دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

علت جالب اولین حمله محمد خاتمی بعد از ۸ سال به دولتی که برایش تکرار کرد/ منافع هم حزبی ها سکوت حامی اصلی روحانی را شکست

دقایقی قبل که تیتر برخی از رسانه های اصلاح طلب انتقاد محمد خاتمی از دولت را درج کرد، برای خیلی ها جالب بود که ببینند هشت سال بعد از تکرارهای او برای روحانی چه چیزی خاتمی را وادار کرده که به دولت گرانی ها منتقد باشد.

اشتباه خطرناک رئیس جمهور در پالس به تروریستها/ اردیبهشت و خرداد برخورد با ظالم کراهت دارد!

حسن روحانی صبح امروز با اظهارنظری عجیب در رابطه با کراهت برخورد با ظالم در اردیبهشت و خرداد به تروریستها پالس خطرناکی ارسال کرد.

کد خبر:70072 | بازدید: 312
تاریخ انتشار:۰۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۲۷ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
به قلم محمدکرم ساعدپور، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل

تداعی داستان شیر و روباه و خر در برگشت دوباره مذاکره با آمریکا

 به گزارش کانون سبحان، آورده‌اند شیر فرسوده و پیروپاتالی با یک روباه در یک مرغزار خوش آب‌وهوا رفیق شفیق بود؛ شیر از درون خالی‌شده و هرروز تهی بودنش نمایان می‌شد روباه احوال اورا پرسید شیر گفت: درمان زار و نحیف بودن من، دل و گوش یک خر است. روباه گفت: تو را درمان خواهم کرد؛ […]

 به گزارش کانون سبحان، آورده‌اند شیر فرسوده و پیروپاتالی با یک روباه در یک مرغزار خوش آب‌وهوا رفیق شفیق بود؛ شیر از درون خالی‌شده و هرروز تهی بودنش نمایان می‌شد روباه احوال اورا پرسید شیر گفت: درمان زار و نحیف بودن من، دل و گوش یک خر است. روباه گفت: تو را درمان خواهم کرد؛ روباه پیش خر گازِری آمد که هرروز به او کاه و جو می‌داد. روباه به خر گفت: به این کاه و جو مختصر اکتفا نکن پیش ماه بیا و در بهشت روی زمین زندگی کن! روباه این‌قدر در او وسوسه دمید که برای رسیدن به بهشت روی زمین روباه را دنبال کرد تا نزدیک مرغزار شد شیر گرسنه به او حمله‌ور شد و خر پا به فرار گذاشت و پیش گازر برگشت.

روباه دوباره با خر باب مذاکره را باز کرد که چرا فرار کردید؟ خر گفت: اگر فرار نمی‌کردم شیر مرا لت‌وپار می‌کرد! روباه مکار گفت: آنکه شیر نبود، آن خری مثل خودت بود، سریع به استقبال آمد ولی تو فرار کردی.

روباه با چندین بیان نیت شوم خود را تکرار و خر نگون‌بخت را قانع کرد که دوباره به بهشت موعود برگردد، این بار با خیال راحت به شیر نزدیک شد و شیر هم به‌آسانی او را طعمه خود کرد. شیر رفت از آب برکه دست و پوزه خود را بشوید تا برگشت، روباه گوش و دل خر را خورده و شیر او را مواخذه کرد که چرا گوش و دل خر را خوردی؟ روباه در جواب گفت: «گرکه او را بود یک گوش و دلی /از چه این حالت ورا شد حاصلی» «آن‌که چشم و گوش و دل دارد عیان/ شیر را او خر نداند مهربان».

کسی که چشم و گوش و دل داشته باشد تجربه را دوباره، تجربه نمی‌کند: «الجَرَّبٌ المجرب حلت به ندامه» تجربه را دوباره تجربه کردن موجب ندامت و پشیمانی است.

وقتی آمریکایی‌ها زیر قاعده بازی می‌زنند و بعد از قرارداد برجام بی‌فرجام تحریم اقتصادی را شدیدتر و در مذاکره جدید علناً خلع سلاح موشکی و به مسلخ بردن جبهه مقاومت را مطرح می‌کنند انصاف بدهید آیا افرادی که دم از مذاکره می‌زنند، اگر نگوییم نفوذی‌اند داستان شیر و روباه و خر را تداعی نمی‌کنند؟ چرا این افراد نادان عقل جمیع جامعه ما را خرکی فرض می‌کنند؟ جامعه فهیم ما ان‌شاءالله در انتخابات ۱۴۰۰ با دو اقدام کمی (حضور گسترده پای صندوق‌های رأی) و کیفی (انتخاب اصلح) اثبات خواهند کرد که دیگر گول آدرس‌های غلط را نخواهند خورد و اعلان خواهند کرد که موضع همان است که حکیم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای فرمودند: که آمریکایی‌ها در صورتی به برجام برمی‌گردند که تمام تحریم‌ها را لغو کرده و راستی آزمایی انجام بگیرد نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد!

نویسنده:محمدکرم ساعدپور، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.