سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

تکذیب تغییر آیت‌الله جنتی از دبیری شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان هرگونه گمانه‌زنی درباره تغییرات در شورای نگهبان را رد کرد.

هدف کنوانسیون بین المللیCFT، تهدید امنیت اقتصادی کشورمان است

امام جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به CFT، تهدید امنیت اقتصادی و شناسایی وضعیت مالی کشورمان است.

کد خبر:55645 | بازدید: 189
تاریخ انتشار:۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

راهکارهای ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه

به گزارش کانون سبحان، حجت الاسلام والمسلمین کامران پنام معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان تصریح کرد:تحقیق و پژوهش از سنت های ارزشمند حوزه های علمیه به شمار می رود، اما متأسفانه این سنت ارزشمند همانند برخی دیگر از سنت های رایج حوزه های علمیه در حال فراموشی است.لذا اگر بخواهیم سنت تحقیق و پژوهش […]


به گزارش کانون سبحان، حجت الاسلام والمسلمین کامران پنام معاون پژوهش حوزه علمیه استان لرستان تصریح کرد:تحقیق و پژوهش از سنت های ارزشمند حوزه های علمیه به شمار می رود، اما متأسفانه این سنت ارزشمند همانند برخی دیگر از سنت های رایج حوزه های علمیه در حال فراموشی است.لذا اگر بخواهیم سنت تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه نهادینه شود بایداقداماتی را به شرح ذیل انجام دهیم :
۱- فراگیر شدن فرهنگ تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه؛
متاسفانه تحقیق وپژوهش در حوزه های علمیه فراگیر نیست و بیشتر به صورت فردی انجام می شود وباید برنامه ریزی شود که این فرهنگ در میان همه طلاب فراگیر شود.
۲- تدریس دوروس حوزوی با رویکرد پژوهشی؛
امروز ه تدریس در حوزه های علمیه به صورت کاملاً تئوری و بر مبنای متن به طلاب ارائه می شود، لذا باید برنامه های آموزشی حوزه با محوریت پژوهش به طلاب ارائه شود واگر این امر محققق شود می توانیم به گسترش و نهادینه شدن فرهنگ تحقیق وپژوهش در حوزه های علمیه امیدوار باشیم.
۳- تدریس درس مهارت های پژوهشی در حوزه های علمیه ؛
مهارت های پژوهشی باید از همان پایه های ابتدایی حوزه برای یک طلبه به تدریج بیان شود، لذا پرداختن تدریجی به این موضوع می تواند بسیاری از مشکلات مهارتی در حوزه پژوهش را رفع کند.
۴- ارتقاع سطح پژوهشی اساتید حوزه های علمیه ؛
اساتید حوزه خود باید برای گسترش و نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در میان طلاب پیش قدم شوند، و این امر محقق نمی شود مگر اینکه اساتید از سطح پژوهشی بالایی برخوردار باشند .
۵- تجهیز کتابخانه های حوزه های علمیه ؛

یکی از راهکارهای موثر در گسترش پژوهش در بین طلاب و حوزه های علمیه تجهیز، بهسازی و ساماندهی امور کتابخانه ای مدارس علمیه ای است و همچنین باید برای خرید اقلام سرمایه ای، سخت افزاری، نرم افزاری و کتب مورد نیاز آموزشی گام های بلندی برداشته شود .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین