چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:26424 | بازدید: 146
تاریخ انتشار:۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
سید صادق محمدی وفایی؛

حال و روز همدلی و همزبانی در مقام عمل!

اصول گراها ، اصلاح طلب ها و معتدل ها آیا می دانید آن رهبر فرزانه­ ی انقلاب اسلامی سال ۹۴ را چه نام نهادند؟ به نظر می­ رسد برخی­ ها نه تنها نام سال را فراموش کرده اند، بلکه فراموش کرده اند در آخرین ماه سال ۹۴ قرار گرفته اند! اگر همگان می­ دانند نام سال چیست چرا اقدامی دیده نمی­ شود؟!

سید صادق محمدی وفاییسرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/سید صادق محمدی وفایی:

به نام خداوند جان و خرد
اصول گراها ، اصلاح طلب ها و معتدل ها آیا می دانید آن رهبر فرزانه­ ی انقلاب اسلامی سال ۹۴ را چه نام نهادند؟ به نظر می­ رسد برخی­ ها نه تنها نام سال را فراموش کرده اند، بلکه فراموش کرده اند در آخرین ماه سال ۹۴ قرار گرفته اند! اگر همگان می­ دانند نام سال چیست چرا اقدامی دیده نمی­ شود؟!
گرامیان ! اگر برجام و فرجام آن، اگر انتخابات مجلس و خبرگان و اگر گرفتاری و مصیبت­ های جهانی چون داعش و فاجعه­ ی منا و سبک سری­ های عربستان در بمباران یمن و… ، نام سال را از یادتان برده است، بدانید و بدانیم نام این سال ۹۴ که در حال تمام شدن هم هست ،سال همدلی و همزبانی است.
آیا می دانید به آخرهای سال رسیده ایم و زمان محاسبه فرا رسیده است ؟ اگر مقام معظم رهبری آن آیت الله آهنین جهان اسلام ، از دولتیان ،مجلسیان و نهاد ها و سازمان های حکومتی بپرسد برای همدلی و همزبانی مسولین جامعه و ملت شریف ایران چه کرده­ اید و چه برنامه­ هایی را به اجرا گذاشته­ اید و در این یک ماه باقی مانده چه خواهید کرد ، چه خواهید گفت و چه آماری نشان خواهید داد؟!
به نظر شما چند درصد مسولین نمره قبولی خواهند گرفت؟ در یازده ماه گذشته که انتخاباتی نبود ، همدلی و همزبانی پر فروغ نبود آیا اکنون که ایام انتخابات است آمار همدلی و همزبانی بالا خواهد رفت؟! با چه برنامه ای؟ و کدامین جد و جهد؟!
به جان گلرخ عالم اکنون که تنور انتخابات داغ است هریک از جریانات سیاسی کشور جد و جهد می­ کنند پیروز میدان باشند. و از هر جریانی برخیها ،قانونمند و دین مدارانه عمل نمی­ کند از اینرو در پهندشت سایت ها ، تلگرام و لاین ها ، هر نوع تحلیل و نقد و تخریب به وفور یافت می شود!
آیا دقت کرده­ اید سخنان برخی از عالی­ جنابان گاه گاهی (به جای وحدت و همدلی) ، بوی تنش می­ دهد! یادتان هست چند روز قبل در همان ایامی که لیست تایید و عدم احرازها و …آفتابی شد،سایت ها از قول عالی جنابی نوشتند :
«اگر قرار است یک جناح در انتخابات حضور داشته باشد و یک جناح نه، دیگر به چه دلیل انتخابات برگزار می‌کنیم؟!
عالی جنابی دیگر به صراحت تمام گفتند :«ای بدهکاران ! شماها صلاحیت خود را از کجا آورده اید در سالگرد انقلاب بد هدیه ای به بیت امام «ره»دادید!
او می گوید شرمنده خسارت های هشت سال گذشته نیستم و خسارات وارده به کشور در آن ۸ سال عمیق­ تر از خسارتهای هشت سال جنگ تحمیلی بوده است!
آن یکی نوشت شورای محترم نگهبان !
من ۱۲سال حقوقدان شما بودم با این که در آزمون قبل شرکت کردم و قبول شدم و در خوزستان هم کاندیدا شدم ، به علت عدم شرکت در آزمون رد صلاحیتم کرده اید . خدارا شکر از منظر آن شورا ملتزم به اسلام وانقلاب شناخته شده ام .هرچند اگر به علت عدم التزام به اسلام وانقلاب هم رد می شدم چون حنایی بدون رنگ می ماند چرا که آن شورای نگهبان شش هزار نفر را نخبه را به همین علت ها رد صلاحیت کرده است! »
