جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در قبال حادثه تروریستی اخیر قابل‌ بخشش نیست

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در مورد حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان قابل‌بخشش نیست.

پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد

امام‌جمعه کوهدشت گفت: پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد،بلکه بایستی به افراد مؤمن و دلسوز سپرده شود.

کد خبر:55363 | بازدید: 298
تاریخ انتشار:۰۱ تیر ۱۳۹۷ - ۴:۳۲ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

گزارش تصویری – تشریحی از بازدید مسئولین کشوری از تولیدی گلباف زرین کوهدشت

به گزارش کانون سبحان محمدصادق بیجندی در بازدید از تولیدی گلباف زرین کوهدشت با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد واسطه‌ای و توسعه‌ای در طرح‌های ملی زیادی ایفای نقش کرده اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی نقش‌های پژوهش، آموزش، مشاوره و اتصال به بازار مشاغل خانگی را برعهده […]

به گزارش کانون سبحان محمدصادق بیجندی در بازدید از تولیدی گلباف زرین کوهدشت با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد واسطه‌ای و توسعه‌ای در طرح‌های ملی زیادی ایفای نقش کرده اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی نقش‌های پژوهش، آموزش، مشاوره و اتصال به بازار مشاغل خانگی را برعهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی مجری این طرح در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است، افزود: ۸ استان در مرحله اول الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی به‌صورت پایلوت انتخاب شده‌ و محدوده زمانی آن نیز از آغاز آبان شروع شد، فاز اول و دوم این طرح قرار بود تا پایان اردیبشهت به‌پایان برسد که خوشبختانه در این بازده زمانی انجام شد و امیدواریم که فاز سوم این طرح هم در شهریور به‌پایان برسد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه لرستان رتبه اول جذب متقاضیان را در بین ۸ استان پایلوت طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی دارد، عنوان کرد: با توجه به شناختی که از جهادگران استان لرستان و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی استان سراغ داریم، امیدواریم که استان لرستان سرآمد استان‌های کشور در مراحل بعدی این طرح شود.

مهناز امامدادی نیز در بازدید از تولیدی گلباف زرین کوهدشت با بیان اینکه استان لرستان یکی از استان‌های پایلوت برای اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است، اظهار داشت: در این الگو برای اشتغال خانگی و ارتقای کیفیت محصولات برندهای معروف بازار را به تولیدکنندگان معرفی می‌کنیم، اما آ‌ن‌ها هم باید ارتقای کیفیت محصولات را داشته باشند و امیدواریم با این ارتباط دوسویه شاهد رونق کسب‌وکار خانگی، پایداری و افزایش درآمد فعالان این عرصه باشیم.

وی با بیان اینکه از مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که به مشاغل خانگی اختصاص یافته، یک بخشی سهم استان لرستان است، افزود: در این مرحله از الگوی جدید مشاغل خانگی تسهیلاتی به‌شکل خاص وجود ندارد و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این الگو کاهش وابستگی به تسهیلات است.

رئیس ستاد مشاغل خانگی وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه با توانمندکردن افراد در اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی میزان وابستگی آن‌ها به تسهیلات کاهش می‌یابد، عنوان کرد: کار و فعالیتی که با تسهیلات شروع شود، چندان پایداری مناسبی ندارد و نمی‌توان حسابی روی درآمد آن باز کرد، بنابر این فعالان این عرصه باید توانمند بشوند و وقتی توسعه فعالیت داشته باشد، موضوع تسهیلات هم مطرح می‌شود.

وی بیان کرد: در الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اشخاص حقیقی و حقوقی توانمندی که فعالیت آن‌ها می‌تواند مفید واقع شود، شناسایی شده و وقتی محصولات کیفیت لازم را داشته باشد، بازار فروش را هم به‌دنبال دارد.

گزارش فاطمه نیازی تسنیم/ عکس: حمید آدمی کانون سبحان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
2015-04-27_132103
ogat94
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.