جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

با این سامانه به جمع راهپیمایان مجازی روز قدس بپیوندید

به دلیل محدودیت در برگزاری راهپیمایی روز قدس، امسال راهپیمایان می‌توانند به صورت مجازی در راهپیمایی شرکت کنند.

کمپین روز جهانی قدس همراه با گروه‌های مقاومت و آزادگان جهان

کمپین روز جهانی قدس همراه با گروه‌های مقاومت و آزادگان جهان با هشتگ‌های #القدس_درب_الشهداء و #FlyTheFlag برگزار خواهد شد.

کد خبر:62829 | بازدید: 1428
تاریخ انتشار:۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۴:۲۸ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با کانون سبحان:

موضع گیری مقام معظم رهبری در مورد فتنه ۸۸بسیار دقیق و منطقی است

حجت الاسلام محمد رحمانی نصر، مشکلات اقتصادی کشور را نتیجه تفکرات وابسته به فتنه ۸۸ برشمرد و گفت: موضع گیری مقام معظم رهبری در مورد فتنه ۸۸بسیار دقیق و منطقی است.

حجت الاسلام محمد رحمانی نصر در گفت و گو با کانون سبحان، با اشاره به خطبه های تاريخي مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد ماه ۸۸ اظهار کرد: ده سال از فتنه ۸۸ می گذرد و در عین اینکه غبار زمان بر برخی جزئیات آن می نشیند اما شاکله، اهداف و نتایج آن هر روز روشن تر از قبل خودنمایی می کند.
وی افزود: اکنون بسیار آسان تر از قبل، می توان راجع به فتنه ۸۸ اظهار نظر کرد و همچنین خیلی بهتر از قبل می توان فهمید که رهبر انقلاب چرا از همان ابتدا و در طول این چند سال این مقدار حساسیت نشان دادند و همیشه فرموده اند فتنه خط قرمز نظام است، حقیقتا رهبر انقلاب به اعماق و ریشه ها و آثار فتنه و خطرات آینده ی فتنه و حامیان فتنه واقف بودند.
کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در مقابل موضع گیری دقیق و منطقی رهبر معظم انقلاب در مورد فتنه، خواص ما دچار افراط و تفریط شدند و همین امر باعث شد که کشور ما دچار آسیب های جدی پسا فتنه شود.
رحمانی نصر گفت: تاریخ همیشه به این صورت بوده که مردم و خصوصاً خواص جامعه اگر بر روی خطوط ترسیم‌شده توسط پیشوایان عادل حرکت کنند با سرعت به اهدافشان رسیده و موفقیتشان حاصل بوده و هرگاه از این مسیر خارج شوند چه در جهت افراط و چه در جهت تفریط، جز خسارت چیزی به دست نیامده و حاصل نخواهد شد.
وی با اشاره به تفریط و کوتاهی در مورد فتنه و خط قرمز رهبری بیان کرد: پس از فتنه ۸۸ و آشکار شدن دست‌های آلوده بسیاری افراد، هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که حتی رده‌های دست سوم و چهارم وابسته به جریان هم تا مهروموم‌ها بتواند راهی به مراکز قدرت و مسئولیت پیدا کنند اما متأسفانه باروی کار آمدن جریان فعلی و کوتاهی و سهل‌انگاری آشکار در موضوع فتنه بسیاری از حامیان فتنه توانستند وارد پست‌های مدیریتی شوند.
معاون آموزش حوزه علمیه کوهدشت تصریح کرد: نباید گمان کرد، صرف اشتباه افراد درگذشته موجب حذف آن‌ها به‌طورکلی شود، بلکه مشکل جایی است که افراد از راه اشتباه برگشت نکرده و اکثر مشکلات فعلی ما نتیجه تفکرات وابسته به فتنه ۸۸ است، یعنی افرادی با وابستگی فکری به فتنه روی کارآمدند و کشور را به مشکلات فعلی دچار کردند .
رحمانی نصر یادآور شد: ما هم در وزارت مسکن و هم وزارت نفت دو وزیر راداریم که از حامیان اصلی آقای موسوی بودند و در این زمینه حتی با رهبری دیدار خصوصی داشتند و حتی بعد از خطبه‌های تاریخی رهبر معظم انقلاب در ۲۹ خرداد که برای همه فصل الخطاب بود، در تاریخ ۳۰ خرداد نامه‌ای به رئیس مجلس نوشتند و خواسته‌های فتنه گران را تکرار کردند و اما به بعد از مدت کوتاهی پس از بحث فتنه به وزارت رسیدند و اتفاقاً ما در همین دو وزارت خانه بیشترین انتقادها راداریم، آن از مسکن که آقای آخوندی باافتخار گفت من حتی یک واحد در دوره وزارتم نساختم و این هم از آقای زنگنه که به‌تازگی اعلام کرد ما نمی‌توانیم یک بشکه نفت بفروشیم.
وی فتنه را خط قرمز مقام معظم رهبری خواند و افزود: مشکلات فعلی کشور، اعم از اقتصادی و سیاسی نتیجه کوتاهی و تفریط در مورد هشدارهای رهبر انقلاب و توجه نکردن که خط قرمز ترسیمی معظم له است.
کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: در کنار تفریط و کوتاهی نسبت به هشدارهای رهبر انقلاب گروهی هم بودند که در این زمینه افراط کردند، البته افراط نه به این معنی که بر خط قرمز پافشاری کنند نه، بلکه آمدند و در کنار خط قرمز رهبر معظم انقلاب خط‌های دیگری رسم کردند و ذهن بسیاری از خواص را بجای خط قرمز اصلی به سمت دیگری سوق دادند.
رحمانی نصر با اشاره به اینکه به‌هیچ‌وجه در مقام توجیه اشتباهات افراد و گروه‌ها نیستم، یادآور شد: درصورتی‌که تمام سخنان ده سال اخیر رهبر معظم انقلاب را در مورد جریانات داخلی مرور شود، جز یک خط قرمز چیز دیگری نمی‌بینیم و آن خط قرمز فتنه۸۸ است که باید برای همه ما همین‌طور باشد .
وی تأکید کرد: تنها راه عبور از هر مشکلی پیمودن مسیری است که رهبر انقلاب به‌عنوان پیشوای عادل بر آن تأکید دارد و درواقع تأکیدات رهبری بر موضوعاتی است که چهارچوب اصلی کشور به آن وابسته است و کوتاهی در این مسئله به‌هیچ‌وجه قابل‌بخشش نیست و افراط و زیاده‌روی در آن‌هم قابل توجیه نیست .
انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.