شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

دولت در بازگشایی مدارس تعجیل کرد/ سلامت مردم به مخاطره بیفتد مجلس ورود خواهد کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید صبوری می کرد تا نتیجه مسافرت‌های شهریور‌ماه مشخص شود نه اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از سفرها مدارس باز می شد تا دست به دست شدن ویروس بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها میسر شود.

لرستان با وجود داشتن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان گفت: لرستان با وجود دارا بودن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است زیرا فقط کمتر از یک درصد از این نعمت خدادادی در استان لرستان استفاده می‌شود.

کد خبر:25854 | بازدید: 1504
تاریخ انتشار:۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی وفایی؛

از کلیپ شرابخواری تا آتش زدن قبر!

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/سید صادق محمدی وفایی: به نام خداوند جان و خرد از کلیپ شرابخواری تا آتش زدن قبر! ای سال ۹۴ چه آتشین بودی و چه دلها که آتش زدی؟! در ظرف وجودی تو داعشیی سر ۳۸۷ نفر را از بدن جدا کرد ! آن داعشیانی دیگر فرزند را کشتند و […]

حجت الاسلام سید صادق محمدی وفاییسرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/سید صادق محمدی وفایی:

به نام خداوند جان و خرد

از کلیپ شرابخواری تا آتش زدن قبر!

ای سال ۹۴ چه آتشین بودی و چه دلها که آتش زدی؟! در ظرف وجودی تو داعشیی سر ۳۸۷ نفر را از بدن جدا کرد ! آن داعشیانی دیگر فرزند را کشتند و گوشتش را کباب کردند و به خورد مادرش دادند!

در دل تو ، افرادی الله اکبر گویان شیعیانی را زنده و دست و پا بسته ، به آتش  سپردند و ذره ذره و جرعه جرعه  زجر و درد  و مرگ به کامشان ریختند  و چه ناجوانمردانه  و بی رحمانه جان آنها را گرفتند!

در عصر تو ، قریب به دو هزار نفر (آنهم جوان) در پایگاهی از عراق در آتش جهل داعشان جان دادند! به نام اسلام سر آیت الله نمر آن منادی آزادی و عدالت را از بدنش جدا کردند . شخصی داعشیی مادرش را به علت علوی بودن اعدام کرد!

اکنون هم  در ایران اسلامی ، سایت ها تیتر زدند «از آتش زدن قبر تا محفل شرابخواری»!  گفتم یا الله این خبر شرابی و آتشی، از خبرهای راستین نباشد اگر هم صادق است از شهر کوهدشت نباشد. دریغا هم کلیپ شرابی را دیدم و هم آتش بر بالین قبر واقعیت داشت و هم از کوهدشت ما بود!

ای شهر فقیر اما بسیار سیاسی ما !

تاریخ می گوید وهابیان  بر روی قبر حضرت آمنه مادر پیامبر اکرم(ص)بنزین ریختند و آتش زدند تا به خیال خود با شرک ورزی مبارزه­ ای کرده باشند.اما تو بگو به چه علت قبر مسلمانی شیعه را آتشی کردند؟! و آیا آن کلیپ کذایی به چه انگیزه ای روییده است و چرا چنین اتفاقی افتاده است؟!

ای دریغا کوهدشت سرشار از افراد خوش نام ، مومن و انقلابی است و همگان گوش به فرمان دین مبین اسلامند و برای برزخیانشان از هرجناح و گروهی هم باشند ، خیرات می فرستند،این نانجیب چه ناکسی بوده است که این چنین بر سیمای کوهدشت ناخن زده است  و دل  شهروندانش را به درد آورده است؟!

در روایات تأکید بسیاری شده است که  برای مردگان آیات الهی تلاوت شود و از آنها به نیکی یاد شود و چه بسیار است فاصله ­ی بین قران خواندن و آتش به جان قبر انداختن!

ای کوهدشت شهید پرور!

هرچند همه ­ی  کوهدشتیان سوزاندن  آن قبر را ، شمشیری بر پهلوی فرهنگ می­ دانند و از کلیپ شرابخواریی که در این روزها خودنمایی می کند آزرده خاطرند،اما به مسولینت بگو از آبرویت پاسداری کنند؛ چرا که آبرو و شخصیت مهمتر از حیات و زندگی مادیست .

آیا نمی دانی و  نخوانده ای چون به حضرت مریم (س) آن تهمت را زدند و شخص هوشمندی را نیافت از او دفاع کند فرمود: «يَا لَيْتَنِي مِتُّ قَبْلَ هَٰذَا وَكُنْتُ نَسْيًا مَنْسِيًّا»

ای وطن من!

اگر بناست در هر انتخاباتی بدسگالی یافت شود و مزاری را آتشی کند ، خبردارم کن تا در وصیت نامه ام بنویسم مدفنم را غیر از تو قرار دهند چرا که من نیازمند قرانم نه آتش …
به فرموده سهراب سپهری : به سراغ من اگر مي آييد، نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بردارد  چينی نازک تنهايي من‌!

دیدگاه ها (10 دیدگاه)


 1. مهدی نیا

  سلام وعرض ادب به محضر حاج آقا وفایی.قلم شمابسیارمنطقی وزیباس.و ای کاش برخی هم صنف های ما نیز مث شما به این قضیه نگاه میکردن .واز ترویج بی تقوایی های سیاسی درسطح جامع با قلم ویا منبرشان دراین مسیر برای خداوند متعال درمسیربهبود فرهنگ این دیار قدمی برمیداشتند.ومن الله التوفیق.


