سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

دولت در بازگشایی مدارس تعجیل کرد/ سلامت مردم به مخاطره بیفتد مجلس ورود خواهد کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید صبوری می کرد تا نتیجه مسافرت‌های شهریور‌ماه مشخص شود نه اینکه بلافاصله بعد از بازگشت از سفرها مدارس باز می شد تا دست به دست شدن ویروس بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده ها میسر شود.

لرستان با وجود داشتن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان گفت: لرستان با وجود دارا بودن ۱۱ درصد از آب‌های کشور، تشنه است زیرا فقط کمتر از یک درصد از این نعمت خدادادی در استان لرستان استفاده می‌شود.

کد خبر:68499 | بازدید: 379
تاریخ انتشار:۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۶:۰۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس جهاد کشاورزی کوهدشت در گفت‌وگو با کانون سبحان:

مرغوبیت انجیر سیاه «چهار قلعه» کوهدشت در سطح ملی است

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت گفت: در کوهدشت ۷۰ هکتار سطح کشت باغات انجیر بوده و مرغوبیت انجیر سیاه «چهار قلعه» کوهدشت در سطح ملی است.

محمد تقی امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار کانون سبحان با اشاره به مستعد بودن زمین‌های کوهدشت برای باغداری، اظهار داشت: این روزها شاهد برداشت انگور و انجیر در سطح باغات کوهدشت هستیم، میزان سطح کشت باغات انگور حدود ۳۰۰ هکتار و انجیر ۷۰ هکتار است.

وی افزود: انجیر سیاه منطقه «چهار قلعه» کوهدشت که در نزدیکی باغ‌های زیودار است، دارای مرغوبیتی در سطح ملی بوده و در این منطقه شاهد عملکرد ۵ تن در هر هکتار هستیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به کبود شدید آب در کوهدشت، عنوان کرد: در باغات انگور ارقامی هم چون «یاقوتی، کشمشی و عسگری» موجود است و اخیراً نیز رقم «صاحبی» را نیز اضافه کرده‌ایم و به دلیل درشتی دانه و پرآب بودن خود این میوه، می‌توان آن را در مرحله غوره به فروش رساند و به عبارتی یک ماه قبل از ارقام دیگر آن را برداشت کرد.

وی تصریح کرد: در بخش مرکزی کوهدشت در مناطقی همچون گنجینه ضرونی، پشت باغ ضرونی، داود رشید، رشیدآباد، باغ زال، کله گاو راه و … باغات انگور داریم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.