سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

دولت در بازگشایی مدارس تعجیل کرد/ سلامت مردم به مخاطره بیفتد مجلس ورود خواهد کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید صبوری می کرد تا نتیجه مسافرت‌های شهریور‌ماه مشخص شود نه اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از سفرها مدارس باز می شد تا دست به دست شدن ویروس بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها میسر شود.

لرستان با وجود داشتن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان گفت: لرستان با وجود دارا بودن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است زیرا فقط کمتر از یک درصد از این نعمت خدادادی در استان لرستان استفاده می‌شود.

کد خبر:68109 | بازدید: 1949
تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۶:۱۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس:

مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاربردی‌تر شدن دروس موجب پیشرفت صنعت در کشور می‌شود، گفت: مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند.

به گزارش کانون سبحان؛ محمدرضا مبلغی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛  با اشاره به ضرورت تحول در نظام آموزشی و کاربردی کردن دروس آموزشی، گفت: تئوری محور بودن دروس موجب شده دانش‌آموزان پس از فارغ تحصیلی هیچ مهارتی برای ورود به بازار کار نداشته باشند.

وی ادامه داد: اکثر دروس آموزشی تئوری محور بوده و دانش‌آموز تنها تصاویر ابزارها را در کتاب مشاهده کرده است. از طرفی هر فردی که نیاز به مهارتی دارد باید در خارج از مدارس و دانشگاه به دنبال آن باشد که یقینا ضعف بزرگی برای نظام آموزشی است.

کاربردی‌تر شدن دروس موجب پیشرفت صنعت در کشور می‌شود

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی کاربردی‌تر شدن دروس موجب پیشرفت صنعت در کشور می‌شود، اضافه کرد: کاربردی بودن دروس موجب می‌شود دانش ‌آموزان و دانشجویان در هر مقطعی که فارغ التحصیل شوند، مهارت کافی برای ورود به بازار کار را داشته باشند. معتقدم نظام آموزشی  ما به تحول اساسی نیاز دارد.

مبلغی تصریح کرد: اگر دانشجو می خواهد وارد بازار کار شود باید دانش، مهارت و نگرش او با هم همخوانی داشته باشد و به عبارتی دانشجو باید مهارت های لازم را فراگیرد تا بتواند در بازارهای کار موفق باشد.

مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اهتمام جدی مجلس یازدهم برای کاربردی کردن دورس آموزشی، تصریح کرد: تحول و دگرگونی در نظام آموزشی و دیگر حوزه‌ها نیازمند جسارت است، اگر مجلس جسارت چنین کاری را نداشته باشد، همانند ادوار گذشته به روزمرگی دچار شده و ثمره‌ای برای مردم نخواهد داشت. مجلس انقلابی باید در تمامی زمینه‌ها انقلابی عمل کند./

پایان پیام

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


  1. طرهان بزرگ

    بسم الله القاسم الجبارین
    جناب آقای مبلغی شما بعنوان نماینده طرهاندبزرگ چرا طرح سوال از رئیس جمهور رو امضا نکرد ه ای آیا از معیشت مردم کوهدشت ورومشکان بی خبری یادست های پشت پرده فرج اله مومنی اجاز نداده اند لطفا درج کن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.