شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در قبال حادثه تروریستی اخیر قابل‌ بخشش نیست

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در مورد حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان قابل‌بخشش نیست.

پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد

امام‌جمعه کوهدشت گفت: پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد،بلکه بایستی به افراد مؤمن و دلسوز سپرده شود.

کد خبر:56114 | بازدید: 267
تاریخ انتشار:۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۶:۰۸ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس اداره بهزیستی کوهدشت مطرح کرد :

شناسایی ۴۰۰۰ معلول در شهرستان کوهدشت/کمپ غیرمجاز در کوهدشت وجود ندارد

به گزارش کانون سبحان به نقل از تسنیم، میرزاعباس فتحی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینکه خدمات ارائه‌شده بهزیستی به افراد تحت‌پوشش در چهار بخش توانبخشی، اجتماعی، مشارکت و اشتغال و پیشگیری‌ست، اظهار داشت: در یکی از روستاهای شهرستان کوهدشت با جمعیت ۵۳۰ نفر در طول ۱۰ سال […]

به گزارش کانون سبحان به نقل از تسنیم، میرزاعباس فتحی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینکه خدمات ارائه‌شده بهزیستی به افراد تحت‌پوشش در چهار بخش توانبخشی، اجتماعی، مشارکت و اشتغال و پیشگیری‌ست، اظهار داشت: در یکی از روستاهای شهرستان کوهدشت با جمعیت ۵۳۰ نفر در طول ۱۰ سال ۱۵ مورد خودکشی موفق رخ داده که با مشارکت اداره بهزیستی این شهرستان کارگاه‌هایی برای پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در این روستا برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شبکه‌های مجازی یکی از عوامل بروز آسیب‌های اجتماعی‌ست، افزود: در شهرستان کوهدشت حدود ۱۲هزار کودک ۳ تا ۶ سال در سال ۹۶ متولد شده که از این آمار ۹۳درصد کودکان غربالگری شده و حدود۲۳۰ نفر نیز برای درمان رایگان به مراکز بینایی‌سنجی معرفی شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت ضمن تقدیر از شبکه بهداشت و درمان کوهدشت با اشاره به انجام غربالگری شنوایی در بیمارستان امام‌خمینی این شهرستان عنوان کرد: در سال گذشته ۴۰۳۴ مورد تولد در بیمارستان کوهدشت رخ داده که همه این نوزادان غربالگری شنوایی شده‌اند، اما ممکن است برخی زایمان‌ها نیز در مناطق دیگر انجام شده باشد.

وی با بیان اینکه ۵ کمپ مجوزدار و ۲ کمپ سرپایی در شهرستان کوهدشت وجود دارد، بیان کرد: در سال ۹۶ در منطقه یاری‌بگ برای ترک‌اعتیاد افراد مراجعه‌شده به بهزیستی که توان مالی را نداشته‌اند، ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده‌است.

فتحی با اشاره به شیوع مواد صنعتی در بین جوانان گفت: کمپ غیرمجاز در شهرستان کوهدشت وجود ندارد و ۱۷ کمپ غیرمجاز در این شهرستان در سال‌های گذشته تعطیل شده‌است، در حال حاضر متولیان کمپ‌ها باید دارای تحصیلات مرتبط در رشته‌های روانشناسی و علوم اجتماعی باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰۰میلیون تومان به معتادان بهبودیافته در شهرستان کوهدشت پرداخت‌شده، خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ با همکاری آموزش و پرورش ۱۱۵ کارگاه پیشگیری از معلولیت‌ها در کوهنانی و کوهدشت برگزار شده‌است.

وی اظهار داشت: در شهرستان کوهدشت ۳۵میلیون تومان برای ۵۰ خانواده ناتوان از انجام آزمایش آمنیوستز(بررسی غربالگری سندرم داون) پرداخت شده که در انجام این آزمایش‌ها یک مورد مشکوک به سندرم داون شناسایی شده‌است.

