شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

چرا همتی و مهرعلیزاده در مناظره ها مورد اقبال مردم قرار نگرفتند؟

بخش زیادی از مردم و جریانهای سیاسی معتقدند که کاندیداهای نزدیک به دولت یعنی همتی و مهرعلیزاده در جلب نظر مردم ناامیدانه عمل کردند.

هزینه‌های چشمگیر کاندیداهای شورای شهر کوهدشت برای ورود به پارلمان شهری

علی احمدی راد| فعال اجتماعی و سیاسی   در زیر با ارایه مطالبی تلاش می‌کنم از نگاهی متفاوت به انتخابات شورا بپردازم امیدوارم در این موقعیت حساس موثر واقع شود. در سالی که رهبر معظم انقلاب به استان لرستان سفر کردند. در نامه‌های مردمی بیشتر بسامد درخواست‌ها مسائل شخصی بود و کمتر در آنها مطالبات […]

کد خبر:69642 | بازدید: 836
تاریخ انتشار:15 دسامبر 2020 - 10:49 ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت در گفت‌وگو با کانون سبحان:

۷۶ درصد کشاورزان بذر موردنیازشان را تحویل گرفته‌اند/اعطای تسهیلات به کشاورزان

امرایی، رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به اعطای تسهیلات به کشاورزان گفت: بذر کشت گندم پاییزه کشاورزان لرستانی تامین شد.

محمدتقی امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار کانون سبحان، اظهار داشت: کوهدشت دارای ۱۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی است و در راستای توزیع بذر به کشاورزان، طبق قانون تعهد داریم ۳۰ درصد آن را تأمین کنیم.

وی افزود: سه شرکت توزیع بذر در کوهدشت وجود دارد که بایستی بذر مربوط به چهار شهرستان کوهدشت، رومشکان، چگنی و پل‌دختر را تأمین کند و در این راستا برای هریک از این شهرستان‌ها سهم مشخصی لحاظ شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت عنوان کرد: سهم کوهدشت از بذر گندم سه هزار و ۴۰۰ تن بوده، ولی با پیگیری‌هایی که صورت گرفته است بیش از چهار هزار تن بذر برای توزیع بین کشاورزان دارای دفترچه زراعی شهرستان تامین شد.

وی با اشاره به افزایش قیمت بذر نسبت به سنوات گذشته، تصریح کرد: هر کیلو بذر گندم که ما توزیع کرده‌ایم بر اساس قیمت مصوب ۳۹۰۰۰ ریال است و افزایش سراسری گندم توسط دولت همراه با گرانی نهاده کود و همچنین ادوات کشاورزی برای کاشت بوده است.

امرایی بیان کرد: کشت گندم در کوهدشت ۳۵ هزار هکتار به‌صورت دیم و پنج هزار هکتار نیز آبی بوده است و تنها شهرستان در کشور هستیم که ۷۶ درصد کشاورزان بذر موردنیازشان را تحویل گرفته‌اند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به برخورد قانونی با متخلفان و سودجویان، عنوان کرد: تنها شهرستانی هستیم که بهترین عملکرد در حوزه بذر کشاورزی را در استان داریم.

وی گفت: کشاورزان گندم‌کار شهرستان می‌توانند با دریافت کشاورز کارت، به ازای هر هکتار کشت گندم، از تسهیلات وام ۲۰ میلیون ریالی بهره‌مند شوند که همین مسئله و گرانی جو می‌تواند، از عوامل هجوم به سمت خرید بذر گندم باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها (2 دیدگاه)


  1. سوری

    البته اصلاح بفرمائید ۳۵ هزار هکتار دیم و ۵ هزار هکتار آبی درست است. تن واحد وزن است.


  2. ناشناس

    البته اصلاح بفرمائید ۳۵ هزار هکتار دیم و ۵ هزار هکتار آبی درست است. تن واحد وزن است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.