شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

کد خبر:26771 | بازدید: 206
تاریخ انتشار:۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
اختصاصی کانون سبحان؛

اصلاح طلبان و تذکری بسیار مهم/سید صادق محمدی وفایی

«اصول گرایان نمی توانند مردم را حفظ کنند و اصلاح طلبان نمی توانند حکومت را حفظ کنند» این گفتار حداقل در این اندازه درست است که اصول گرایان در تهران نتوانستند رای تهرانی را برای کرسیهای مجلس شورای اسلامی حفظ کنند و اصلاح طلبان با فتنه ی ۸۸ انقلاب اسلامی را به خطر انداختند.

سید صادق محمدی وفاییسرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/ حجت الاسلام و المسلمین سید صادق محمدی وفایی:

جناب غرضی فرمودند:

«اصول گرایان نمی توانند مردم را حفظ کنند و اصلاح طلبان نمی توانند حکومت را حفظ کنند» این گفتار حداقل در این اندازه درست است که اصول گرایان در تهران نتوانستند رای تهرانی را برای کرسیهای مجلس شورای اسلامی حفظ کنند و اصلاح طلبان با فتنه ی ۸۸ انقلاب اسلامی را به خطر انداختند.

اکنون با توجه به این که اصلاح طلبان بار دیگر محبوب دل تهرانی ها شده اند و رای آنها را جذب کرده اند برای خدمت کردن به انقلاب و مردم باید به یک نکته ی بسیار اساسی توجه کنند و آن این که ازسویی مردم ایران متدین و انقلابی و شیفته ی پیامبرخاتم(ص) و امامان معصوم(علیهم السلام) هستند.این مردم به شدت برای خون شهدا ، اصول انقلاب اسلامی ، از جمله اصل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه احترام و ارزش قائل هستند.و از طرفی اصلاح طلبان جناحی با سابقه اند.این مردم در عملکرد گذشته ی آنها نکات ضعفی را یادداشت کرده اند.هر چند بدترین سابقه ی اصلاح طلبان قصه و قضیه شوم فتنه سال ۸۸ است اما زیر سوال برده شدن ارزشهای اسلامی نیز تولیدی بعضی از اصلاح طلبان بوده است .روزی کدیور به اصل مترقی ولایت فقیه حمله کرد و نوشت:«ولایت فقیه در فقه اسلامی شالوده معتبری ندارد!»

اکبر گنجي که پس از فرار از ايران به طور کامل در اختيار “سرويس امنيتي آمريکا” و “پنتاگون” قرار گرفت و وجود “حضرت وليعصر” (عج) را انکار و آن را ساخته و پرداخته شيعيان دانست.

حجاریان نیز گفت:

« نظرات آقای صالحی‌نجف‌آبادی که کوشیده است امام حسین(ع) را به عنوان یک شخصیت حسابگر و حرکت او را به یک حرکت صد درصد عقلانی معرفی کند حتی در بین روشنفکرهای ما هم که می‌خواستند عقلانی فکر کنند، معقول نیفتاد چه رسد به توده‌ها.اوگفت بعد از شهادت خود امام حسین(ع) در تشیع هم همین اتفاق افتاد. یعنی بعد از اربعین ائمه به تربیت شاگرد و تدارکات سیاسی پرداختند و جهت‌گیری حرکت‌ها بر مبنای محاسبات عقلانی صورت گرفت!»

روزی هم در روزنامه “صبح امروز در “یادداشتی تحت عنوان «خون به خون شستن محال آمد محال» و فجایع و مصیبت های اهل بیت(ع) در روز عاشورا را نتیجه خشونت و جنگ های بدر و حنین اعلام کردند!

از همه بدتر سخنان دکتر سروش است .سروش با نام بردن از حقوق انسان‌ها، همجنس‌گرايي را ،يک حق مي‌داند و به خود اجازه اظهارنظر در رابطه با چنين حقي نمي‌دهد! او می گوید “در گذشته ارتباط جنسي با محارم اخلاقا ممنوع بوده، ولي امروز به عنوان يک حق شناخته مي‌شود و چنانچه رضايت طرفين باشد، مشکلي ندارد.
در گذشته ارتباط يک زن شوهردار اخلاقا مذموم بوده، ولي امروز يک حق محسوب مي‌شود. يعني اگر زني چنين کاري کند هيچ قانوني حق ندارد گريبانش را بگيرد. حتي اجازه ندارد به اندازه يک جاي پارک نامناسب او را جريمه کند. بي اخلاقي در گذشته، امروز به عنوان حق مجاز است!

علاوه بر این او عصمت رسول الله(ص) را زیر سوال برده و نتیجه گرفته که او هم همانند دیگر انسان ها ممکن است خطا و اشتباه کند. این مقدمه چینی سروش کار را به جایی می رساند که پس ممکن است بخش هایی از قرآن خطا و اشتباه باشد!

سروش در بهمن ماه سال ۱۳۸۶ در مصاحبه با “ميشل هوبينگ”، روزنامه نگار هلندي “راديو زمانه” به انکار عصمت قرآن پرداخته و وحي را تجربه شخصي پيامبر و ساخته ذهن بشري او دانست. تجربه‌اي شبيه شعر شاعران که البته مي‌تواند خطاپذير هم باشد!

عبدالکريم سروش که “وحی” را زیر سوال برده و کتاب خدا را اشعار پیامبر اکرم خوانده بود، در یادداشتی دیگر،حضرت محمّد(ص) را “راوی رویاهای رسولانه” توصیف کرده و نوشته است: قرآن، «خواب‌نامه»‌ای است که زبانش، زبانِ بیداری نیست، بلکه زبانِ خواب است و آن را معادل زبانِ بیداری گرفتن، خطایی مهلک و عظیم است!

بنابر این اصلاح طلبانی که کلیات نظام را پذیرفته اند و با پذیرفتن نظام موجود نامزد انتخابات شده اند و رای آورده اند اگر آرامش را برای خدمت به مردم و جامعه نیاز دارند باید جد و جهد کنند حرمت اصول اسلامی و انقلابی را حفظ کنند و مرز خود را با افراد حرمت شکن جدا کنند.

آنان باید بدانند با توجه به آن سابقه هایی که برخی از اصلاح طلبان به جا گذاشته اند ، اکنون نیز مردم متدین ایران اسلامی ، گفتار و کردار آنها را زیر ذره بین قرار می دهند .پس مواظب باشند چه می گویند و چه طرحی تولید می کنند.به یقین اگر مرزبندی ها را رعایت کنند و در عمل دلداده ی ارزشهای اسلامی باشند آرامش و بسترلازم برای خدمت به جامعه ی اسلامی را خواهند داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین