دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷

سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: سیاست ترامپ با دست چُدَنی و اوباما با دستکش مخملی‌اش یکی است زیرا آمریکا هرزمانی کم بیاورد دست به توطئه می‌زند.

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

کد خبر:27631 | بازدید: 702
تاریخ انتشار:۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
اختصاصی کانون سبحان؛

کم حرفِ پرمحتوی / حامد گراوند

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ درخلال انتخابات،قبل وبعداز آن شاهد نقدهایی بودیم که شاید مفروق از نقدمنصفانه،یعنی یابه هایی بدور از انصاف واخلاق و مملو از تخریب وافترا نسبت به جنابان ملکشاهی و دوستی، که هضم آن برای هر«انسانی» فارغ از اغماض بود…اینگونه بازیهای بس ناجوانمردانه وخشن که کلمه های عبث وپوچ و قلم […]

حامد گراوند (2)سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ درخلال انتخابات،قبل وبعداز آن شاهد نقدهایی بودیم که شاید مفروق از نقدمنصفانه،یعنی یابه هایی بدور از انصاف واخلاق و مملو از تخریب وافترا نسبت به جنابان ملکشاهی و دوستی، که هضم آن برای هر«انسانی» فارغ از اغماض بود…اینگونه بازیهای بس ناجوانمردانه وخشن که کلمه های عبث وپوچ و قلم نوک تیز ،بازیگران نقش اول آن بودند،نشانگرتفسیری برملاکننده از این نقادان بود..درچنین حالتی ۱-یکسری از روی جهل نقد میکردندو نادانی میفروختند۲-عده ای نان و منافعشان دراین نقادی تند علیه جناب نماینده بود(نوک پیکانم دراینجا بسمت پیروان شخصیست که در اموزش وپرورش استان بسیار کاریزماتیک است
ومیتواندتحول آفرینی کند)…
درتوصیف اینچنین کارکترهایی باید عرضه داشت که انسانهایی بس ناپخته و نادانند…زیرا از دیدگاه بنده نویسه های اینچنین افرادی بیشتر تک گویی های بهم پیوسته بود تایک بیان واقعی و موثر!
اینچنین افراد در دنیای خودمحور خود محبوسند و باتصورات درونی پرنقیصه، از آنچه از مخیّله شان خطور میکند دم میزنند و سر عقده وا میکنند… خیلی خوب است که گاهی چرتکه ای بر افکار روزمره،واحساسمان نسبت به دیگران و حرف هایی که میزنیم وکارهایی که میکنیم و خیلی راحت ازیادمان میروند،بیاندازیم وسپس دیگران را زیر ذره بین ناعدالتمان کنکاش کنیم.
واما از پروسه برگزاری انتخابات اخیر بگویم:بعضی ها از انتخابات ناسالم چانه میزنند وتخریب میکنند، بنده نمیگویم انتخابات سالم وبدون تخلف بود اما این نکته را عارض میشوم که اگر واگر تخلفی صورت گرفته ازسوی طرفداران هردوطرف یعنی هم آقای ازادبخت و هم جناب ملکشاهی بوده وشاید کاندیداهای دیگر نیز بدین ترتیب… اما علت آنکه آرای جناب ملکشاهی را ناسالمتر میدانندوتهمت میزنند یک سناریوی آگاهانه بود که نقشه آنرا قبل از برگزاری انتخابات اخیر،همگام با مشخص شدن هیأتهای نظارت و اجرایی،چیدمان کردند بدین گونه تهمت ها شروع شد واین طرز فکر را دربین مردم رایج کردند که اگر ما رای نیاوردیم ملکشاهی دزدی کرده است! درصورتی که همان روزهای قبل از انتخابات جناب مومنی ندای سلامت انتخابات را سرداده بود به شهادت چند تن از نزدیکانش.. پس اثبات گردید که این طرز تفکر مبتنی بر ناسالم بودن انتخابات،طرزتفکری فاقد اعتبار و اضمحلال پذیر است! تمام!
اما درتوصیف جناب ملکشاهی:
بیاد دارم روزی یکی از این یاران پریشان حالِ معترض وچاقوبدستِ سیاسی،بیان میکرد چون جناب نماینده شخصیت پرحرفی ندارد پس در مجلس نمیتواند ناطق فاضلی باشدوبرای کوهدشت فاعل فعیلی…بنده درهمان حال که بودم سر در جَیْب مراقبت فرو بردم واینگونه جواب دادم: مگر میشود کسی که مجری نشست مشترک بین ایران و روسیه در مجلس دومای آن کشور میشود نطقش بد باشد..جوابی نداشت و سکوت سردی اختیار نمود وپس از ان عرضه داشتند که دلیل تغییر نکردن کوهدشت در۴ سال گذشته چه بوده؟ بنده عرض کردم که زمان نمایندگی دکتر ملکشاهی متقارن شدبا واگذاری دولت از اقای احمدی نژاد به دکتر روحانی وآن وقت خزانه کشور خالی بود واین محسوس وملموس است،درچنین اوضاع نابسامانی بودجه خاصی نبود که به کوهدشت تعلق بگیرد وصرف عمران گردد (هرچند این فعل بیشتر به استانداری  و جناب استاندار نزدیک است و وظیفه اصلی نماینده قانون گذاریست)
واگر اندک بودجه ای هم بود به شهرهای بزرگتر و بااولویت تر مانند تهران ۱۴ میلیون ونیمی تعلق میگرفت وبه کوهدشت ۲۳۰ هزار نفری نمیرسید که اندازه خیابان جمهوری تهران هم نیست!- هرچند شاید این سوال پیش بیاید که هراستان بودجه جداگانه دارد، اما وقتی خزانه خالی باشد این نظر مدنظر قرارنمیگیرد!!! بهر حال نمیخواهم دُم تحلیل را درازتر کنم چون مجال کم است.اما شاید بدنباشد کمی هم ما شما پاکدامندان را به نقد بکشیم! به قول شاعر:موی بشکافی به عیب دیگران …
ور بپرسن عیب تو کوری در آن…
سرانجام نافرجامتان بالا آوردن، دست نشانده جناب مومنی ،جهت بهبود آینده کوهدشت وصدالبته رضای خدا ومنش اصلاح طلبی درکوهدشت واحیای آن بود وهمچنین پیروی از فرجی که قصد فرج داشت البته به ظاهر …
اما اگر همین جناب مومنی،دلسوزِ حزب اصلاحات درکوهدشت بود، چرا زمانی که جناب سوری لکی از حزب اصلاحات امد او کنار نکشید ومنجر شد حدود۲۲ هزار از آرای اصلاحات کوهدشت را تباه کند تا جناب سوری لکی۳۷هزار رای بیاورد و اصلاحات در کوهدشت ان زمان رو به اضمحلال رود! ازطرف دیگر آقای ازادبخت را علمدار اصلاحات خواندند. واضح وهویداست که شخص مذکور یک معلم شیمی ساده بود(درکمال احترام)که توانایی دفاع ازحق شهرستان را درمجلس نداشتند! زیرا ناطق ضعیفی بود و نمایندگی برایش سنگین! به نظربنده جناب ازادبخت شما هم نازنینی اما درحد خویشتن واگرشما بتوانید همان مباحث استوکیومتری وشناساندن کاربردهای جدول مندلیف فقید! را برای دانش اموزانت بهتر جا بیاندازی کافی و وافی تراست و نیاز به دفاع ازحقوق حقه کوهدشت در کرسی مجلس زجانب شما احساس نمیشود…
بنده دراخر یک بیت را به پاس پیروزی جناب جناب ملکشاهی تقدیم میکنم:
پیاپی بکش جامُ سرگرم باش***
بهل گربگیرند بیکارها|***
ومن الله توفیق حامدگراوند دانشجوی رشته مهندسی نفت

دیدگاه ها (23 دیدگاه)


 1. دانشجوی اصلاح طلب

  باسلام و تشکر از نقد پرمحتوا و منصفانه، همانطور که فرمودید از قبل هویدا بود که ورشکستگان سیاسی سالهای اخیر برای آخرین بار تحفه بر بندند و بدنبال خود آرایی خویش در قبال شخصی دیگر باشند همسویی همه مطرودین و انحصار گران بی درد اقتصاد محور سالیزی آشکار اخلاق و منش رقابت و جوانمردی را با عقبه پیاده نظام خویش روانه بازار مکاره سیاست بازی خویش نمودند اما غافل از اینکه یدالله فوق ایدیهم.
  درپایان از جنابعالی که با فصاحت قلم و شیوایی بیان گوشه ای از دردهای مبتلا به دنیای پدر سالاران را بر لوح سفید دغدغه مندی به نگارش درآوردی سپاس و درود امید که دیگر جوانان و سیاسیون نیز به این روش و درجهت رساندن پیام مردم به آنان که در دیوار بلند انحصاری و خانوادگی و داماد پروری بغیر از خود به مردم به دیده از ما بهتران می نگرند پیامهایی از جنس نه به افراط و تفریط ارسال و بنگارند.
  درود بر اعتدال و اصلاح و تدبیر و اخلاق.


 2. حامدگراوند

  باسلام وتهیات، بزرگا که شما دوتنید..


 3. مهدی نیا

  احسنت برشماآقاحامدعزیز.اینان چون ندیدند حقیقت، ره افسانه زدند…


 4. احمدی

  شما چه طور آقای آزادبخت عزیز را ناطق ضعیفی بر می شمرید، و نمایندگی برایش سنگین حساب می کنید در حالی که ایشان قریب به بیست سال از نطق تدریس دارد و در بسیاری از کنفرانس های بین المللی نیز ارائه دیدگاه و مقاله داشته و مطمن باشید ایشان از لحاظ نطق و هم از لحاظ سیاسی جایگاهی رفیع دارد.


  • حامدگراوند

   دوست عزیز به نظر بنده جنابتان کلاس درس را با کرسی مجلس اشتباه گرفته اید یا کلا شأن این دوجایگاه برایتان قابل تمییز نیست . به شما توصیه میکنم در این زمینه مطالعاتی داشته باشید.


   • علی کرم پوری

    نه پس ، شما راستشو بگو، آیا و رئیس کمیسیون قضایی بودن ، تا حالا مشکلی از مشکلات مارو برآورده کرده، چرا ما باید همیشه جایی بریم که به شهر خودمون کمکی نرسونیم،نمیشه وارد کمیسیون صنعتی چیزی بشیم تا برای اینده شهرمون کاری کرده باشیم و این همه بی کار نداشته باشیم.
    این را بدان،اگه یک نماینده این طور بود، کاری می کرد کارستون و اگرم برای دوره های بعد نیاد نماینده های بعد راهشو ادامه می داند و دیگر مشکلی نبود نماینده مون در چه کمیسیونی باشه،فقط یک بار صنعتی بیاورند دیگه صنایع کم کم رشد می کردند.


 5. ناشناس

  تو …. کی باشی که به آقای ازادبخت توهین میکنی و … مثله ملکشاهی و دوستی رو بزرگ جلوه میدی


 6. آزادبخت

  خیلی خنده دار بود…خلایق هر چه لایق….نمایندتون هیچ گره ای از شهر که باز نکرد هیچ..بر آمار دزد و خلافکارای شهرم اضافه کرد.واقعا متاسفم.درود بر اصلاحات


 7. علی.م

  درود خدا بر حامد عزیز.


 8. ناشناس

  شما همان حامد گراوندی هستی که در یکی از فضاهای مجازی(تلگرام) نوشته بودی بیایید همه ………. کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین