شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

شهادت در مسیر دانش هسته ای/نخبگانی که قله های علمی را فتح کردند

ترور دانشمندان هسته ای ایران نشانگر عجز و ناتوانی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی در برابر ملتی است که با تقدیم جان خویش از آرمان ها و اهداف بزرگ خود صیانت می کنند.

سکوت خیانت‌بار سلبریتی‌ها در برابر ترور دانشمند هسته‌ای

وقتی منافع ملی به پای ویزای آمریکا قربانی می‌شود.

کد خبر:69386 | بازدید: 340
تاریخ انتشار:۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ترامپ یا جو بایدن، کدام یک؟

ساعدپور، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل در یادداشتی نوشت: هدف از تحریم‌های شکننده این بود که ایران را به‌پای میز مذاکره بکشاند و تحریم‌ها این هدف را محقق نکرد و سیاست‌های اعلامی جو بایدن هم عِبارةٌ أُخرى سیاست‌های ترامپ است و فرق ماهوی باهم ندارند و ماهیت نظام ظالمانه آمریکا هم مشخص است؛ رواج این بحث‌ها، آدرس غلط دادن به مردم است که در سال ۱۴۰۰ دست به یک انتخاب درست نزنند.

به گزارش سفیر افلاک، محمدکرم ساعد پور تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل در یادداشتی نوشت:

به نظر می‌رسد که این‌یک بحث ۱۰۰ درصد انحرافی است و مصرف انتخاباتی سال ۱۴۰۰ را دارد، سیاست‌های اعلامی و اعمالی ترامپ مشخص است که تحریم‌هایش به بی‌هدفی رسیده است.

هدف از تحریم‌های شکننده این بود که ایران را به‌پای میز مذاکره بکشاند و تحریم‌ها این هدف را محقق نکرد و سیاست‌های اعلامی جو بایدن هم عِبارةٌ أُخرى سیاست‌های ترامپ است و فرق ماهوی باهم ندارند و ماهیت نظام ظالمانه آمریکا هم مشخص است؛ رواج این بحث‌ها، آدرس غلط دادن به مردم است که در سال ۱۴۰۰ دست به یک انتخاب درست نزنند.

با عرض پوزش تصور بفرمایید دو پهلوان در حال مبارزه باشند یکی از آن‌ها اگر ضربه شود، بوی دهانش مردم را مُتأزی می‌کند و دیگری اگر زمین بخورد، بوی جای دیگر از بدنش مردم را به ستوه می‌آورد؛ آیا راه چاره این است که ما بی‌خودی وقت خود را تلف کنیم و به‌جای حل مسائل اقتصادی مردم، به بحث و گفت‌وگو بپردازیم که اگر فلان پهلوان که بوی دهانش مردم را اذیت می‌کند پیروز شود بهتر است و دیگران بگویند آن‌کسی که بوی جای دیگر بدنش مردم را به ستوه می‌آورد بهتر است پیروز شود؛ یا راه چاره این است که مردم از هر دو این‌ها دوری گزینند چون این دو بوی نحس، از یکجا نشأت می‌گیرد.

مشخص است که عاقلانه این است که از هردو پرهیز شود؛ امید است که به این بحث غیرعاقلانه چه قبل از انتخابات آمریکا و چه بعدازآن خاتمه داده شود.

مردم باید به‌خوبی بدانند که این حرف‌ها، همان حرف‌های بی‌نتیجه برجامی است؛ و مؤمن هم از یک سوراخ دو بار نمی‌گزد.

محمد کرم ساعد پور

 

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.