وی با تأکید بر اینکه در شهرستان کوهدشت ۴۰۰۰ معلول شناسایی شده‌است، افزود: کمیته‌های مناسب‌سازی اماکن برای معلولان در این شهرستان فعال‌شده، برای استفاده مناسب معلولان این شهرستان از اماکن نیاز به همکاری ادارات و بانک‌هاست که مناسب‌سازی کلیه ادارات شهرستان کوهدشت نیز ارزشیابی شده‌است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت با اشاره به احداث آسانسور برای رفت‌وآمد معلولان و سالمندان در اداره بهزیستی این شهرستان عنوان کرد: شهرستان کوهدشت جوان‌ترین شهرستان استان است و ۸ درصد افراد این شهرستان سالمند هستند.‌

وی با بیان اینکه ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض برای احداث خانه‌های خودساخت در شهر و ۱۸ میلیون تومان در روستا به خانواده‌هایی که دارای ۲ معلول هستند، تعلق می‌گیرد، بیان کرد: در سال گذشته در شهرستان کوهدشت خانواده‌های دارای ۲ معلول شهری ۲۷ مورد و خانواده‌های دارای ۲ معلول روستایی ۱۵ مورد بوده که ۷۰۰ میلیون تومان برای احداث خانه‌های خودساخت به آنها پرداخت شده‌است.

فتحی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲میلیارد و ۱۸۰میلیون تومان وام خوداشتغالی به معلولان در شهرستان کوهدشت پرداخت‌شده که ۷۵ تا ۸۰ درصد آنها منجر به اشتغال شده‌است، گفت: بیمه ۳۲ نفر مشغول به‌کار در این شهرستان کوهدشت از اداره‌ بهزیستی تأمین می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت با اشاره به اینکه یکی از خیرین این شهرستان ماهیانه مبالغی به حساب ۱۰۰ کودک بی‌سرپرست واریز می‌کند، تصریح کرد: در شهرستان کوهدشت ۶ مؤسسه خیریه مجوزدار، یک مرکز جامع توانبخشی، ۷مهدکودک شهری، ۱۵روستامهد، ۲ انجمن مردم‌نهاد پیشگیری، ۲ مرکز مشاوره تحصیلی و یک مرکز سلامت محلی وجود دارد.

وی اظهار داشت: با نظارت بهورز تعذیه کودکان۲ تا ۶سال در روستامهدهای شهرستان کوهدشت با غذای گرم انجام می‌شود که در سال گذشته ۱۵۰مییلون تومان برای تغذیه به مهدروستاها پرداخت داده‌ شده‌است.

فتحی با اشاره به اینکه جمع‌آوری کودکان خیابانی و متکدی برعهده‌ی شهرداری‌ست، افزود: شماره تلفن ۱۲۳ در شهرستان کوهدشت دارای ۸ کارشناس بوده و برای رسیدگی به گزارش‌های کودک‌آزاری و سایر موارد آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان فعال است که در سال گذشته ۱۲۸ نفر با ۱۲۳ تماس داشته‌اند، ۲۱۵ مورد از این خانواده‌ها گزارش تهیه‌شده و ۴۱ میلیون تومان نیز به آنها پرداخت شده‌است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت با اشاره به احداث مرکز سلامت اجتماعی در خیابان بوعلی عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی مسئله‌ای فراگیر است، رسانه‌ها و خبرنگاران می‌توانند برای آگاهی مردم و پیشگیری از این آسیب‌ها نقش مؤثری داشته‌ باشند.

وی با اشاره به ارائه خدمات دولت الکترونیک در اداره بهزیستی شهرستان کوهدشت بیان کرد: این شهرستان دارای ۱۳۰۰مستمری‌بگیر است، ۱۸۰ زن بی‌سرپرست در شهرستان کوهدشت دارای بیمه تأمین‌اجتماعی‌ست و ۶۵ نفر شبه‌خانواده نیز در این شهرستان شناسایی شده‌است.

انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
2015-04-27_132103
ogat94
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.