 2. کوهدشتی

  حاج اقا عجب قلمی داری.


 3. سینا قلندری

  خداوند کسانی را که قبر یک مسلمان مومن و با اخلاق را آتش زدند هرچه سریعتر رسوا کند. قلب همه ی ما از این فاجعه به درد آمده است. خداوند به خانواده دوستی صبر بدهد، ما هرچند معترض به رفتار و عمل عجیب برادر عزیزمان جناب اسماعیل دوستی هستیم اما این فاجعه را قویا محکوم میکنیم. انشاالله خداوند به زودی آن کس که این کار قبیح را انجام داده رسوا خواهد کرد. انشاالله


 4. علی

  باعرض سلام خدمت حاج آقا وفایی وتشکر از نوشته زیباشون.حاج اقا هیچ قشری به اندازه روحانیت در دستگاههای دولتی برش ندارند چرا با این ارازل اوباش برخورد عملی و سخت نمیشودامام جمعه محترم میتونه از نیروی انتظامی یا اطلاعات درخواست پیگیری این ماجرا کنه ولی متاسفانه همه این کار ناشایست رو محکوم میکنیم ولی کسی عملا اقدامی نمیکنه


 5. از روحانیون قم..محمدعلی امیری

  درود بر سید عالم و متقی جناب سید صادق محمدی وفایی..بحق شما از ثمرات آن نوه ی مستقیم حضرت سجاد امامزاده ی عظیم الشان سیدمحمدبن زید هستید که متاثر از روح تقوا و دلسوزی این متن زیبا تراوش کرده..آتش و شراب نشات بی تقوایی ست و بعضی با رفتار نادرست شراب مشتعلی میشوند تا روح شیطان را مست کنند و آتش به روح یک فامیل روحانی با بی احترامی حتی جواب ندادن سلامش دهند که معلوم نیست چه شیرپاک نخوردده ای حرفی زده تا جنابش به خود اجازه قضاوت و توهین دهد میگفت آن روحانی که اگر درکوهدشت ببینمش حتی نگاهش نمیکنم واگذارش کنیم به جواب روزگار درهمین دنیا نه قیامت و شعله ی برپای بی منتها..نه دنیا که آخرت هم نیاز افراد به هم نیست و حتی از هم گریزانند..ای اهل کوهدشت بدانید که احترام گذاشتن عاقبت بخیری میاورد و همه محتاج الله اند که روابط حتی فامیلی دنیا آزمایش دوران حیات است

 6. به نام خداوند
  سلام بر برادران ایمانیم عزیزانی چون جناب
  مهدی نیا
  کوهدشتی
  قلندری
  علی و امیری
  نلسون ماندلا بیش از بیست سال در ره مبارزه با نژادپرستی زندانی شد .خبرنگاری بعد از آزادی او پرسید این همه زندانی شدن به ناحق را خواهی بخشید؟
  فرمود می توانم ببخشم ولی نمی توانم فراموش کنم.به یقین آتش را به رخ قبر کشیدن آنهم در شهری شیعه نشین فراموش نشدنی است.
  دست به دست شدن کلیپی با طعم و رنگ شراب یک نوع گردن کشی در مقابل احکام نورانی اسلام و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی است و یکی انگیزه های بنده از نوشتن این یادداشت درخواست پی گیری و اقدام از نیروهای مربوطه است .
  متشکر از سایت سبحان .الهی سالم باشید


 7. ابوالفضل آبادیان

  بسیار زیبا بود سید بزرگوار


 8. ابوالفضل آبادیان

  بسیار زیبا بود ای سید بزرگوار


 9. علی احمدی خواه کوه‌نانی از قم

  انا لله و انا الیه راجعون.
  الحق و الانصاف، جای این جمله در دل نبود و برون شد که:«يَا لَيْتَنِي مِتُّ قَبْلَ هَٰذَا وَكُنْتُ نَسْيًا مَنْسِيًّا»
  مدت ۲۵ سال است که در قم هستم. با فرزندانم به زبان مادری «لکی» صحبت می‌کنم. در دفاع از لرستان و فرهنگش، کتاب «علمای لرستان» را نوشتم؛ اما افسوس و دو صد افسوس از این سخن که تازه شنیدم!
  قدیم قولی بر زبان بود که: یک بز گر، گله‌ای را گر می‌کند؛ اکنون که دو بز گر، یکی با شراب و یکی با شرر آتش با فرهنگ ما چه می‌کند؟!
  به یه یقین از مسؤلان از این کار، در قیامت سوال خواهند کرد که چرا کاری نکردید؟ ما هم به عنوان یک طلبه و نویسنده از این بی ادبی و بد مستی، ناراحتیم و منزجر؛ به حد و حصر. چه این که هرگز از آنان نمی‌گذریم و هر اهانتی که اهانت کنندگان به خاطر امثال این مثال به قوم و قبیله ما بکنند، هم بر گردن گناهکاران و مسؤلان بی‌خیال و سست عنصر است
  از حاج آقا وفایی نیز به خاطر این بیان شکر اندود و غم‌انگیزش تشکر می‌کنیم و تسلیت نیز هم
  توفیق،رفیقتان باد!
  احمدی خواه کوه‌نانی از قم


 10. علی احمدی خواه کوه‌نانی از قم

  اصلاح اشتباه تایپی از طرف احمدی خواه:
  با عرض عذر تقصیر، اصلاح می‌کنم:
  از این بی‌ادبی و اهانت و هتک حرمت، نارحت و منزجریم؛ بی حد و حصر.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.