مطالبه خسارت از دادگاه‌های بین‌المللی نیز یک امر طبیعی است و خیلی از روسای جمهور نیز قبلاً به لحاظ نقض قوانین بین‌الملل محکوم شدند که امیدواریم یک دادگاه سالم مستقل و بی‌طرف برای رسیدگی به تخلفات رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آمریکا به این جهت که ایران کشوری حق‌طلب و عدالت‌خواه بوده و عبد آمریکا نیست با ما مخالف است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
2015-04-27_132103
ogat94
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.