پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

«تعرض به یک زن» باند «امیر آلمانی» را لو داد/ اعضای این باند چرا به اعدام محکوم شدند؟

بازخوانی اعمال مجرمانه اعضای باند امیرآلمانی حکایت از این دارد که این افراد معترض نبوده بلکه به‌دنبال ایجاد آشوب و سوءاستفاده از اغتشاشات برای دست زدن به اعمال مجرمانه خود از جمله سرقت مسلحانه بوده‌اند.

دمیدن سرنا از دهان گشاد

محمد کرم ساعد پور نوشت:شما باز در این فضا شیطنتتان گل کرده و با این نامه سرگشاد به دشمن سیگنال می زنید که در ایران یک صدای واحد وجود ندارد! آری آقای خویینی ها! دیگر شیطنت های شما نخ نما شده است.

کد خبر:66105 | بازدید: 1390
تاریخ انتشار:۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۲:۱۰ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آینده ای بهتر با اعتماد به جوانان/ یادداشتی از مراد ویسی

از نظر جامعه شناسی ، جوانان به عنوان نیروی محرک نقش عمده و اساسی در تعین جهت گیری ها و توسعه اقتصادی ، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوامع دارند و استفاده بهینه و کارآمد از این عنصر بزرگ و حیاتی باعث پیشرفت در این زمینه ها و امیدواری به آینده می گردد.

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان: از نظر جامعه شناسی ، جوانان به عنوان نیروی محرک نقش عمده و اساسی در تعین جهت گیری ها و توسعه اقتصادی ، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوامع دارند و استفاده بهینه و کارآمد از این عنصر بزرگ و حیاتی باعث پیشرفت در این زمینه ها و امیدواری به آینده می گردد.

در تمامی جوامع توجه و تمرکز بر نخبه گرایی جوانان ، فراهم سازی تسهیلات و امکانات آموزشی ، تربیتی و شغلی و مشارکت سازنده و واقعی در پروسه های مهم ملی و افزایش آن ها در ساختار نهادهای دولتی و غیر دولتی زمینه رشد ظرفیت و توسعه جوانان را موجب  گردیده و باعث شده جامعه به سمت ترقی و پیشرفت رهنمون گردد.

یکی از شاخص های توسعه منابع انسانی سازمان ملل متحد که از طریق آن میزان توسعه و رفاه کشورها مورد ارزیابی قرار می گیرد،وجود جمعیت جوان است که عامل جدی تغییر و نحول و توسعه در تمام ابعاد می باشد.

جوامعی که جمعیت جوان آنها به روش قانونی و نظام مند مدیریت شدند به رفاه و توسعه دست یافتند.

لذا جوامعی در طول تاریخ موفق بوده اند که مدیریت امور را به عهده جوانان گذاشته و به آنها اعتماد و باور داشته اند.

به هرمیزانی که در یک جامعه روی ظرفیت و ایجاد انگیزه سالم برای مشارکت واقعی جوانان در بخش های مختلف اقتصادی توجه گردد، به همان میزان جوانانی مسئولیت پذیر و هدفمند تربیت شده و فضای مثبت و سازنده زندگی به وجود می آیدو باعث پیشرفت جامعه به سمت تعالی و رشد می شود.

اگر به سطح توسعه و رفاه در کشور توجه و نگاه کارشناسی شده داشته باشیم به خوبی می فهمیم بیشترین سهم در این راستا محصول کار جوانان است  که با فداکاری و تلاش مضاعف ،برای نسل های حال و آینده راه و روش سازندگی و پیشرفت را به ارمغان گذاشته اند ولیکن بی توجهی مسئولان در استان لرستان و بخصوص شهرستان های کوهدشت و رومشگان به این ظرفیت عظیم در این شهرستان ها باعث رکود و افزایش سطح بیکاری شده است.

جوانان این شهرستان ها ، جوانانی آگاه ، شایسته، نخبه و متعهد و پایبند به ارزشهای انقلاب اسلامی وخون شهدا که سنگ بنای ترقی و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران می باشند هستند .

علت  اصلی مهاجرت جوانان فعال و مستعد شهرستان های کوهدشت و رومشگان به سایر نقاط کشوربرای اشتغال  که موجب نارضایتی و ناراحتی خانواده ها شده است به دلایل ذیل می باشد.:

۱-عدم توجه مسئولین به فراهم سازی  زمینه های اشتغال زایی برای جوانان با وجود دارابودن زیر ساخت هاازجمله زمین های حاصل خیز جهت کشاورزی ، قرارگرفتن در بین دو رودخانه عظیم سیمره و کشکان،  قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی  شمال به غرب و  حتی جنوب  کشور (مهم ترین مقوله در صادرات و واردات کالا به استانهای همجوارغرب و جنوب  و کشور عراق )و همچنین عبور دو خط لوله بزرگ گاز و پتروشیمی از شهرستان کوهدشت جهت احداث یک مجتمع  بزرگ پتروشیمی

۲- عدم استفاده از ظرفیت بزرگ جوانان نخبه، مستعد و اهل فکر و خلاقیت و نوآوری در توسعه اقتصادی

حال ما می توانیم از این ظرفیت  عظیم استفاده کنیم و شاهد رونق وپیشرفت اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت جوانان دیارمان باشیم.

ما از تمامی جوانان مومن و انقلابی شهرستان های کوهدشت و رومشگان با هرتفکر و سلیقه سیاسی دعوت می کنیم بیایند تا با هم فکری و برنامه ریزی درست مانند جوانان مومن و با غیرت که تحت رهبری حضرت امام خمینی (ره) و با تکیه برقدرت ایمان و اراده قوی انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروی رساندند و بعد از آن هم در مقابل تمامی ابرقدرتهای شرق و غرب در هشت سال جنگ تحمیلی بامقاومت و نثار خون خودشان نگذاشتند حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست اجانب بیافتد، انقلابی دیگر در زمینه اقتصادی براساس رهنمودهای رهبری معظم انقلاب  حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)در گام دوم انقلاب به جوانان انقلابی، برای مشارکت در رونق اقتصادی دیار طرهان بزرگ با تلاش و کوشش رقم بزنیم و شاهد توسعه و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی این شهرستان ها باشیم و حس امید به آینده و زندگی شاد را در دل خانواده هاروشن سازیم .

جوانان مومن و انقلابی شهرستان های کوهدشت و رومشگان بیایید طرحی نو دراندازید.

پشت همیم و می شود          رهبر راه ما علیست

رونق اقتصاد ما                    همت ناب منجلیست

هرساختمان بزرگ ، زمانی فقط یک نقشه ساده بوده ، مهم نیست که امروز در چه مرحله ای هستید

مهم آینده شماست و چیزی که به آن خواهید رسید. خواستن ، توانستن است

به امید آینده ای بهتر

مراد ویسی دولیسکان

مدرس دانشگاه در رشته مدیریت

 

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.