سومی(در کانال ها و سایتها) از تئوری پنجره­ ی شکسته وارد می شود و از انتشار تصاویر گریه آلود و چگونگی برخورد با نیروهای امریکایی که در حومه­ ی جزیره­ ی فارسی اسیر شدند انتقاد می­کند که چرا به این بهانه تنش زدایی دولت مردان را زیر سوال می برید؟!
این سومی ها چشم بر تجاوز امریکایی ها می بندند و می گویند آیا می­ دانید چرا امریکایی­ های دراسارت گریه می­ کردند؟ و سپس کار سپاه سرشار از سردار سلیمانی­های را به بی­ رحمی و بی مروتی و… تشبیه می­ کند!
چهارمی آن نماینده محترم مجلس شورای اسلامی را به ارتباط با دفتر فرح متهم می­ کند آن نماینده مجبور به واکنش می شود و می­ گوید. این تهمتی بیش نیست اگر من چنین سابقه ای داشتم هیچگاه در ابتدای انقلاب عضو حزب جمهوری اسلامی نمی شدم!
پنجمی چنان از فتنه ی اکبر و نفوذ سخن می گوید که گویا غیر از او «همه ی دیگران» نفوذی و فتنه گر و ضد انقلاب هستند!
با این که به فرموده جناب لاریجانی ریس مجلس شورای اسلامی در مورد هسته ای ، ده جلسه در محضر مقام معظم رهبری برگزار شده است ، ششمی به توافق هسته ای حمله می­کند و می­ گوید: در دفاع مقدس هیچ امتیازی به کسی داده نشد و البته امتیاز هم گرفته شدا ما در برجام به خاطر زیاده‌روی در بزرگ نمایی برجام شرمنده قرآن و احادیث شدیم و جز دادن امتیازهای نقد و وعده‌های نسیه چیزی حاصل نشد!»
هفتمی آمار بسیار بالای از مجلسیان را ذکر می­ کند و می گوید همه ی اینها از رحیمی پول گرفته اند ! و نماینده ی مردم نبوده اند!
هشتمی می­ گوید کسانی که بابک زنجانی را به وجود آوردند و نفت را بردند و فروختند و…باید شرمنده مردم باشندو …
علاوه براین می­ توان از سخنرانی­ های که واژه­ هایی چون افراطی­ ها ، خشکه مقدس ها ، بی­سوادها و به جهنم و… در آن به کار رفته است به این لیست اضافه کرد.
و دیروز سایتها از امام جمعه ای که کاندیدایی خبرگان است نقل کردند که فرموده اند :« در ایام انتخابات زبانم بسته است، اما بعد از انتخابات رسوا می‌شوید و پشت صحنه این حرکات شیطانی را برای ملت می‌گویم و می‌گوییم از انگلیس و آمریکا تبعیت کرده‌اید و فتنه‌گری را در پوشش رندانه داشته‌اید.فکر کرده‌اید رها می‌کنیم، بجنگ تا بجنگیم رسوا هستید و به فضل خدا بعد از انتخابات چه رای بیاورم چه رای نیاورم، رسواتر می‌شوید.»
آیا بسیاری از این مطالب نباید در جلسات کارشناسی و خصوصی گفته شود؟آیا این نوع سخنرانی کردن­ ها در منظر عموم و سایت ها ، از زاویه همدلی و همزبانی است ؟! آیا مردم با شنیدن این سخنرانی ها به آینده امیدوارتر می­ شوند؟! از کی ادبیات همدلی و همزبانی تغییر کرده است ؟ این است ادبیات همدلی و همزبانی؟!
خدایا تو را شکر می کنیم که آن رهبر عالیقدر با تیزبینی که داشت نام سال را «همدلی و همزبانی»اعلام کرد که تا این اندازه شاهد اتحاد و همدلی و همزبانی بودیم و گرنه …

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


  1. از روحانیون قم..محمدعلی امیری

    مرحبا بر سید عزیز که متن ایشان بسیار زیبا و بادقت انحراف از وظیفه ی همدلی و همزبانی رو به تصویر کشیدند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین