پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

دانش و دانایی پایه و اساس قدرت هر انسانی است

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: دانش و دانایی پایه و اساس قدرت هر انسانی است.

در سطح شهرستان ۱۵۰ گروه جهادی وجود دارد

سرهنگ کرم کونانی  امروز در همایش شکوه مقاومت و در اجتماع تماشایی بسیجیان این شهرستان اظهار کرد: بسیج در طول چهل سال انقلاب اسلامی خدمات بسیاری را بدون هیچ چشم‌داشتی ارائه داده و در طول دو سال گذشته طرح‌های اعتلای بسیج را آغاز نموده است. وی افزود: طرح جوادالائمه (ع) با محوریت رفع آسیب‌های اجتماعی […]

کد خبر:55998 | بازدید: 221
تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

لزوم افزودن صنایع وابسته به بخش کشاورزی

سیلوی ۵۰ هزار تنی گندم با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در کوهدشت افتتاح شد.

به گزارش کانون سبحان، سید موسی خادمی ظهر امروز در مراسم افتتاح و توسعه سیلوی ۵۰ هزارتُنی زاگرس در این شهرستان، اظهار کرد: امروز یکی از نیازهای بنیادین شهرستان کوهدشت در خصوص حل مشکل تحویل گندم توسط کامیون‌داران توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی تا حدود زیادی برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: کسی که در راستای حل مشکل مردم گام بردارد برای تمامی انسان‌ها قابل احترام است.

استاندار لرستان با بیان اینکه اغلب سرمایه‌گذاران با دریافت تسهیلات بانکی اقدام به امر سرمایه‌گذاری می‌کنند، افزود: بیش از ۶۰ درصد سرمایه طرح امروز، آورده شخص بوده و تنها میزان کمی تسهیلات در آن استفاده شده است.

خادمی بیان داشت: بخش کشاورزی از محورهای توسعه اصلی لرستان است، این به معنی بی‌توجهی به سایر حوزه‌ها نیست اما یکی از استعدادهایی که از مزیت‌های استان محسوب شده و ریشه در گذشتگان ما دارد، بحث فعالیت‌های کشاورزی است.

وی ضمن تاکید بر توسعه فعالیت‌های کشاورزی، اظهار داشت: همچنین به ترویج این‌گونه فعالیت‌ها بایستی پرداخت چرا که اثرات اقتصادی بالایی دارند.

استاندار لرستان با اشاره به آمارهای عنوان شده توسط رییس جهاد کشاورزی استان مبنی بر اینکه  سالانه ۵۰۰ هزار تُن گندم با احتساب هر کیلو هزار و ۴۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود، گفت: مجموع این پرداختی‌ها ۷۰۰ میلیارد تومان است و این در حالی بوده که کل اعتبارات استانی کمتر از ۸۰۰ میلیارد تومان است.

خادمی ادامه داد: امسال حدود ۶۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای کوهدشت درنظر گرفته شده است، در حالی که اگر فرض شود امسال ۷۰ هزار تُن گندم در این شهرستان به فروش رسد مبلغی معادل ۹۰ میلیارد تومان وارد چرخه اقتصاد منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های توسعه‌ای لرستان بخش کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گرفته است،افزود: بخش عمده پروژه‌های تعریف شده استان مربوط به بهره‌برداری رساندن پمپاژها، تولید گیاهان دارویی، ایجاد باغات دیم و توسعه واحدهای دام‌پروری است.

استاندار لرستان تصریح کرد: هر استانی با توجه به مزیت‌های نسبی خود عمل کند، به طور مثال هرمزگان با داشتن ساحل در حوزه تجارت کار می‌کند و لرستان به دلیل داشتن استعداد خاک منطقه بایستی بر روی پروژه‌های کشاورزی سرمایه‌گذاری کند.

خادمی کم آبی را مشکل عمده شهرستان کوهدشت عنوان و خاطرنشان کرد: با این وجود پیگیری‌های بسیاری جهت تامین آب منطقه از طریق سدهای موجود شهرستان صورت گرفته است، ضمن اینکه امسال نیز از محل اعتبارات توازن منطقه‌ای مبلغ خوبی در جهت تحقق این مهم پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: صنایع تکمیلی و تبدیلی چنانچه در کنار بخش‌های زراعت و باغبانی قرار نگیرند دچار مشکل شده و بنابراین بایستی صنایع وابسته را وارد بخش کشاورزی کرد تا بتوان زنجیره اقتصاد را به طور کامل در اختیار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


  1. ناشناس

    با سلام آقای استاندار و نماینده با چه رویی در کوهدشت حاضر می شوی متاسفیم

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین